(◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la N.I.C.E. »

Pa to je to.Ljudi su razocarani u delovanje,pa zato kazu da je veoma blago.Prostodusno receno sranje!Vizije su blede,nejasne i kratko traju,a mamurluk je veoma jak.Sa aspekta fizioloskog delovanja ona je ekstremno jaka i ima tu moc da "uspava"coveka vec u dozi od pola cigarete.Sa aspekta duhovne potrebe coveka ona je veoma blaga jer ne zadovoljava ocekivanja i duhovne potrebe coveka u onoj meri u kojoj se to ocekuje.Otuda te zbunjujuce suprotnosti i nejasnoce u izvestajima.
To je ta biljka nema sumnje.Izgled i gorcina su onakvi kako su opisani(prikazani),neko ju je doneo iz inostranstva,sa podrucja gde raste.Jako sam siguran da je to ta biljka.

Dream root nisam nikada probao.Dali je on legalan i sta sadrzi od stvari(alkaloida najverovatnije)koje deluju na coveka?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Red »

legalna je koliko znam, ali nemam pojma sta sadrzi, malo sam goglala ali ne nalazim nista konkretno... potrazi sam pa javi ako nades.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la N.I.C.E. »

Pronasao sam da i jedna i druga biljka spadaju u oneirogen-e.Dali to znaci da privremeno izazivaju stanje oneirophrenia-e?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Red »

jeste, one spadaju u Oneirogen (grčki "oneiros" dakle snovi i "gen" stvaranje) dakle stvaranje osjecaj kao u snu ( za one koji ne znaju)

ostele biljke koje su znane da poticu takvo stanje su Artemisia vulgaris ("Mugwort"), Calea zacatechichi (the "dream herb"), Entada rheedii ("African dream herb"), Silene capensis ("African dream root"), Tabernanthe iboga, and Salvia Divinorum, etc.

ako procitas temu i nacin pripreme vidjet ces da one poticu snove tek kada odes spavati, mada neki kazu da Calea zacatechichi (the "dream herb") djeluje i ovako ako je probas

malo vise ti pise o djelovanju i pripremi u samom prvom postu. potice snove, eventulane lucidne, poboljsava sjecanje na snove itd...

edit: ubacila sam u prvi post sa ostalima i detaljnije informacije o Artemisia vulgaris, za koju se kaze da takoder potice snove ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Jos »

slika
My dream herb cutting.
Got it somewhere before winter but the poor thing almost died....but never give up on your plants! :ymparty:
O right and this plant is rooting insane...last 3 months it had 2-3 repottings :D






slika
Found some Artemisia vulgaris near my house :)
Collected some leaves (+/- 20 normal size leaves) some days ago and tried a tea together with some Lactuca Virosa (8 normal size leaves) to.
It was actually harder to fall asleep :D but will try some experiments again :)
Effect where interesting anyway :D
Yesterday I wanted to colect some leaves again but plants where under massive bug attack :D


◡‿◡
Dream on! °.°
i-)
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: pelin

Post Postao/la saputnik »

Ovako... izgleda da se pelin može kupit u ljekarnama... jel ima ko iskusva sa pušenjem dotičnog? Imam sad nekih 100injak grama pa bih htio to probat... al nisam siguran s doziranjem :s
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la HypnoToad »

Pelin? Kao Artemisia absinthum? Pa u našim krajevima raste apsolutno posvuda.
Pušio sam pelin u svojim mlađim danima, jednom sam ekstrakt napravio. Miris zapaljenog pelina je jako neobičan, meni se donekle svidio. Od same biljke nikad efekta, ali ekstrat mi je bio jako čudan. Ja sam prilično male doze uzimao svaki put, al efekti su se svodili na laganu mučninu, opijenost i "pritisak" u glavi. Sve je izgledalo nekako čudno, onaj "dollhouse" efekt koji često opisuju. Sjećam se da sam jednom pokušavao dokučiti čemu služe kosti u ruci, nekako su mi smetale, svrbile, htio sam ih izvadit il tako nešto...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la saputnik »

a ne znam nije mi nikad palo napamet tražit ga po prirodi...
daklem od pušenja ništa efekta huh? :(
ali mislim da je riječ o artemisia vulgaris...
a neznam... evo sad pijem čaj od pelina malo žešći i osjećam neku blagu euforiju... :s

Red je na prvoj strani napisala da se u meksiku često koristi kao zamjena za marihuanu...
heh mislim da ću sutra popušit nekih 0.3 - 0.5 grama pa bumo vidli :D
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Psychonaut »

Je li neko konzumirao ovaj africki korijen sna?

Stigla mi je danas mala posiljka, pa se planiram upustiti u eksperimente :) Siguran sam da ce biti zanimljivo, posto inace gotovo nikako ne pamtim snove...
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: (◡‿◡✿ Dream Herb's za poticanje snova

Post Postao/la Red »

cekam ovo ljeto, tj kraj ljeta, da ih pokupim i osusim pa da isprobam. zasadila sam ih jedno 20tak proslo proljece, ove jeseni ce biti druga god i nadam se da ce biti nesto do toga. report cu moci dati tek krajem ljeta, do tada... i mene zanima ako je netko eksperimentirao :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori