Vještičja mast

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la HypnoToad »

Gdje ti vidiš meskalin? :D
Al stvarno, tolko je tih delirijanata na jednom mjestu, sam taj atropin bi te ubio u roku od odmah kolko ga ima. Ergot bi te isto samostalno ubio. Al ne, kao da to nije dosta, još malo psihedelika, opijuma i životinjskog otrova za dobru mjeru.
Što je najzanimljivije, 90% ovih sastojaka se može lako nabaviti ili naći u prirodi. Samo stvarno neznam tko bi bio dovoljno lud i suicidalan da to svojevoljno uzme?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la CAM »

Pa nisam rekao da ih vidim samo da bi išao tako daleko, fuj su satojci, pa jel Red napisala da se ne uzima oralno, u to me je čar. Koliko puta su mi kapali atropinske kapi u oči, znači valjda koža --->krv-->barijera, prirodni filter ,savršeno

Ali svejedno fujjjjjjjj :ymsick:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la HypnoToad »

Aha ok, sori, sve ostalo što si nabrojao ima unutra, pa sam mislio da o tome pričaš.
Hm, možda se nebi toliko toga upilo preko kože da bude smrtonosno, al opet količina atropina za širenje zjenica je jako mala, atropin se često koristi u medicini, tu bar 5 biljaka ima jako velike koncentracije njega i sličnih spojeva. I claviceps je jedna od najotrovnijih gljiva.
Kako god, slažem se s tobom, fujjjj! :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
melkior

Re: Vještičja mast

Post Postao/la melkior »

Red je napisao/la:=)) slazem se sa tobom Hypno, zanimljivo izgleda priprema i sadržaj, zanimljivo vrlo!

voljela bi pripremit tako neko zlo, vise iz znatiželje nego koristi, zbilja, pa tu mast ne bi ni taknula, jer kao sto kazes toliko je toga nafilano unutra da ne znam kako netko prezivi trip... @-)

kada malo razmislis, dovoljno je malo masnoće, i samo par ovih biljaka skuhat i imaš Zlo, ali ovo..hahaha pa to je zbilja ludilo 8-}

mene ovakve stvari zbilja zanimaju, ali dalje od toga ne idem..
:ymdevil: E, sad ima tu više vrsta vještičjih masti. Pročitao sam dosta spisa sa suđenja vješticama i gle vraga: one spominju neke sastojke: osnova je uvijek ili svinjska mast ili jarčev loj, zatim svinjski izmet (bljak) i grozote: u mužaru smrvljeno meso malog djeteta... ovo je očito plod halucinacija pred lomaču! Dosta se često spominje ''zlo bilje'' tu je obavezno bunika, mandragora, a i druge. Tom su se mašću mazale prije leta na Klek ili takva slična magijska mjesta gdje su se sastajale s đavlom.
Nego, daj ti meni izvadi nešto o velebilju beladonna.... Imam cijelu biljku s otrovnom bobama namočenu u rakiji. kako je to jak otrov oprezno ju koristim za vanjsku upotrebu, ali ne kako bi letio, nego zbog reumatskih bolova.
Može na poglavlju o ljekovitom bilju?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vještičja mast

Post Postao/la Red »

Eto tu je tema, pod Magični svijet biljaka Velebilje (Atropa Belladonna), tu sam napisala ponesto.

No ako ti treba mozda vise od tih informacija ili nesto konkretnije, mogu ti svakako pogledat u par knjiga koje imam ovdje, u nekima se spominje i ona u svrhe ljecenja. javi :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la pecurko »

Sad citam ovo i kontam da svo ovo bilje imam u svom herbarijumu, sta vise imam i Salamandu prepariranu u tegli, samo Bufo bufo da ulovim i dam mojoj dalmatinci da se igra...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la Leo montes »

melkior je napisao/la:
Red je napisao/la:=)) slazem se sa tobom Hypno, zanimljivo izgleda priprema i sadržaj, zanimljivo vrlo!

voljela bi pripremit tako neko zlo, vise iz znatiželje nego koristi, zbilja, pa tu mast ne bi ni taknula, jer kao sto kazes toliko je toga nafilano unutra da ne znam kako netko prezivi trip... @-)

kada malo razmislis, dovoljno je malo masnoće, i samo par ovih biljaka skuhat i imaš Zlo, ali ovo..hahaha pa to je zbilja ludilo 8-}

mene ovakve stvari zbilja zanimaju, ali dalje od toga ne idem..
:ymdevil: E, sad ima tu više vrsta vještičjih masti. Pročitao sam dosta spisa sa suđenja vješticama i gle vraga: one spominju neke sastojke: osnova je uvijek ili svinjska mast ili jarčev loj, zatim svinjski izmet (bljak) i grozote: u mužaru smrvljeno meso malog djeteta... ovo je očito plod halucinacija pred lomaču! Dosta se često spominje ''zlo bilje'' tu je obavezno bunika, mandragora, a i druge. Tom su se mašću mazale prije leta na Klek ili takva slična magijska mjesta gdje su se sastajale s đavlom.
Nego, daj ti meni izvadi nešto o velebilju beladonna.... Imam cijelu biljku s otrovnom bobama namočenu u rakiji. kako je to jak otrov oprezno ju koristim za vanjsku upotrebu, ali ne kako bi letio, nego zbog reumatskih bolova.
Može na poglavlju o ljekovitom bilju?
viš viš, nisu ni one bile lude... bar sto se svinjske masti tice :D
naime, koristila se dosta dugo us ostale oblike masti kao osnovni kontejner za aktivnu supstancu, nesto kao sto kapsula sluzi, samo za vanjsku primjenu. Danas je mjesto preuzelo vazelin ili tekući parafin.
U svinjskom izmetu nevidim ništa posebno, osim što zvuči onak "egzotično" :D
ostalo je fakat moralo bit proizvod kroničnog djelovanja spomenutih biljčica :)
Nature will persist without us. Will we without her?
melkior

Re: Vještičja mast

Post Postao/la melkior »

Red je napisao/la:Eto tu je tema, pod Magični svijet biljaka Velebilje (Atropa Belladonna), tu sam napisala ponesto.

No ako ti treba mozda vise od tih informacija ili nesto konkretnije, mogu ti svakako pogledat u par knjiga koje imam ovdje, u nekima se spominje i ona u svrhe ljecenja. javi :ymcowboy:
:ymapplause: E, to bi te molio, ako može. Onda stavi tamo na velebilje da se 'vještice' ne pobune. Pozdrav.
horusdrive
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 11.12.2011, 10:00
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vještičja mast

Post Postao/la horusdrive »

Kod našeg lokalnog magiskog kulta koji od prilike furamo u slu kdje ja živim probali smo znatno drugčiju kombinaciju biljka za našu Vještačju mast.
Osnova je bila svinjska mast oko jednog kg ako se pravilčno sjećam.
A onda uz večerno kuvanje na oganju u šumi dodali smo i:
- oko 100g Canabisa
- meni neznanu količinu dature in spoštljivu količinu vučje trešnje.

Zatim mi bi to kuvali i usput pušili Svetu Travu. Nakon nekoliko sata mazali smo se po tjelom izpid pazduha, sjence, A I AJNA chakru (jasno!).
I svaki od nas dobio je nekih 2 dl masti "sa sobom" da odnese.

Resultat:
khmm. Bio sam tada još neiskusan na mnogo toga, od psihadeličnog, ali poznao sam (vrlo dobro) LSD pa sam mislio d ćem bit nešto slično.
U stvari nije se dogodila ama ništa u smislu promene savesti. Ali subtilniji članovi našeg društva opisovali su naku dodatnu Magijsku moć, koje da je postala prisutna nakon 'konzumacije'.
"Nije to za 'obične' ljudi. Kao i nije Datura za njih...", bilo je dano nam na znanje nekon eksperimenta.
There is no grace, there is no guilt!
This is the Law, Do What Thou Wilt!
Avatar
Salvia Porobljena
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 22.04.2017, 03:15
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vještičja mast

Post Postao/la Salvia Porobljena »

HypnoToad je napisao/la:Samo stvarno neznam tko bi bio dovoljno lud i suicidalan da to svojevoljno uzme?
Ja @-) :lovee:

Zbilja, ali trenutno niti imam išta od navedenih biljaka, a i malo sam hm, pa žao mi daždevdnjaka, plus je pjegasti zaštićen, a opet, uz kombinaciju svega toga mislim da bi bilo riskantno išta mijenjati/dodavati/micati jer s tom kombinacijom, drž' se recepta :ymparty:
Odgovori