Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

ja sam danas gutno oko 8 listova, imo sam neki slab osjecaj paranoje, pojacan sluh, brze otkucaje srca i vidio sam neke crvene, ružičaste i ljubičste boje po nebu al mislim da moram vise listova pojest, al radi okusa mi se bljuje
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Ka3p je napisao/la:ja sam danas gutno oko 8 listova, imo sam neki slab osjecaj paranoje, pojacan sluh, brze otkucaje srca i vidio sam neke crvene, ružičaste i ljubičste boje po nebu al mislim da moram vise listova pojest, al radi okusa mi se bljuje
Za boljie vizuelne efekte moras sazvakat 10-50 listova...najbolje je da ih ubacis u sokovnik naravno ako imas...a sto se tice ukusa grozan je al jbg,mislim da se kasnije isplati...
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

necu jos radit shake tek mi se je pocela rascvjetavat dok ce bit bujna onda cu trgat listove, :D
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Nemoj u blender, ova biljka je jako nježna i tako se treba prema njoj ponašat.. I onda će ti ona dati nježne efekte.. Ne očekujte ništa spektakularno, ali najčudnija stvar kod coleusa je baš to ljubičasto/rozo/crveno nebo. Jučer gledam u nebo kroz drveće. Pomislio sam da je to refleksija svjetala od grada u nebu od smoga ili chemtrailova, no pitao sam još dvoje troje ljudi dal im se nebo takvo čini i svi su rekli ne, samo je sivo nebo (bilo je oko ponoći). I kolko god da gledam ta boja se neće maknuti. Kad sam pogledao direktno u nebo(ne kroz drveće) činilo mi se plavo (iako je bila ponoć). Nije mi se samo jednom to desilo i skoro uvijek mi se desi tek dan nakon kod malih doza, a kod velikih i na dan uzimanja i par dana nakon.

Ovu biljku zalijevajte s najboljom vodom (voda sa klorom i florom - ni slučajno) koju imate i nemojte kasnije stavljat u blender nego u vodu skupa s malo limunovog soka i kuhajte na što laganijoj vatri što duže vremena. Double boiler je dobra stvar. Taj čaj kuhajte tako dok ne ispari što više vode. Kad vam ostane količina koja bi došla kao par gutljaja skinite s vatre i pričekajte da se ohladi. Svaki gutljaj držite ispod jezika 5-10 min. Okus je puno manje odvratan nego samo lišće. Ne očekujte trenutne efekte osim ako coleus koristite kao potencijator. Efekti se javljaju kroz par dana (točnije noći). :)

EDIT: Neki kažu to je placebo.. Ali onda se može reći i za ayu da je placebo.. Nemože jedna jednostavna tvar kao što je DMT napraviti toliko puno, vjerujem da većinu elemenata u takvim iskustvima proizvodimo mi, točnije pokušavamo se sinkronizirati sa biljkom, primimo mali djelić svijesti te biljke. Isto je i sa hranom ne samo sa psihoaktivnim biljkama.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

ok probat cu tako onda, znam da joj smeta klor uzgajam ih vec masu godina, imam ih podosta sada, a i vise mi ne smeta toliko okus naucio sam se vec, znao sam svaki dan zvakat po 15minuta onak sjednem negdje u prirodu i chillam, sada cekam daturu inoxiu da mi izraste u dvoristu ko prosle godine :D .
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Aidmints je napisao/la:Nemoj u blender, ova biljka je jako nježna i tako se treba prema njoj ponašat.. I onda će ti ona dati nježne efekte.. Ne očekujte ništa spektakularno, ali najčudnija stvar kod coleusa je baš to ljubičasto/rozo/crveno nebo. Jučer gledam u nebo kroz drveće. Pomislio sam da je to refleksija svjetala od grada u nebu od smoga ili chemtrailova, no pitao sam još dvoje troje ljudi dal im se nebo takvo čini i svi su rekli ne, samo je sivo nebo (bilo je oko ponoći). I kolko god da gledam ta boja se neće maknuti. Kad sam pogledao direktno u nebo(ne kroz drveće) činilo mi se plavo (iako je bila ponoć). Nije mi se samo jednom to desilo i skoro uvijek mi se desi tek dan nakon kod malih doza, a kod velikih i na dan uzimanja i par dana nakon.

Ovu biljku zalijevajte s najboljom vodom (voda sa klorom i florom - ni slučajno) koju imate i nemojte kasnije stavljat u blender nego u vodu skupa s malo limunovog soka i kuhajte na što laganijoj vatri što duže vremena. Double boiler je dobra stvar. Taj čaj kuhajte tako dok ne ispari što više vode. Kad vam ostane količina koja bi došla kao par gutljaja skinite s vatre i pričekajte da se ohladi. Svaki gutljaj držite ispod jezika 5-10 min. Okus je puno manje odvratan nego samo lišće. Ne očekujte trenutne efekte osim ako coleus koristite kao potencijator. Efekti se javljaju kroz par dana (točnije noći). :)

EDIT: Neki kažu to je placebo.. Ali onda se može reći i za ayu da je placebo.. Nemože jedna jednostavna tvar kao što je DMT napraviti toliko puno, vjerujem da većinu elemenata u takvim iskustvima proizvodimo mi, točnije pokušavamo se sinkronizirati sa biljkom, primimo mali djelić svijesti te biljke. Isto je i sa hranom ne samo sa psihoaktivnim biljkama.
Nisam mislio na blender nego na sokovnik,ja imam spravu u koji ubacis lisce i tako se dobro iscijedi sok iz njih bas svaka kap skroz cisto...
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

ma ja cu nastaviv žvakat listove to mi se cini jos i najbolje poceo sam se navikavat na taj okus, sad mi se je i razgranala jos vise pa ono svaki sat uzmem 20-30 listova pa zvacem po 15minuta.
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
immatura
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 10.06.2012, 11:35

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la immatura »

pošto mi je ovo prvi post na forumu, prvo sve pozdravljam!
ja sam svoju koprivicu počela uzgajat prije možda mjesec,dva, nisam do sad probala pa sam je prije jedno 5 minuta pobrstila i sad čekam :D pojela sam 4 veća i 2 manja lista. btw ima mi nekako okus po svježoj gljivi :mushroom:
daklem, ono što sam uspjela saznat o njoj, što sa interneta, što od frendice.... najpotentnija (ili jedina potentna, nisam sigurna) je ona što je iznutra crvena, a ima zeleni rub. navodno počinje djelovat za nekih pola sata, sat, drži relativno dugo, osjećaj euforije, zamućen vid, sve je prekrasno i sve ti je kristalno jasno.. kažu da treba pojest bar 4 veća lista kako bi se osjetilo i da je bolje jesti nego pušiti. pošto tek čekam da pukne ne mogu ništa sa sigurnošću garantirati. i da, trebala bi poticat lucidne snove.
eto..
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Red »

pozdrav i tebi i dobro nas našla :)

kako je večer završila? jel se desilo štogod pozitivno, živo me zanima!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tihomir
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 03.07.2012, 03:04
Ima zahvala: 34 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Tihomir »

da mene također, danas ujutro oko 1 sam pomislio kako si ti sad na nekom tripu možda :)

Volim zamišljati što se u ovom trenutku događa drugim ljudima i kako ga oni proživljavaju.
Live Long, Active and Psychoactive.
Odgovori