Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Coleus Blumei

Post Postao/la pacov »

Može li netko reči više o ovoj biljci? još se zove i ukrasna kopriva i ima je posvuda, u različitim bojama. Zanima me kako se dozira i konzumira, može li se raditi ekstrakt i kako? imate li kakvih iskustava?


Hvala!

slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Red »

ona ima neko sedativno djelovanje koliko znam, mada je nisam osobno probala jer me zbilja nije zanimalo kada sam cula da u biti nije nesto posebno.

a i po netu nema bas puno informacija a i sve je to idimi-dodimi...

evo link pa citaj ako te volja :D
http://www.erowid.org/experiences/subs/exp_Coleus.shtml

vise od toga ne znam, mozda je netko drugi vise sa njom experimentirao ;) mene ako neka biljka ne zainteresira zbog bilo cega (ljekovitosti,djelovanja itd.) ja se bas ne upustam u istrazivanje :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

Ja sam eksperimentirao s coleus blumei.
Imao sam 3 različita primjerka i mogu ti reći da je ova biljka jaaaako čudna.
Potencija varira strašno između različitih primjeraka.
Samo jedna od 3 koje sam posjedovao je imala halucinogene efekte i to žestoke: nagle i žestoke promjene boja (čak sam vidio neke boje za koje nema ime, tj. ne bih znao reći koje su to boje :-\ ), nagle promjene oblika predmeta u okolini, veoma brzi otkucaji srca, konstantno zamućen vid, ...
...
a jednom sam (i nikad više) to pomješao sa hašom - uhvatila me strašna panika, sve se prebrzo odvijalo i ničeg se ne sjećam, znam samo da je bilo strašno, i zaradio sam 4 ogrebotine po rukama...

A od ovih druge 2 što sam imao - jedini efekti su bili malo ubrzaniji rad srca i lagano zujanje - skoro pa 0
...
Tako da što se tiče ovoga jako je teško reći šta očekivati...
Također mi je teško reći i što se tiče doziranja... ova što me dobro vatala sam uzimo 2 svježa lista žvakanjem, i 7 svježih listova pušenjem (u kombinaciji sa duhanom)
a ove nepotentne dvije sam jednom čak smiksao zajedno (sveskupa 23 lista konzumirao - 7 žvakanjem i 16 pušenjem sa duhanom) i skoro ništa nisam osjetio...
...
Mislim da s ovom biljkom možeš eksperimentirati koliko hoćeš jer nije otrovna. Nisam nikad čuo da se neko predozirao ovom biljkom...
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Zeleni Palac »

@saputnik
Jel mozes poslikat biljke? Da vidimo koje su to slabe a koja puca. Mozda je ko sa morning gloryem? Ljubicaste najpotetnije ostalo slabo... Nemrem vjerovat da sam imo carobnu bljku doma a da nisam ni znao....lol
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

saputnik je napisao/la: Imao sam 3 različita primjerka
a više nemam nijedan jer su mi uvenule... tu biljku moraš svako proljeće presađivat... inače uvene...
prošle godine mene nije bilo nekoliko mjeseci kod kuće pa to nije imao ko napravit tako da su uvenule
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

eo potražio sam po netu neke slične primjerke:
potentna je ličila na ovu:
slika

a one druge dvije su bile slične ovima:
slika
slika
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Zeleni Palac »

Super, puno hvala. Bum se danas zaletil u bauhaus mozda tam imaju u vrtnom centru. Ako ne bum pogledo u jos par centara, makar mi se cini da je sad ipak pre kasno za trazit takve biljke.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

sretno s potragom... inače je se može u proljeće naći kod bakica na placu...
ja ove godine nisam imao te sreće da ih pronađem... zakasnio sam jebiga
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Red »

svaki veci super /centar-market ima ovu biljku u svom cvjetnom djelu trgovine :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ma da bar... Bio u kauflandu za pocetak. Nema. Onda prosao sve kumice sa cvijecem na placu u dubravi. Nema. Pito u vrtnom centru pokraj placa. Nema. Vrtni centar na pescenici. Nema...
Tako da ak je netko vidio negdje, nek javi. :D
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Odgovori