Bunika (Hyoscyamus niger)

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bunika (Hyoscyamus niger)

Post Postao/la HypnoToad »

Al ste se uhvatili te jedne izjave...
Zato sam rekao ponekad, to jest najčešće u trenutcima kad se vani nađem u nekoj grupici klinaca pa onda netko od njih krene pred svima pričat kako je on vidio na nekom dmajka forumu kako se mogu sadit gljive e kužiš, i on će posadit tonu toga i za godinu dana si kupit mercedesa. E pa čuj, takve stvari me znaju uzdrmat i naravno da bi najrađe odmah došao doma i išao izbrisat svaki post. Ali prođe me to.
Opet ostaje činjenica, koja me ponekad i više uzdrma, da sam se jebeno inkriminirao tijekom godina, iako sam sve pisao iz perspektive uzgoja jestivih gljiva.
Što se opijuma tiče, znam troje ljudi koji su jednom prilikom, zajedno, popili čaj od maka. Sad su dvoje na heroinu, potpune ljušture, jedan je mrtav. Ne poznajem nikoga tko je pio čaj od maka i nije postao 'morfijev rob'. Tako da je to bilo samo moje mišljenje.
Svejedno ovo nije tema za raspravu o meni.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Bunika (Hyoscyamus niger)

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:on vidio na nekom dmajka forumu kako se mogu sadit gljive e kužiš, i on će posadit tonu toga i za godinu dana si kupit mercedesa.
To je loš publicitet za nas, ali za klince je bolje da su na gljivama nego na spidu i bonkasima, čak je i bolje da su na gljivama nego na alkoholu.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bunika (Hyoscyamus niger)

Post Postao/la HypnoToad »

To stoji, ali nije u tome poanta. Stvar je da će oni glupim i pohlepnim ponašanjem pasti, i tako će gljive još više upasti u oči muriji i javnosti, a to nije nešto što želimo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Bunika (Hyoscyamus niger)

Post Postao/la Psychonaut »

Svako je odgovoran za svoje ponasanje. Na zalost, ne mozemo kontrolisati i uticati na to sta ce posjetitelji foruma uciniti sa informacijama koje ovdje nadju. Mozemo uciniti ono sto je do nas - objektivno izloziti ono sto znamo i ponasati se odgovornno.

Smanjenje stete kroz pruzanje kvalitetnih informacija je provjereno uspjesnije od sakrivanja informacija.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Bunika (Hyoscyamus niger)

Post Postao/la Alkaloid »

Otprilike ste svi sumirali ono što i ja osjećam - nema jednostavnog odgovora. Ja sam definitivno protiv svakog oblika cenzure, to nikako ne želim. Ali zato sam veliki pobornik da se drži neka razina komunikacije koja ipak zahtjeva da je osoba barem donekle informirana. Ako im baš moraš nacrtat što je to micelij, koji su dijelovi gljive, što je alkaloid, klijavost... da ipak negdje povučemo granicu.
Recimo kao u onom skroz blesavom incidentu s curicom koja je defacto tražila poziv na ceremoniju, a ima valjda 12 (bilo godina, bilo IQ). Objasniš joj, kažeš gdje i kako da pita, ali je vakuum između ušiju prejak. Što da im onda kažeš? Informiraj se pa pitaj, pokucaj na vrata i otvorit će ti se...
Ali neki osjećaj odgovornosti moraš zadržat - prema sebi (jer si u javnom prostoru), prema onome kome ćeš poslat takvu osobu, te naposljetku prema toj osobi koja možda traži od tebe nešto, a da zapravo niti ne zna što traži.
Ako kužite o čemu pričam. U svakom slučaju mislim da su ovakve rasprave korisne, mislim da su znak sazrijevanja foruma. Ne znam možete li primijetiti koliko se popravila kvaliteta informacija, opća informiranost i razina rasprave samo od početka Majke do danas, a kamoli ako usporedimo s ranim danima scene do danas, ne znam koliko je i ima li među vama veterana useneta, hr.alt.drugs, ali danas sve izgleda drukčije. A sličan proces je i na globalnoj razini - treba vidjeti kako danas izgleda shroomery, kako izgleda dmt-nexus, a kako je izgledalo u vrijeme kad je najjači medij bio alt.drugs.psychedelics i par drugih grupa i foruma.
Scena sazrijeva, nekad su je činili ufurani klinci koji nisu imali ništa osim dobre volje, danas je čine ljudi koji razvijaju vlastite tehnološke metode, koji postavljaju pitanja kako i zašto koristiti psihodelike.
Razumijem recimo HypnoToadove dileme i poštujem ih, srećom mislim da rješenje postoji, ljudima je moguće dati informacije, ali im vjerojatno ne bi trebalo davati upute kao slikovnicu za debile. Ako daš informaciju pametnom čovjeku na njemu primjerenoj razini, a on je zloupotrijebi - odgovornost je na njemu. Ako daš info debilu, što god da učini odgovornost je tvoja.

To je dakako moje mišljenje, nije objava od Alaha, poštujem svačiji stav. Pozdrav svima u ovom threadu, a i šire.

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
Odgovori