Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
travahr
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.12.2012, 17:07
 pohvaljen: 3 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la travahr »

nakon iskustva sa DMT-om koji je van ovog svijeta odlučih u svoj vrt uvesti još par egzotika. Prvo moram probati doći do Viridid, sjeme ili gotova sadnica još ću vijeti. Sadnicu preko granice naručiti nije baš pametno a sjeme može proći pod sjeme kave :)

Budem vidio i budem vas obavještavao.
http://www.facebook.com/travahr" onclick="window.open(this.href);return false; http://twitter.com/travahr" onclick="window.open(this.href);return false;
Fitomedicinar
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 08.09.2013, 21:57

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Fitomedicinar »

Da li neko ima iskustva sa Syrian Rue biljkom?
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la luther7hrol »

Koliko je pametno naručiti Mimosa rootbark ili prašak i zamoliti ih da diskretno pakiraju? Jeste li pokušali i uspjeli? Našao sam zanimljivih stvari na CactusPlazi i čine mi se OK. Naručio bih sjeme pa svega toga posadio, samo ne znam koliko brzo rastu?
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Echoes »

osobno nisam nikad naručivao, ali znam ljude koji jesu i sve je prošlo ok. sad kad smo u EU se ne carine pošiljke iz drugih zemalja članica. to ništa ne garantira, ali smanjuje vjerojatnost neželjenih incidenata :D
tišina je najbolji jezik
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Devil'sChase »

Da li neko ima iskustva sa Syrian Rue biljkom?
Što te zanima?
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Fig »

Fitomedicinar je napisao/la:Da li neko ima iskustva sa Syrian Rue biljkom?
harmala alkaloidi
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la pecurko »

Nabavio sam nešto semena Harmale, pa me zanima da li je neko uspešno gajio ovu biljku?

Takođe sam dobio i seme Desmodium gyrans, ona bi trebalo da je lakša za gajenje.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Devil'sChase »

Ej, ja s harmalom nisam imao nikakvih komplikacija, sve dok nije došla zima, i nisam imao gdje snjima, a nisu mi se činile da bi preživjele posađene vani, pa sam ih stavio unutra, poživjele su, ali su se sasušile na kraju, jer nisu za takvu okolinu prilagođene. Za njih sam posebno pripremao zemlju od pijeska, strugorina suhog blata i ilovaste zemlje iz krticnjaka, i sve je bilo u redu. Vole sunce kad su velike, i kontam da bi mogle prezivjet zimu tako da iz korijena bace svake godine svoj nadzemni dio, jer imaju korijen, dosta močan.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la pecurko »

To mi treba, sastav zemlje i to...
Jesu li bacile semenke te prve godine?
Takođe kakav je bio pot, jer čitam da bi trebao biti onaj od pečene gline.

Isto, ne znam da li bi preko zime mogle u nekakav box sa CFL-kama? :-?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Uzgoj Acacia, Mimosa, Vvirola i sl. biljaka

Post Postao/la Devil'sChase »

Pa ja sam jednostavno pokusao napraviti što "siromašniji" miks zemlje, približnoj imitaciji suhih polupustinjskih predjela, ali budući da sam kao bazu imao samo ilovaču, dodao sam puno riječnog pijeska i smrvio strugotine sasušenog blata, to je bilo moje igranje, posadio sjemenke po površini, premda je već ljeto bilo,malo zatrpao, i kad sam se vratio nakon mjesec dana biljke su bile veličine 5-6 centimetara. Možeš ih posaditi i u kupovnu zemlju, mislim da nisu nešto prezahtjevne s tipom zemlje, jedino za ph npr. sad neznam, jer za kupit ima svakakve zemlje, i dobrih i loših.
Sjeme nisu bacile prve godine, a tegla je bila plastična, premda bi i ja rađe koristio glinenu.
A pod cfl-om nemam pojma dal bi preživjele :P, možda ako ih posadiš dovoljno rano na proljeće i osiguraš toplinu nekako, i uspiju narast dovoljno velike, možda korjen uspije prezimiti živ.
Odgovori