Morning Glory (Vrtni Slak) Ipomoea

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Ako živiš u zgradi u zg-u trebao bi imati kao svaki ukućanin pravo na dio predulaznog vrta! Na Sigešćici sam vidio mnogo LSA kolaca sa ladoležem. A usto ga možeš u šumici obližnjoj di ne kose posadit---stigneš još! :thumbsup:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Psajho
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 05.07.2011, 00:46

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Psajho »

sad sam se ija nabrijo na morning glory i extrakciju lsa,iako growam ganju dosta dugo,nijednom nisam imo priliku probat neki pravi psihodelik osim dature,a tolka entuzijasta nisam...nista ide se explorat!! ako se bude imalo srece budu se postali rezltati :mushroom:
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Ketamin i efedrin su mnogo ljepši i bolji.... :thumbsup: :lovee:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Pero
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 15.07.2011, 14:49

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Pero »

Oke ljudeki eto vidim da nitko nema sreće u nabavi tog čuda a baš bi htio probat.. iz daruvara sam eto bio sam s frendom tražio u Bili i Mercatoru.. ništa naravno :eevil: al to me nezaustavlja... ima li ovdje neko sjemenja kod sebe pa da pošalje ili zna odakle bi mogao naručiti?
Avatar
vrtniPatuljak
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 30.04.2011, 12:39
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la vrtniPatuljak »

ovaj lik je uzeo 200 sjemenki tricolora "heavenly blue"
http://www.youtube.com/watch?v=fqAL3gwe7uw
i imam jedno pitanje koliko sjemenki može dobiti od 1 cvijeta
"love the life you live, live the life you love.” - Bob Marley
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Alkaloid »

Vidim da ima dosta dilema oko latinskih naziva i pitanja koje je pravo sjeme. U principu se radi o sjemenkama označenima kao Morning Glory, ukrasni slak i moraju obavezno imati oznaku Heavenly Blue. Mislim da su najčešće označene kao Ipomoea Tricolor, što je i pravilna klasifikacija, ali nisu baš ni proizvođači osobito uredni oko točnog označavanja latinskog naziva. Druge vrste nisu aktivne, vjerujte mi jer sam ih sve probao, pojeo sam šake i šake ljubičastog i rozog dok mi se nije smučilo u želucu i ništa. Heavenly Blue je onaj kod kojeg se cvijet prelijeva iz bijele u plavu, samo taj je aktivan, ali nemoguće je reći koliko ti sjemenki treba, već stotinjak može biti dovoljno, a nekad i od 500+ može biti tek lagani učinak, potencija zbilja varira, ali vjerujte mi, moguće je pretjerati. To može biti uznemirujuće i zato što trip ima dugotrajan plato i po 5-6 sati (a čini se kao vječnost). Prvi sam ga put susreo na ulici, u Zagrebu u Savskoj, bio je solidno aktivan. Najpotentniji je onaj talijanskog proizvođača koji se često može naći u Konzumu, uzimao sam od 2,5 do osam vrećica (ne sjećam se točno koliko jedna ima komada ali mislim 50-ak). Osam vrećica je prilična vožnja (barem meni). Vrlo važna stvar je detaljno oprati sjemenke prije konzumacije, po njima se nalazi bijela tvar koja je navodno toksična, ali sigurno ima diuretičko djelovanje. Znam jer sam prvi put pišao kao kreten, svakih pet minuta. Trip je zanimljiv, meni često vrlo vizualan, često sam imao intenzivne vizuale, a da sam istodobno bio prilično lucidan u glavi, što volim. Ali već godinama ne uzimam MG zbog jednog efekta koji ne volim - izaziva nemir i nekontrolirano grčenje u mišićima. Zadnjih godina nastojim pročistiti um i smiriti tijelo, a MG mi se u to nekako ne uklapa, ali to je neka druga priča.

Inače, kad stavite sjemenke u zamrzivač, potencija ostaje nepromijenjena i nakon više godina, osobno vjerujem da ih je tako moguće neodređeno dugo pohraniti. Vjerujem da i klijavost ostaje nepromijenjena, bitno je samo da su posve suhe kako im kristali leda ne bi razbili ovojnicu.

Forumašu iz Daruvara bih poručio - ako ih nemožeš naći u lokalnom Konzumu, postoji i druga mogućnost, po selima između Daruvara i Grubišnog polja znao sam viđati okućnice s plotovima potpuno obraslim upravo u Heavenly blue, pa čak i kako se podivljao vere po banderi. Počinje cvasti otprilike u ovo vrijeme, ali prava špica je u kolovozu pa sve do duboko u jesen. Ako dobro potražiš vjerujem da ćeš ga naći, onda fino objasniš vlasnicima kuće da tvoja mama/baka obožava taj cvijet i nabereš koliko ti treba.

:mushroom: M :mushroom: I :mushroom: R :mushroom:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

vrtniPatuljak je napisao/la:imam jedno pitanje koliko sjemenki može dobiti od 1 cvijeta
4 sjemenke po cvijetu, mada druge varijante morning glorija znaju dati i vise.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la In The Clouds »

slika

Evo je i Ipomoea violacea dala sjemenke. Na moju radost, susjed mi je dopustio da poberem malo :p
Ukupno sam izvadio malo vise od 120 sjemenki, i to planiram posaditi slijedece sezone :psy
Life is good...
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la wizard.hannah »

Sjemenare ljudi! Ima ih i u manjim gradovima. Najčešće oko placa-bazara. Ili su to dućani za životinje i prehranu ali pokraj svega imaju vrečke sa seedom. :thumbsup: Nemoj tražiti ime....nego gledaj fotku. Ona sa plavo-bijelim cvijetićima. Nikako potpuno plavi.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Devil'sChase »

LJudi dal bi ovo mogao biti nebesko plavi?

[thumbnail]http://i1098.photobucket.com/albums/g37 ... C01006.jpg
Odgovori