Čarobna čokolada :)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Sophia »

za čarobnu čokoladu potrebno

slika

glavni sastojci >> čokolada za kuhanje i čarobneGLJIVE
količina >> ODOKATIVNA vjerujte sebi ,znat čete pravi omjer hehe ;) (oko 1,5 gr-2 gr po osobi)
možete u čokoladu dodati>> cimet, masalu(odličan indiski začin, sawršeno paše u čokoladi), narančinu koru, med

čokoladni savijet za bolju čaroliju (čitaj jaču) po mogučnosti koristite čokoladu sa čim večim postotkom čokolade tj, kakaovca , a ako wam je prejaka dodajte meda, cimeta, narančine kore (ja sam cimet fanatik hehe)

slika

priprema (veoma jednostavna) >> rastopite čokoladu na pari, nemojte bit lijeni i posudu u kojoj planirate topit čokoladu stavit izravno na vatru nego fino, uzmite jedan lonac pun vode stavite ga na vatru(štednjak,kako god) a na njega onda posudu u kojoj planirate topit čokoladu i fino je lagano rastopite.kada je rastopljena po želji dodajte u nju možda malo meda ako ste uzeli neku mega tamnu ,cimet etc,,,Topljenje čokolade na pari duže malkice traje ali je bolje jer se čokolada fino lagano topi,neteba se dodavat mrvu mlijeka ili masla da nezagori(što bi vam se najvjerovatnije desilo ako stavite posudu ravno na kuhalo)
A ako ste lijeni i neda vam se čokoladu na pari topit, onda barem na naaaaajslabijoj vatri-temperaturi ju topite.

bitno prije nego stavite nasjeckane gljive u rastopljenu čokoladu bitno je pripazit na njenu temperaturu!! oko 50stupnjeva je idealno.

i fino kad ste to izčarobirali možete čokoladu stavit u posudice od leda,ili foliju,malkice u frižider ili je ostavite na sobnoj temperaturi da se čokolada stisne.

i za kraj osobni savijet nezaboravite se prije čarobiranja iliti kušanja čokoladice zahvalit gljivama na njihovoj čarolij-moči-energiji (kako god poželute) i svemiru jer vam ju je omogučio zahvalit i želim vam ugodno puno ljubavi , mira i spoznaja raznih putovanje uistinu od srca

chacruna :) :x
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la HypnoToad »

:ymapplause: Odlično!
Čokolada je svakako najbolji način za konzumaciju gljiva!
Samo bih napomenuo da ustvari temperatura nije toliko važna, znam da se govori da se psylocin razlaže na visokim temperaturama, ali ako se može raditi čaj s kipućom vodom, onda bi trebao izdržati i rastopljenu čokoladu.
I ako se želi točno odrediti doza, onda je najbolje suhe gljive samljeti u mlincu za kavu (izvagati svaku dozu prije mljevenja), i svaku dozu čokolade i gljiva raditi posebno. Tako se ima bar nekakva kontrola, tanka je granica između odličnog tripa i katatoničnosti! :))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

chacruna je napisao/la: količina >> ODOKATIVNA vjerujte sebi ,znat čete pravi omjer hehe ;)
ammmm, hm hm hm, pa i nebi baš preporučio ovu metodu jer doziranje je bitno za znati :) Vagica je must have. Moja preporuka je smljevenih 2g gljiva u 50g čokolade.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Red »

Definitivno... obavezno vagat dozu. jer velicina i osjecaj ne znace nista ;)

Svatko reagira drugacije, ja da pojedem tih 2 gr, bila bi u svemiru, dakle..saznajte dozu koja vam odgovara i drzite se toga ako ne zelite iznenadenja ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la HypnoToad »

Sori što oftopičarim, al Red, ozbiljno, od 2 grama u svemiru? :D
Ja sam od 2g hepi, za pravi kvalitetan trip 5 grama minimalno! :)) To je super, ti bar netrebaš tolko gljiva progutat.
Još jedna metoda koju sam vidio da ljudi rade, a koja je donekle bolja jer kad se gljivlji prah stavlja direktno u čokoladu, sve postane pre gusto i teško za miješat, je da se rastopljena čokolada kistom rasporedi po dnu i stranama kalupa, stavi se prah u to, i onda sve prekrije čokoladom. Tako je sve u sredini, čokolada zadrži svoju konzistenciju, lakše se priprema i bolje se stvrdne, i "ljepše" izgleda na kraju. Pa kako kome odgovara.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Sophia »

RedSh je napisao/la:Definitivno... obavezno vagat dozu. jer velicina i osjecaj ne znace nista ;)

Svatko reagira drugacije, ja da pojedem tih 2 gr, bila bi u svemiru, dakle..saznajte dozu koja vam odgovara i drzite se toga ako ne zelite iznenadenja ;)

na to sam i mislila,, nisam se dobro izrazila, vijerujem u pamet ljudi koi se druže sa čarobnicama, ali da svakak treba pazit na količunu da nebi bilo UPS,, tako da skontajte svoju dozu & en joy :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Red »

=)) znam znam...mozda jer sam sitna, mozda jer ovo mozda jer ono, nemam pojma ali sam ultra osjetljiva na psilocibin, ocito :D

zadnji put sam pojela samo jedan klobuk :P i bogami odradila sasvim fino 4 sata ..laganini ali dovoljno da ostanem pri sebi.

skuzila sam da mi je sve iznad 1 gr malo previse. rastrza me, vizualizacije su pre pre pre jake u nekim trenucima, misli u glavi potpuno kaoticne i doslovnom se gubim... zato uvijek treba napomenut ljudima dozu jer... vrlo malo ih u biti zna koliko treba pojest a da ostanes koliko toliko na ovoj strani :D

ja sretna :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la Sophia »

heh tako sam se i ja iznenadila dobila sma 4 lijepa klobuka,, kao porcija je to jedna i ja odlučila podjelit tu porciju sa najboljom prijateljicom , i dobro da sam to učinila,, jer da samznala smazala bi samo jednu a ne 2,, 6 sati ajoooooojj , AAAJOOOJJJJJ!!!!! vizualno mega jako!! mislim da si bile mexikanke u pitanju .. tako da svakak treba otkrit svoju dozu ,, bolje jednu pa još jednu,, pa još jednu, ,nego 5 , pa kud puklo da puklo.

il da neodlazim od teme, ako stavite u čokoladu 5g gljiwa, fino čokoladu raspodjelite na 5 djelova i malo po malo :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la dawsongeek »

super čokse :thumbsup: daj mi samo reci/recite rok trajanja ovakvog magičnog čokoladnog zalogaja ... kolko dugo bi ih mogo imat u frižideru?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Čarobna čokolada :)

Post Postao/la HypnoToad »

Duugo. Ako napraviš pravilno sa suhim mljevenim gljivama, onda se neće kvarit, može stajat mjesecima bez problema. U svježima je pre više vode i to bi se pokvarilo dosta brže.
(al smo bili mladi ovdje, skoro 4 godine stara tema! :D )
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori