Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Salonna Adron
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.03.2012, 15:06

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Salonna Adron »

hey! dali mi može netko reći dali je ova biljka 100% sigurna tj. dali se mogu kako otrovati ako uzmem preveliku dozu?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Morpheus »

Nije bilo jos ni jednog slucaja koliko vidim, ni da se covek, a ni zivotinja otruje, a ni sam nisam primetio neke lose nuspojave... Ni zeljene :D
Zbog neobicnih i podeljenih iskustava, moje licno misljenje je da i ova biljka najbolje funkcionise kao puseni extrakt, slicno Salviji,ali jos pojma nemamo kako da to uradimo, niti koji je tacno aktivni sastojak, ali to je moje misljenje, nije provereno ni potvrdjeno. Svakako, efekti nisu bas preterano potvrdjeni, a ni poznati, ali kao slabo istrazena biljka, ni toxicnost nije za sada otkrivena, ali su sanse da ispadne otrovna u nekoj mega kolicini i manje od minimalnih :psy
Ako trazis legal trip koji se lako nabavlja, bolje se baci na Morning Glory- lako se nadje, legalno je, zagarantovano ima neeekog efekta. E, sad koliko je prijatan, to je druga prica, kao i druga tema.
U zdravlje! :psy
Salonna Adron
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.03.2012, 15:06

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Salonna Adron »

Puno hvala na informaciji !!! :D A gdje mogu nabaviti Morning Glory ??
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Morpheus »

Bas o tome sada pricali na MG temi. :)
Pa,prakticno u svakoj cvecari/semenjari. Ako si iz BGa ili dolazis u BG ponekad, iscimaj me na PM da ti kazem koja cvecara tacno. :psy
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

sasvim slučajno sam pronašao ovaj topic na shroomery forumu
dakle netko je napravio ekstrakt, sve opisano u prvom postu, i pri kraju topica opisano je kakav je osjećaj bio:
I packed up a bowl of the extract and smoked it fairly quickly. within thirty or so seconds i felt that very odd lifting/awakening/opening that i get when stick my brain into the psychedelic realm. Its so weird like my body/brain rise into a slightly higher state of feeling/awareness. I had some music going and the lights were low so i tried to observe my open eyed visuals. There was little to none besides a slight haze and maybe a little hue of purple throughout. So i balanced my head and closed my eyes. Before i even realized what had happened I was stuck in a trancelike state of mild cevs. Not flying colors or complex geometries or anything that intense. It was more like i was watching my thoughts. My mind was building pictures with the music. I would see an object and it would morph into another and another constantly and seamlessly. I sat watching this for maybe 5 minutes before i realized that i had lost awareness of the room i was in. I then opened my eyes and reflected on the mild experience. Not exactly mind blowing but it was definitely something.

next time i'll maybe roll a whole joints worth. I'll try combining with other herbs aswell.
ja nažalost više ne posjedujem ovu biljku ( nigdje je nisam ponovo uspio pronaći :/ ), pa ako je tko voljan pokušati napraviti taj ekstrakt nek javi kako je... :D
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Morpheus »

Da ne verujes :psy
Ja sve mislim da ima necega u toj prici da je Coleus Blumei blizak Salviji. Sad, koliko sam istrazivao, to je mitoloski potkovano pre nego prakticno/hemijski.... Ali, sve nesto mislim da ima Salvinorina, samo extrakt...
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

ja sam opisao na prvoj strani ove teme o svom iskustvu :psy ... potencija varira kod različitih primjeraka coleus blumei
nažalost ja više nigdje ne mogu naći ovu biljku za kupit :confusedd:
tako da nisam u prilici napraviti ekstrakt

e sad baš razmišljam... moguće je onda da bi se i s coleusom slabije potencije mogao očekivati nekakav jači efekat pri uzimanju ekstrakta :lovee:
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Morpheus »

Mozda, svakako treba jos istrazivanja u vezi sa ovom biljkom... Steta sto nema nekog naucnika koji bi to sve testirao u profi laboratoriji... :))
Ja isto nisam dugo video negde, ali ranije je bilo na pijacama, donesu one bake, pa prodaju po smesnoj ceni,bas cu potrazim opet :psy
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la saputnik »

pa mislim da ću i ja u obilazak uskoro :D jer na proljeće se coleus sadi
prošle godine nisam našao :(
Avatar
vrtniPatuljak
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 30.04.2011, 12:39
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la vrtniPatuljak »

Evo sto mckenna kaze
[media]link[/media]
"love the life you live, live the life you love.” - Bob Marley
Odgovori