Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
majko
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 03.06.2014, 18:02

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la majko »

WEEDetix je napisao/la:netrebas toliko prskat ako je zemlja vlazna isparavace na povrinu vlaga i mak isto ki i duhan nesmije biti zakopan sije se povrsinski kad ga zakopas napadne ga pljesan i unisti vlaga
Pobacam po površini, kad rjeđe pršćem onda niti ne izraste, ako izraste onda se uhvati i plijesan. Isto tako kad prekrijem teglu najlonskom vrećicom s probušenim rupicama onda naraste ali se uhvati i plijesan, a kad nema te vrećice onda se zemlja brzo isušuje i ništa ne nikne.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

došao je ovakav email...

"PROČITAO SAM SVE NA VAŠOJ STRANI O MAKU .
MENE INTERESUJE JEDNU , JEDNO DVA MESECA KUVAM I PIJEM ČAJ OD MAKA I NE ZNAM KAKO DA SE IZVUČEM OD TOG PROBLEMA.JER JE OČIGLEDNO DA SAM SE NAVUKAO NA ČAJ JER BEZ NJEGA NEMOGU NI DANA.PA MOLIM ZA POOMOĆ I ODGOVOR BILO KAKAV ŠTA ČINITI KADA PUNO ZNATE TOLIKO O MAKU!!!
ZAMOLIO BIH VAS ZA ODGOVOR."
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Ronin

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Ronin »

Beyond Ra je napisao/la:došao je ovakav email...

"PROČITAO SAM SVE NA VAŠOJ STRANI O MAKU .
MENE INTERESUJE JEDNU , JEDNO DVA MESECA KUVAM I PIJEM ČAJ OD MAKA I NE ZNAM KAKO DA SE IZVUČEM OD TOG PROBLEMA.JER JE OČIGLEDNO DA SAM SE NAVUKAO NA ČAJ JER BEZ NJEGA NEMOGU NI DANA.PA MOLIM ZA POOMOĆ I ODGOVOR BILO KAKAV ŠTA ČINITI KADA PUNO ZNATE TOLIKO O MAKU!!!
ZAMOLIO BIH VAS ZA ODGOVOR."
Nemam pojma ..ali se navuka na morfij..izgleda...nek proba s ekstraktom korijena ibogaina po 100mg... nisam probao ali djelovat če mu na slične receptore ...pa kako se može navuč čovjek na čaj nije mi jasno???
Inače upoznao sam se s jednom ženom davno davno koja je hrvatica i radila je s bivšim Heroinskim ovisnicima u kaliforniji i rekla je da bez heroina čovjek koji je več ovisnik uspoređuje ovisnost ravno onoj kad je čovjek žedan usred sunca u sahari ...sad moš mislit šta je to...??
vegas
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 24.09.2016, 18:25
Ima zahvala: 3 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la vegas »

vozdra ljudi zanima me kako da uzgajam mak indoor pa su mi potrebni savjeti oko svega toga, znaci od prvog dana do zasjecanja caura.
ima li neko ko je voljan da me savjetuje i kaze kako i na koji nacin da izvucem maksimum iz biljke
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la gotta »

Kao mala sam ga mirisala sa frendicom jer smo cule da omamljuje. Hahahaa... Na kraju smo zadobile glavobolje..
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
vegas
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 24.09.2016, 18:25
Ima zahvala: 3 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la vegas »

pa ne bih ga mirisao,al bih neke druge eksperimente da probam..zato su sve inf dobro dosle..narocito oko unutrasnjeg uzgoja..
haluzinogenio
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 11.10.2016, 08:04

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la haluzinogenio »

Pozdrav svima! U nekoj čudnoj razmjeni dobio sam 1,5 grama opijuma. Ne mislim više nabavljati ali volio bih ovo konzumirati. Pola grama sam već pojeo i bilo je nešto efekta. Ostatak bih volio popušiti ali nemam prigodnu lulu. Na koji način mogu to podimiti? Da li mogu na običnu lulu? Imam i manju nargilu. Miješa li se s nečim ili ide čisto? Kolika je normalna doza?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la AFX »

Koliko znam možeš kao heroin, malo staviš na foliju, odispod griješ upaljačem i udišeš kroz slamku pare..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
vegas
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 24.09.2016, 18:25
Ima zahvala: 3 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la vegas »

citam ove objave,tipa zamjenio ovo..nabavio ono...imam to...itd. pa mi nije jasno u kakvom ja ogranicenom okruzenju zivim(a kao spada u vece gradove) i sa ogranicenim ljudima sa koima cak ne mozes ni diskutovati o takvim stvarima,jer pojma nemaju o tome,a kamoli da nesto razmjenjujes ili radis u vezi toga..ljudi stvarno vam zavidim...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Post Postao/la AFX »

Ako te tješi i ja samo raspravljam online jer je ova tematika ljudima koji me okružuju strana. Što reć do li "okruži se drugim ljudima" ako si u većem gradu ofc.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori