Muškatni orah (Myristica fragrans)

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la Red »

zabavno dakle :ymdevil: javi dozivljaje
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
laske

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la laske »

Ovako. zdjelu punu kolacica smo podijelili nas troica samo sto sam ja jos napravio cokoladni fill za preko kolacica i u njega sam dodao jos jedan muskatni orascic da bi svako od prilike pojeo po jedan kad podijelimo kolacice.. nakon 4 sata nista se nije desavalo i nije mi bilo jasno jesam li ja po danu bio uradjen od njih ili neceg drugog... tek negdje oko 5 sati kasnije mi se bas jako prispavalo, skoro pa sam pao u krevet... Iako se bavim cesto astralnom projekciom, ovaj put nisam htio, jer mi nekako nije dalo da se umirim, a ni da razmisljam... Kako sam legao znaci bez ikakvih snova, bez ikakvih tripova nzm... jutros sam bas bio razocaran, znaci nista rad... :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Tolike pripreme i sve i na kraju nista da me ne odradi, a mogao sam za te pare ket uzet i biti high :)
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la kontaminacija »

ma i ja sam jeo ko budala (a nisam ljubitelj muškatnog orašćića) i naravno nije bilo ništa.
eehh
Makineton
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 05.11.2011, 13:19
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la Makineton »

Dakle mada kasnim godinu, mljeveni muskatni ne pomaze jer izlapi aktivni sastojak ima se uzet u supermarketima u kesici 3-4 dodju citava. Pojedite ih kkao znate i umijete, ja ih prvo narendam i stavim u cokoladni puding i samo gutma da ne osjetim ukus. Poslije 3 sata min, pocinje radit, halcike zabotavite il sta ja znam sta, bude isto kao da si ispusio paket trave i traje nekih 6 sati min. Uglavnom isto ko ganja samo jefitnije, a ne moze se svaki dan furat posto ne djeliuje svakih 10-ak.
Promjena dolazi iznutra.
Avatar
veky
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 22.11.2011, 23:40
Ima zahvala: 1 put

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la veky »

Probao sam i nije se nista dogodilo...naribao sam 9 orascica(30tak grama) i popio s djusom i ama bas nista...
Who are you to judge the life I live? I know I`m not perfect and I don`t live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean...
Makineton
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 05.11.2011, 13:19
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la Makineton »

ne znam sta bi ti reko ja sam furo par puta sa ekipom i svima je isto bilo ko paket ganje da ispusis, jedino da ne duvas pa sad sta ja znam ni ganja ne udara prvi put kako treba, al sigurno radi ne znam zasto ne na tebi, zao mi je jbg...
Promjena dolazi iznutra.
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la Meshuga »

Prije par godina sam sa prijateljem kupia svježe orahe, smrvili smo ih i svak je pojea ok 35 do 40 grama, nismo niti procitali koliko treba. Popili smo prah sa jogurton, jako teško, najgori miris koji sam u životu osjetio. Nakon 5 6 sati je pocelo djelovat, osjecaj slican jakoj napušenosti, ugodan al drukciji.. Jedini problem je što je djelovanje trajalo 5 dana :D. U tih 5 dana sam se naspava vise nego ikad, ima bi jako cudne, deliricne ideje u glavi koje sam u momentu smatra sasvim normalnima. Neki sanjivi dozivljaj, meni osobno ugodan mada vise nikad nisam ponovia muškat, predugo traje samo iskustvo a i mistricin je kancerogen ako se nevaram..
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la L.A. Woman »

...evo bas me nesto veceras hvata zelja da eksperimentiram malo...
tako slucajno naletih na ovaj topic,pa sam morala da se registriram na forum.
definitivno sam skepticna jer si ne mogu dopustit da 5 dana (manje vise) budem u svjetu snova :(( i zao mi zbog toga.
al ajd,probat cu sa nekom manjom dozom,cisto da vidim imali to nekog ucinka...
citam ostale postove,nekima je bilo super,neki nisu ni osjetili,a kolicina koju svi koristite varira...nema mi smisla nikako...
pa da vidimo kakve pustolovine mene ocekuju :x

Red! Hvala na ovom topicu.
Svi u kuci imamo neku vrstu supstance koja se moze jako dobro iskoristiti u slucaj istrazivanja,a nase majke i bake nemaju pojma o tome ;)

:thumbsup:
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la Tain »

Bok, nije ti to 5 dana nikako. 24 sata i sve bude ok.
S tim da eto, izgledat ćeš kao mamurna od alkohola i umorna a ne ništa posebno ubivena i luda. Tako da ljudi neće ništa skužit.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Muškatni orah (Myristica fragrans)

Post Postao/la L.A. Woman »

:7464: ...onda nemam brige... :psy
obavjestim vas o pustolovini.

:kaffeetrinker_2:
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Odgovori