Lion's tail

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
jimgitara

Lion's tail

Post Postao/la jimgitara »

Pozdrav ljudi!Novi sam na forumu i nisam znao gdje ga stavim ovu temu valjda je na pravom mjestu!:) Uglavnom zanima me da li netko ima iskustva s ovom biljkom i kakva su? Planiram malo naručiti s neta! Hvala
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Lion s tail

Post Postao/la Red »

Pozdrav i dobro nam došao :ymparty:

ja sam ti imala Leonotis nepetifolia (Klip Dagga) sto bi bilo sliscno kao L. leonurus (Wild Dagga or Lion's Tail.) imaju isto/ slicno djelovanje, jedina je razlika to sto cvijetovi nepitifolie rastu iz okrugle "čahure" i ima (tako kazu) potentnije listove i ugodniji dim za pusenje od lions taila.
U porodici leonotis ima 30 razlicitih biljaka, ali samo ove dvije imaju djelovanje.
Vrlo se lako uzgaja i brzo raste, jednogodisnja biljka.


Leonotis leonurus
leonotis leonorus.png
leonotis leonorus.png (515.36 KiB) Pogledano 1473 puta.
Leonotis nepetifolia
slika

slika


Pušila sam i pila čaj- lagano sedativno djelovanje, slicno laganoj pljugi. Okus je dosta gorak ako se pije caj i treba podosta meda da bi se to popilo, ali se zato pusi savrseno i dim je vrlo ugodan.
Prvenstveno se koristi u ljekovite svrhe, protiv temperature, kaslja i nervoze.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Lion s tail

Post Postao/la Proximus »

Lion tail je odlicna stvar jer mozes bit pod blagim djelovanjem i potpuno normalan i funkcionalan prema vanjskom svijetu. Vrlo dobro ako si nemozes priustit zabavu s necim jacim iz bilokojeg razloga. I dim je doslovno kao da pusis cvijece (a i pusis jel), meni prefin.

Lion's Tail = :sunn:
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Fig »

Također zasadio jednom prilikom ali mi nije uspio jer sam brigu ostavio drugome zbog toga što sam morao otić od doma, tako da bed... ali eto baš sam uvrstio sjeme na listu za naručit tako da mislim opet sadit... zbog razloga što bi volio skombinirat svakakvo bilje kao alternativa duhanu za pušenje sa marimahunom :)
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Malbasha »

zainteresirali ste me
odakle je najbolje narucit sjeme, jel ovo ok http://www.southamericanspecials.com/pr ... cts_id=113
ili ako neko slucajno ima nepotrebno viška sjemena pa da mi senda :x
kakva je klijavost, ako budem narucivao jel mi treba bas 200 komada?
i do kad je mogu zasadit, prepostavljam da bi sad ovaj period bilo idealno
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la HypnoToad »

Potpuno sam zaintrigiran ovom biljkom. Isto me zanima gdje se može nabavit sjeme, i malo detalji oko uzgoja.
Malbasha ako slučajno budeš naručivao, bacim ti ja pare za dio sjemenki, nije uopće bed, ova cijena mi se čini sasvim pristojna za 200 sjemenki.
Bio bih jako zahvalan kad bi netko uputio u pravom smjeru za nać sjemenke.
Još jedna biljka sličnih svojstava koja me zainteresirala je Lobelia inflata, isto jako teško za nać sjeme u blizini.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Fig »

Bilo je na freeseed-u nedavno ali valjda više nema (bar ja nisam vidio) zbog nekih novonastalih komplikacija. I sam sam mislio preko toga ali sad je malo frka gdje i kako. Gledao sam po netu, ima hrpetina stranica za sjemenom od kojih se bez beda može naručit, samo sad ne znam koja je pouzdana i tome slično... treba probat od jedne pa vidjet, ali mislim da ne bi trebala bit neka prevelika zavrzlama. Ali ako netko ima neku pouzdanu stranicu, speak freely... u krajnjem slučaju ima i na ebay-u zanimljiva ponuda za uho i rep :)

Uh, indijanski duhan :) hvala što si ga spomenuo... veoma privlači interes
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Lion s tail

Post Postao/la Red »

FSR je ostao bez sjemena. nazalost nista dok ne dode neka nova donacija ;)

sto se tice uzgoja, mogu napisati neki gajd, ali nema puno mudrosti, posto je ko korov. nije zahtjevna uopce i vrlo brzo raste i sve sto treba je sunce i malo vode. ako je zasadite u malo vecu teglu (ako nemate vrta) nema nista da joj fali :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lion s tail

Post Postao/la Malbasha »

super onda netrebas pisat valjda cemo znat basics :)
na ovoj stranici sta sam slucajno nasao, kliknite na seeds, ima svaceg..mimose, dature, chacrune, hbwoa..prepostavljam da nije neki zajeb.
ovako, ja cu narucit neznam 50 ili 100 komada (moze se manje) i poslat vam. 6 dolara je samo, glupo mi je da se mucite slat ikakve pare (hipno, fig i ako jos nekome treba cujemo se preko pma)
red jel dosta svakom po 15ak sjemena? ako je korov vjerojatno se to lako primi, a i nebi sad njivu sadio nego negdje 2,3.. kasnije ionako samo uzmes legacy i sadimo dalje :)
jimgitara

Re: Lion s tail

Post Postao/la jimgitara »

Također vrlo dobra ponuda s e-baya

http://cgi.ebay.com/Wild-Dagga-Petals-O ... 19c36c2b27
Odgovori