Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Perun »

Inspiriran diskusijom prošvrljao po susjedstvu. Bar šest različitih varijacija uzgajaju babe oko mene. Ali nigdi one šta daje na ljubičasto?! Sutra drugi kvart.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
fear8wonder
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 19.11.2013, 00:44
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la fear8wonder »

ova biljka je prekrasna.svako proleče je nastojim nabavit na placi da je mogu gledat kak se razvija. sad je imam negde od 4.meseca,sad je u fazi kad mogu skupit sjemenke,što i uradih.nježno sam ih izvadila iz osušenih cvetiča,jako sitne sjajne crne bobice. ko mravova glava! lišće je dosta pozelenilo sa strane,ali na sredini sve pršti od rozosti i fuxije! ali i dalje mislim da je biljka premalo narasla i ne zelim da joj otkidam to lišće.negde 20ak listova ima

da li netko zna kako se sade te sjemenke i kad i da li uopče uspijevaju?
Avatar
Lesnik_iz_Dzindzovci
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 25.05.2014, 17:18
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Lesnik_iz_Dzindzovci »

Bio sam danas na pijaci i posle kraceg trazenja nasao sam sta sam hteo. :D
slika
slika
slika
„Ljudi? Ima ih, verujem, pet ili šest. Spazio sam ih pre mnogo godina. Ali nikad se ne zna gde su. Nestali su kao vetar. Nemaju korena i to im mnogo smeta." :D
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Devil'sChase »

Wow, lijepe su :)
Avatar
navrhbrdamrmadrma
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 14.07.2015, 13:58

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la navrhbrdamrmadrma »

Prvo pozdrav ljudi jer sam novi na forumu :thumbsup: ,a drugo ja ovih ukrasnih kopriva imam po vrtu(pozamasno velikih) i to 2 vrste i izgleda da je jedna od njih kako je neko vec napisao bas ova psihoaktivna :)) mogu poslat slike ako nekog zanima
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la N.I.C.E. »

Farmakologiju ove biljke čini jedan molekul sličan divinorinu i salvinorinu ,a zove se forskolin.
Odgovori