Lion's tail

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
mr.boz
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 06.06.2011, 23:42
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la mr.boz »

Naručio sam Lion's tail i sad čekam da stigne. Nadam se da će klijati i cvjetati kak spada. Živo me zanima :bigsmilee:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Devil'sChase »

Dali je klip dagga stvarno potentnija od wild dagge, jer mislim da sam negdje procito da je wild dagga potentija, ali onda opet sam procito obratno, i kaj sad ? :-? :questionn: I kaj je bolje pusit tj radit cajeve, lisce ili cvjetici?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Lion s tail

Post Postao/la Red »

razlika je vrlo mala, a ljudi imaju razna mišljenja o jacini. Dakle sve je osobno misljenje, nema nekog "znanstvenog dokaza" ako te to zanima. Djelovanje je ionako vrlo blago a ostalo detalji.

zato i pise negdje ovako negdje onako, ja sam naletila na info da je ova jaca, ali opet kazem, sumnjam da ima neke velike razlike posto ovo nije biljka koja ima jako sedativno djelovanje. Kao što sam napisala na pocetku teme, osobno sam probala i pusiti i piti caj, nema neke razlike, niti ima neko jako djelovanje, lagana sadacija, vrlo lagana :P Nepitifolia ima ugodniji dim za pusenje.

koriste se lišće i cvijetovi :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Devil'sChase »

Mislim da bi nepušači mogli puno bolje osjetiti ovu biljku pri pušenju, znam da svaki dim te moze zavrtiti ako nisi pusac, ali svejedno , bas se cini fora za zapalit pljugu dagge i samo se opustit, sigurno primjetis nesto, a da nije placebo :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Lion s tail

Post Postao/la Red »

osjetis nesto, ali onako, zbilja lagano. mozda da si aktivan i zapalis ne bi puno osjetio, ali ako zalegnes i zapalis fino te opusti i lakse zaspes. ali to je to, nista ekstra, bar ja nisam primjetila :P

čaj je podosta grozan za popit, ali... za zapalit i pomijesat sa marimahunom ili duvanom, daje neki ekstra tač :D sto se tice ukusa...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
vrtniPatuljak
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 30.04.2011, 12:39
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Lion's tail

Post Postao/la vrtniPatuljak »

Zdravo imam problem oko uzgoja :(( na klip daggi se listovi uvijaju i žute, evo slika
slika
a u humusu drugog proizvođača je skroz zdrava
slika
slican problem imam sa divljim pelinom samo što se listovi ne uvijaju
slika
sve su biljke na istom mjestu imaju sunca cijeli dan i sve ih zaljevam u isto vrijeme s istom kolicinom vode. :-ss što radim krivo
Zadnja izmjena: vrtniPatuljak, dana/u 28.01.2013, 20:39, ukupno mijenjano 1 put.
"love the life you live, live the life you love.” - Bob Marley
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lion's tail

Post Postao/la HypnoToad »

Moguće je da je taj humus previše hranjiv za tek proklijale biljke, tj. ima previše dušika koji može naštetiti tako mladim biljkama, ili su u njemu neki nametnici koji napadaju korijen, plijesni ili grinje. Mada mislim da je ovo prvo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
vrtniPatuljak
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 30.04.2011, 12:39
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Lion's tail

Post Postao/la vrtniPatuljak »

hvala, od kukaca vidim samo mrave u zemlji dali bi mogao presaditi u neki drugi humus pa kada vise narastu vratiti u taj ili se biljke mogu same prilagoditi
"love the life you live, live the life you love.” - Bob Marley
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Lion's tail

Post Postao/la Red »

vjerujem da ce se biljka prilagoditi, cim ona izbija nove i dalje...
sjeme treba saditi uvijek u neku blagu mješavinu obične zemlje sa eventulanim dodatkom pijeska itd. ako ona to pita za klijanje. a kasnije kada ojaca, lako obogatiti zemlju.

pusti neko vrijeme da vidis kako ce napredovati...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
magijaaa
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 01.09.2012, 18:33

Re: Lion's tail

Post Postao/la magijaaa »

Ta biljka je svugdje legalna?
Odgovori