Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

saputnik je napisao/la:eo potražio sam po netu neke slične primjerke:
potentna je ličila na ovu:
slika

a one druge dvije su bile slične ovima:
slika
slika
I ja imam bas ovu vrstu coleus blumei,prvi put sam joj susio listove i pusio i bas nista nisam osjetio,ali zato drugi put kada sam procitao da je najbolje da joj se svjezi listovi zvakaju,uzeli smo ja i moj drug po 4 lista i sazvakali,u pocetku je bilo mnogo cudno,ubrzan rad srca,nevjerovatna toplina u glavi . . . pojacano sam vidio sjenke u stanu boje su se nekako pojacale,a onda je sve pocelo da igra oko nas,osjecaj je bio super,mada sam malo bio napet,vjerovatno zato sto prvi put konzumiram...nisam imao nikakve nezeljene efekte... Ono sto savjetujem kod ove biljke i ostalih haluciogenih biljaka jeste da uvjek prije konzumacije uzmete malo marihuane,cisto da se opustite i udjete u trip,da vam bude ljepse,jer coleus stvarno zna da bude jak....

ps...Coleus blumei sam kupio u cvjecari za 2 eura i to veliku biljku,ako zelite slike javite...pozdrav . . .
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Limunada od žarke :cheesy:
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Gedza
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 25.02.2012, 14:14

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Gedza »

Da li moze neko da mi kaze jel deluje ovakva?
slika
Planiram da je zasadim kad pusti korencice.
Hvala unapred.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Teško, koliko sam skužio te sa crvenim/narančastim pigmentom nisu potentne. Traži vrste sa što više ljubičaste/roze. Ali možeš probat, ako ništa drugo lijepa je biljka, a i ne moraš se brinut previše o njoj jedino je bitno da zemlja ima dobru drenažu (da lako protječe voda, na dno posude staviš kamenje ili komade cigle i probušiš rupice) i da nije na baš direktnom suncu cijelo vrijeme.

Još jedna stvar je to da je nesmiješ zalijevat sa običnom vodom nego ostaviš malo (tri sata je dosta) da ispari klor i onda s tim. Razlog je što klor (kao i flor - no mislim da u hrvatskoj to još ne stavljaju u vodu) loše utječe na zdravlje same biljke, a i aktivni spojevi više nisu aktivni. Zato kada se rade ektrakti bi se trebala koristiti izvorska voda (no ne ona iz plastičnih boca). :)
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

slika

slika

Evo moje biljke 100% potentna probano :D sto se tice zemlje moja raste u planinskoj zemlji koja je pomijesana sa humusom,Sto se tice vode upravu si sto cistija voda to bolje....coleus blumei je osjetljiva biljka ne treba je dodirivati,ne treba je izlagati direktnom suncu....ukoliko neko ima neki cool light to je ok preko noci ......
Gedza je napisao/la:Da li moze neko da mi kaze jel deluje ovakva?
Planiram da je zasadim kad pusti korencice.
Hvala unapred.
iskreno nisam probao,ali nisam siguran mnogo ljudi kaze da takve vrste nisu potentne....ja sam probao ovu koju imam i ona je potentna,pogledaj...nije skupa u cvjecari sam je uzeo za 2 eura,i sad je porasla i prelijepo izgleda...imam osjecaj da ce biti fina :D
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Mislim da je najbolje,da svi koji su probali ovu biljku postave sliku biljke,da vidimo od koje vrste su najbolji efekti,Posto vidim da se mnogo ljudi interesuje za ovu po meni jako mocnu i misterioznu biljku...takodje ako eksperimenisete sa njom napisite na koje nacine ste je konzumirali...
Salonna Adron
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.03.2012, 15:06

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Salonna Adron »

Evo za sve koje interesira.. Coleus se NE PUŠI, nego JEDE tj. zvace.. okus je stvarno grozan i jako je gorak, ali se isplati (provjereno).. :D Najbolje ju držati na prozoru na južnoj strani i jako često se mora zaljevati, otprilike 3-4 puta dnevno.. ako jos informacija treba samo recite..
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Salonna Adron je napisao/la:Evo za sve koje interesira.. Coleus se NE PUŠI, nego JEDE tj. zvace.. okus je stvarno grozan i jako je gorak, ali se isplati (provjereno).. :D Najbolje ju držati na prozoru na južnoj strani i jako često se mora zaljevati, otprilike 3-4 puta dnevno.. ako jos informacija treba samo recite..
Mislim da je 3-4 puta dnevno mnogo za ovu biljku,mislim barem za sortu koju ja uzgajam (Coleus Kong) ja je nalivam jednom dnevno i to uvece,i smatram da joj je sasvim dovoljno,mislim da ne treba konstantno biti u vodi...ona se ne izlaze direktno na svjetlost jer se tada totalno povije,listovi stalno trebaju da su joj zategnuti,tako da se najbolje ponasa u hladu...
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

I jednom dnevno je previše, svako dva dana ujutro.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Aidmints je napisao/la:I jednom dnevno je previše, svako dva dana ujutro.
Pa da u princpu...zavisi od zemlje,moja zemlja zadrzava vlagu bas duze vrijeme,tako da je ne treba precesto zalivati...
Odgovori