Ayahuasca analogues

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Ayahuasca analogues

Post Postao/la Psychonaut »

Kao sto vjerovatno znate, postoji brojni recepti za pica sa efektima slicnim ayahuasci.
Glavni sastojak pica ayahuasce je lijana ayahuasca (Banisteriopsis Caapi), koja je bogata Harmala alkaloidima. Kao dodatak se cesto koriste biljke koje sadrze DMT, npr chacruna (Psychotria viridis) ili chalipona(Diplopterys cabrerana). Konkretan recept zavisi od samana do samana. I sama ayahuasca je psihoaktivna(pogotovo u procesu ciscenja), ali dodavanje biljaka koje sadrze DMT moze promijeniti iskustvo.

Tradicionalni recepti za ayahuascu u svakom slucaju imaju svoje cari, i finoce o kojima mogu govoriti iskusni samani. Medjutim, postoje i druge biljke koje sadrze slicne alkaloide, i koje se mogu iskostiti za pripremu pica slicnih ayahuasci (ayahuasca analogues). Ovdje cu vam prezentirati jednu mogucu alternativu.

Harmala i Mimosa

Umjesto lijane ayahuasce mogu se npr. koristiti sjemenke harmale (Peganum Harmala), koje su izuzetno bogate harmala alkaloidima. Profil alkaloida je nesto razlicit nego kod Ayahuasce, ali efekat je "slican". Sjemenke harmale su cesto lako dostupne i mogu se naruciti putem interneta, a moguce je i uzgoj biljke. Harmala je uglavnom legalna sirom svijeta. Mada je na ovome forumu neko napisao da u Hrvatskoj nije legalna, ali nepoznat mi je izvor i istinitost te informacije.

Ako pojedete dovoljno sjemeniki harmale, ili ako napravite ekstrakt, mozete dozvivjeti psihodelicno iskustvo, ali ce iskustvo vjerovatno biti fizicki neprijatno (povracanje/proljev), bas kao i kod ayahuasce.
Druga mogucnost je da zajedno sa harmalom konzumirate neku od biljaka koje sadrze DMT. Na primjer, mozete koristiti Mimosu Hostilis.

Slijedi jedan jednostavan "recept" za iskustvo slicno ayahuasci, koje mozete postici koristenjem Harmale i Mimose Hostilis. Recept ne zahtjeva komplikovanu pripremu, ekstrakciju koristenjem hemikalija, ili visesatno prokuhvanje. Ideja se zasniva na ekstranciji mimose hostilis u hladnoj vodi (cold water extraction).

Ekstrakcija Mimose Hostilis u hladnoj vodi
Prasak Mimose Hostilis stavite u teglu, i zalijete hladnom vodom. Na primjer, mozete na 10 grama mimose staviti 200-300 mililitara vode. Ovu smjesu ostavite 3-5 dana da stoji, pri cemu je nekoliko puta trebate promijesati, da voda "upije" alkaloide. Ja sam mijesao svaki dan 2-3 puta. Na kraju procesa, potrebno je odvojiti tekucinu koja ce se konzumirati od praska koji je obrazovao talog na dnu tegle. Obratite paznju na filtriranje, posto cestice praha koje su i dalje u tekucini doprinose mucnini. Obicno je dovoljno pazljivo presuti sadrzaj tegle u neku drugu posudu, bez uzburkavanja taloga, ali mozete koristi i neki sitni filter, npr filter za kafu.
Sto se doziranja tice, mimosa hostilis sadrzi oko 1% DMT-a, pa mozete sami izracunati kolku dozu zelite. Recimo 1-5 grama mimose za pocetak.

Sto se tice harmale, metoda koju sam isprobao je vrlo jednostavna. Sjemenke se samelju u elektricnom mlinu za kafu, i onda se taj prasak proguta.

Konzumacija
Za osnovni MAOI efekat, dovoljno je 3g Harmale. Samljeveni prasak je prilicno loseg okusa, tako da ga mozete progutati sa necim, npr. kasikom lagane vocne kase.
Nakon nekih pola sata mozete konzumirati Mimosu. Ne morate sve konzumirati odjednom. Mozete uzeti pola, pa onda dodati jos nesto za narednih pola sata. Napitak je opet neprijatnog okusa, i nije lose opet "zaliti" gutljajem necega, npr jogurta.

Efekti traju oko 4-8 sati, a tradicionalne ceremonije se desavaju u vecernjim satima.

Savjeti
1) Kao i kod ayahuasce, potrebno je voditi racuna o dijeti i ne konzumirati stvari koje mogu biti opasne u kombinaciji sa MAOI. Ovo trebate shvatiti ozbiljno!

2) Krenite od manjih doza, recimo 1-2 grama mimose, pogotovo ako nemate prethotno iskustvo sa ayahuascom.

3) Ako ste u mogucnosti, i dalje bih preporucio da se prvo upoznate sa energijom ayahuasce u okviru tradicionalne ceremonije. Kasnije je moguce eksperimentisati na svoj racun, ali dok ne znate sta vas ceka bolje je da kraj sebe imate nekoga iskusnog.

4) Ako nemate ranijeg iskustva, dobro je da je kraj vas neko(po mogucnosti sa iskustvom) ko ce vas pripaziti (pogotovo sto su povracanje i proljev i dalje moguci).

5) Set && Settings. Obratite paznju da se u ovo izuzetno iskustvo ne upustate u losim okolnostima. Napravite vlastitu ceremoniju!

Disclaimer
Sve izlozene informacije su cisto iz edukativnih razloga, i smanjenja moguce stete ukoliko se neko odluci za eksperimentisanje. Pamet i paznju u glavu!

:psy :psy :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Ayahuasca analogues

Post Postao/la sinnerman »

"Imam par pitanja vezano uz ayahuasca analogues, ilitiga anahuasca....

Prvo; ići raditi anahuascu sa nečime što nije barem po pretraživanju dalo 100% potvrde sadržavanja DMT-a u sebi predstavlja potencjalnu opasnost da se završi u bolnici ili gore/bolje. Je li pametnije mogućnost sadržavanja DMT-a u sebi neke biljke prije provjeriti ekstrakcijom AB metodom kako bi se utvrdila sama mogućnost sadržaja navedene tvari ili pak probati kroz anahuasca napitak. Ekstrakcija bi mogla možda dati točnije podatke o postotku sadržaja. Dakle ekstrakcija ili napitak?

Drugo; Tom ekstrakcijom može se pretpostavljam izvući van i neke druge alkaloide ukoliko postoje? Može li se izvući i neke vrlo štetne i/ili toksične tvari? Pretpostavljam da toksine ne jer toksini su proteini?

Treće; Ako se ne radi ekstrakcija a postotak ili mogući postotak sadržaja DMT-a je nepoznat kako pristupiti doziranju. Nadalje, anahuasca sama po sebi nebi smjela biti opasna jer ni biljka nije opasna, no uvjek se krije ona mogućnost da ukoliko biljka nije opasna ipak njezin korjen, kora ili list ipak u sebi sadrže otrove? Kao npr. sa bagremom čiji cvijet ne samo da je jestiv nego je i ljekovit a kora je otrovna. Može li se kako provjeriti prisustvo otrova (a da to nije testiranje na životinjama ili susjedu) =)) ? Ukoliko se pripravi napitak a doza bude previše slaba ali ipak aktivna kako prepoznati efekte (slabe)?"

SWIM
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca analogues

Post Postao/la Psychonaut »

Odgovori na sva ta pitanja zavise od toga koji biljni materijal koristis. Ja ne bih pravio napitak ako ne znam o cemu se radi. Dobre informacije na tu temu mozes naci na dmt-nexusu....
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ayahuasca analogues

Post Postao/la oseloth »

Kad smo kod analoga znam jednog poznanika koji bi htio kuhati viridis i syrian rue. No pitanje je za viridis. Da li je netko probao posaditi iz sjemena viridis? Poznanik bi htio posaditi grm pa čekati list da bude sve prirodno. Daš grmu ljubav a nazad primiš nagradu.
Zadnja izmjena: HypnoToad, dana/u 06.12.2012, 11:25, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Potražnja ilegalnih supstanci ili bilja je zabranjena na ovom forumu.
Avatar
HEISENBERG984
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 16.01.2019, 10:47
Ima zahvala: 1 put

Re: Ayahuasca analogues

Post Postao/la HEISENBERG984 »

Pozdrav za sve. Nov sam na ovom forumu ali sam na spiritualnoj stazi vec dugo vremena... Sto se tice extrakcije mimose hostilis u hladnoj vodi, da li je to to? Ja imam 50 grama shredded inner root bark i banisteriopsis caapi red vine resin. Mislio sam da sameljem u prah mimosu i da uradim ekstrakciju po tvojoj tehnici a da caapi rastopim u toploj vodi. Zatim bih popio caapi a nakon nje mimosu. Da li mislis da je to dobar nacin? Da li imas neku preporuku u odnosu na ovo sto ja imam od sastojaka?
Hvala mnogo!!
Let your moves flow out of your individual essence...
Odgovori