Opijumski Mak (Vrtni mak, Papaver somniferum L.)

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la dr.manijak »

Setah se juce po gradu, i svratim do cvecare da vidim da li imaju nesto od magicnih bilja, kad zagledam malo u ukrajni suseni mak, iz kojeg su inace izvadjene semenke, zavirim malo dublje i vidim da nisu sve semenke izvadjene ima oko 20-30 komada, kupim ti ja tu cauru i sad vas pitam jel je moguce da je to seme od opijumskog maka? ;;)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la HypnoToad »

Da. Od čahure napravi čaj.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la dr.manijak »

Ozbiljno od ove cauremoze da se napravi cas, caura je ona ukrasna suva skroz..
I koliko da stavim, i reci koji su efekti.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la HypnoToad »

Efekti su sljedeći: postaneš morfijev rob do kraja života.
Neću govoriti ništa ni o pripremi, ni dozi, ni efektima. Čahura maka sadrži morfij. Moj savjet ti je samo da jako dobro razmisliš prije nego kreneš tim putem, jer nema povratka. Ovisnost možeš razvit već nakon jednog puta. Opijati uvijek ostave trag na tebi. Možeš se riješit glavne ovisnosti i bit čist godinama, ali svako toliko ti dođe u glavu ono "e kako bi mi sad ljepo legla jedna doza).
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la dr.manijak »

Uzas, predomislio sam se sad sam citao o caju od maka na niklad-heroin.com .
Mislio sam da je to kao svaka druga biljka i da nisu tako fatalne posledice i krize, iskreno nikad ni heroin nisam probao ali sam cuo da je tesko ''skinuti se'', a sad jos i procitam da je nekoliko puta jaca kriza od caja, i tamo procitam to sto si mi ti rekao da je moguce navuci se posle prvog puta.

Uzas, da sam znao ne bih ni semenke uzeo. dzabe sam bacio 25 dinara na cauru. :)
Mogao sam zvake da kupim.
Fuj ogadio mi se caj kad sam sve procitao.
Da to sve nisam procitao sigurno bih ga probao.
I ponovo za malo da probam nesto o cemu nista nisam procitao i da se uzasno zajeb*m kao sto se desilo sa daturom. #-o #-o #-o

Ovde sam bas citao i bacih cauru u kantu. :)
Čaj od maka
Nije reklama samo informacije o caju.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Red »

Mudro si postupio.

Nego, imas ovdje na forumu temu Makovi- ljekovita upotreba pa baci oko i saznaj vise. Upravo tamo ces naci ostale rasprave o Caju od maka koji te zanimao.

:ymcowboy: Uzivaj
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Fig »

a nisi je trebao bacit :| :)

Nikad nisam probao takav čaj, a ni žuto, makar samse jednom počastio lajnom morfija. nije bilo previše, nakon par pljugi. bila je fina produbljena sama opuštenost i umrtvljenost, ništa ekstra zbog omanje doze.

Ne znam, uvijek si kažem - probat ću pa da znam iz vlastitog iskustva, neće me ubit a ni odvest u tamnu rupu ovisnosti ako sam dosta priseban i ako se prije samog čina raspitam, te prikupim informacije od, za mene pouzadnih ljudi. S druge strane imaš taj neopisivi osjećaj, kako čujem i kako mi govore ljudi koji su probali.. neki još uzimaju dok su drugi poprilično čisti, samo probali par puta. Razmišljam i imam takav stav, kako je sve to individualno, od osobe do osobe.. karakterno. Svako ima svoju briju u ovome svijetu, sve je povezano pa tako i sama psiha individualca odlučuje prvobitnu ovisnost koja dovodi do fizičke.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la mr. gljiva »

Prije bi probao lajnu heroina nego crystal-metha :D nema šanse se navući nakon prvog puta,ali zašto se igrati s takvim stvarima kad lako možeš zaključiti da su JEBENO DOBRE jer da nisu nebi ih ni ljudi toliko konzumnirali ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Ja sam probao opium i ima nekako skroz drugu vibru nego ostali opijati... Mozda zato sto je fin za pusit :D .

A sto se tice navlacenja.....velikim djelom je stvar u osobi a ne nekoj supstanci... Opium ima lagan, sanjiv high... ko ultra spustajuci i jak hash... ali ono jos nekako vise umotano u vunu i naravno klasicna opijatska toplina i sve ti fino... I? I dobro xD.. Sad ako je neko tolko glup da ide to pusit cesto to je druga stvar.. Al dobro bolje izbjegavat...isto ko i sa cugom i cigaretama, ISTO :D .

Cigarete i alkohol nisu dobre droge ali stvaraju snaznu ovisnost. Isto i sa opijatima, nista posebno ali stvaraju snaznu ovisnost zbog mehanizma djelovanja. Za razliku od npr. ketamina koji je JEBENO DOBRA droga pa kad si neko da truda da se navuce na ket to je velikim dijelom zato sto je jebeno dobar a ne samo jer je adiktivna substanca. No ipak mozda se na ovisnost o ketaminu u prakticki svim stadijima moze gledati kao na debilnu zloupotrebu a ne klasicnu ovisnost. Dok su najbolje droge najbolje u efektima a uz to te jos jasno vode k tome da ih konzumiras razumno. To su naravno psihodelici :D .
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Opijumski Mak (Papaver somniferum L.)

Post Postao/la Wolfshade »

Koliko opiuma se može dobiti od 10-ak makova? Jeli dovoljno za naduvat se sa manjom ekipicom? :P
Odgovori