(◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
miskostudenac88
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.01.2014, 02:15
Ima zahvala: 1 put

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la miskostudenac88 »

a sta se koristi sa pelina list? cvet? pelina ima svugde oko nas pa bi mozda probao na leto cisto da vidim da li ima neke efekte na lucidne snove cisto iz radoznalosti ????
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la krticaff »

U biljnim apotekama bi ovo moralo da bude.Potrazit cu :D
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Devil'sChase »

Prije nego cvate možeš lišće, a taman kad procvate i list i cvatove, možeš i cvjetne pupove prije cvatnje ili u toku. Jedino mislim da nije bas najbolje za brat je nakon šta ode duboko u cvjetanje i kad istrosi snagu na razmnozavanje. Ali, mislim da netreba puno brinuti oko toga. Tako se bere za ljekovitost, a valjda vjerojatno i za lucidnost ili astralna putovanja. :-?? :gigglesmile:

Edit: @krtica, nema potrebe ga traziti u biljnim apotekama, Proljece je tu, strpi se malo i odi ga sam uberi, ima ga stvarno svugdje u prirodi :)
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la krticaff »

Onda cu se malo strpiti i idem u berbu :D
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la krticaff »

Da li je neko sebi pravio caj i ako jeste zanima me da li je secerio bar malo ? LP =;
medoslav
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.07.2014, 17:01

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la medoslav »

Pozdrav svima!

A ima li tko ovdje, pošto je uzgoj iz sjemena dugotrajan "klon" te biljke, dakle ima li tko dovoljno veliku biljku da može odrezat dio za kloniranje ? :)
Amicus
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 03.01.2014, 02:14
Ima zahvala: 10 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Amicus »

Hm... a da li je neko primetio uticaj suvih sireva na snove? :) Naravno nemaju svi podjednak uticaj, ali ako pojedes neko parče takvog sira, neke reakcije se u mozgu dešavaju. To sam našao slučajno otkrivši slične efekte nekih drugih namirnica. Nažalost, do sada nisam ispitao mnogo tih sireva, jer na našem tržištu neke ekstra ponude i nema, ali probao sam nekoliko običnih vrsta i doživeo sam reakciju u vidu drugačijih snova. Posebna su priča plesnivi sirevi, koje sam takođe probao, ali zbog ukusa u mnogo manjim količinama, no ni tu reakcija nije izostala. Šta kažu herbari, da li su tako nešto probali? :wubpink:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Devil'sChase »

Bilo je na forumu davno govora o tome da sirutka utječe na sanjanje, no ne znam nista detaljnije o tome :)
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la wonaabi »

sirutka definitivno utječe na sanjanje, tolko ti se sere da se probudiš u snu :) .
ovo je mozda offtopic i ispada da se pravim pametan...ali kog boli kurac ionako se ne poznajemo :D
ugl probao sam razne dream herbove i nisu mi utjecali na sanjanje osim na razini placeba ili ih nisam dovoljno pojeo.
mislim da se snovi ne potiču, nego se potiče pamćenje istih...njihova vividnost i posebnost ovisi o svjesnosti i inputu mozga u "budnom" stanju.
postoje tehnike kad kroz određene prakse u "budnom" stanju induciraš svjesnost u običnom snu, kad iz "budnog" stanja direktno prelaziš u san u kojem si svjestan da sanjaš i postoji treća tehnika kojom se postiže trajna lucidnost u snu kroz sistematsko mapiranja snova. crtanja tlocrta sna na mapi gdje se one slažu intuitivno po prostoru...znači sjeverno,južno,istočno,zapadno od drugog sna.(pritom su ti snovu podjeljeni u mjehuriće percepcije, dakle sanjaš da si na ilici prođeš iza kantuna i nađeš se u parizu...ilica je jedan mjehurić, pariz drugi mjehurić). kad se skupi dovoljno mjehurića, događa se povezivanje i uočavanje obrazaca. osim tog i istreniranost pamćenja snova, što je nabitnije. jer možeš imat brutalan san, a nećeš ga se sjećat bez vježbe.ja sad puno bolje pamtim snove imam češće lucidne i bolje se sjećam misli...nije da išta reklamiram.al fora je tehnika pogotovo jer su snovi kao metafore, oslikane scene i situacije unutarnjih konflikta,želja,strahova,emocija koji su pometene ispod tepiha svijesti. kad uroniš u pamćenje tih snova, dovoljno je samo sjećanje da ih anihilira i rasčisti taj dio koji opterećuje ovaj "budni"(budni je pod navodnicima dok je smješan s tim ispod tepiha).teško mi je to objasnit kako kroz pamćenje snova možeš dobiti ključ svojih postupaka...meni recimo to djeluje puno bolje od meditacije.i ova thenika puno bolje od oslanjanje na kemijske promjene u funkcioniranju mozga.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la s4ha »

Ovo za sir mozda ima smisla, jer se unosi aminokiselina koja pomaze u sintezi dopamina, tj. kad jedes sir podizes malo razinu dopamina, sto bi objasnilo nesto drugcije snove.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Odgovori