Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

znaci ove tri vrste ja imam

slika slika slika
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Psajho
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 05.07.2011, 00:46

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Psajho »

imao sam priliku probat Coleus,ito slucajno kroz setnju primjetio da je susjeda posadila kao ukras

sazvako 4 lista jedva,okus je neobican nemrem da ga definiram tocno al mi je naj blize za rec GORAK,odma nakon 5-6 minuta me oprala navala euforije i postao poletan motiviran dosta cudno ali nista blizu pravih vizuala,nisam ocekivo procitat tolke psihodelije :psy
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

i ja sam imo isti osjecaj i isti... okus mozda treba vise listova pojest za jace djelovanje...
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Psajho
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 05.07.2011, 00:46

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Psajho »

Ka3p je napisao/la:i ja sam imo isti osjecaj i isti... okus mozda treba vise listova pojest za jace djelovanje...
bas me zanima budem probo jos jednom,tamn je sad brijem i biljka porasla pa ko zna :D
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

dal postoji itko na ovom forumu da ima nekog iskustva s tom biljkom... i da mi da neke nacine kako ju mogu pripraviti zato kaj ju ovak nemogu zvakat jer ima jako neprimamljiv okus... imam tih biljka bar 10 velikih tegli i koko mislim da su 3 razlicite vrste...pa neka mi netko pomogne
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Red »

neki su pisali na pocetku ove teme o svojim iskustvima, prelistaj malo...

ovo pise na netu:

TRADITIONAL USE: For centuries, the Mazatec Indians of southwestern Mexico have known and used El Ahijado in their religious healing ceremonies. In traditional Mazatec communities, Coleus Blumei is considered ‘the male’ (El Ahijado) and Salvia Divinorum is considered ‘the female’ (La Hembra). However, the shamen and healers tend to use Coleus Blumei only when they are unable to procure Salvia Divinorum.

TRADITIONAL PREPARATION: The Mazatec natives tend to consume El Ahijado in two way, either as a fresh lea chewable quid or as a dried leaf smokable herb. Traditionally, eight to twelve small leaves are freshly picked from the plant, rolled into a quid and chewed, the juices are swallowed and after 15 – 20 minutes the used quid is discarded and exchanged for fresh leaves. In other Mazatec communities the leaves and flowers are gathers and dried, the resulting dried herbs are crushed and mixed with tobacco or Tagetes lucida (Mexican Tarragon) to be smoked.

MEDICINAL USES: Traditionally, coleus Blumei has been used to treat many different common ailments. Most commonly, the Mazatec used this magical herb to treat stomach pains, digestive problems, dysentery, and even elephantiasis. In other parts of the world the plant was used to treat headaches, ulcers and used as a contraceptive to prevent pregnancy.

TRADITIONAL EFFECTS: Many people report that small doses of El Ahijado are very similar to small doses of Salvia Divinorum, this is certainly a powerful Shamanic traveling plant and needs to be studied more carefully. Similar to many other plants like Salvia Divinorum and Cannabis Sativa, the effects of Coleus Blumei are not usually felt after the first trial, rather it take several attempts and knowledge of the plant to fully feel its inebriating effects. However, there is still much debate as to the efficacy and potentiality of Coleus Blumei, there are many reports from reputable ethnobotanists and ethnopharmacologists suggesting that they have experienced little to no effects with this plant… as is often the case, the journey is always viewed through the eye of previous experience.


drugi koristi biljku za pojacavanje snova pa ju konzumira prije spavanja:

Get 10 very big leaves or 30, 40 or even 50 medium sized leaves(5 - 7 cm / 2 - 3 inch)

Wash them thoroughly.

Now, you can either eat them one by one (the taste isn't that gross actually) or put them in a blender and make a Coleus shake out of them by adding water. Don't use honey or sugar if you can help it, it is better to go to bed without the sugar for the dreams.

As Salvia Divinorum, Coleus may be absorbed into the body by the mucosa rather than by the stomach, so keep the leaves under your tongue and chew them periodically trying to keep the juice in your mouth for as long as you can (same goes if you made a brew).

It can take as long as 45 minutes to start feeling some mild effects.
After swallowing all the leaves, just relax and forget about it and lay down (if you get too impatient for the effects, you may start feeling placebo effects that will only confuse you)

If you're still awake after an hour or two (not recommended) maybe you'll start feeling a nice warmth through your body, lights may look brighter, everything turns a bit more surreal; but maybe you won't feel anything at all... there aren't any guarantees with this plant.

vidim da vecina zvace ili pusi ili pravi caj. i da nitko bas nije siguran oko samog djelovanja. Razlike su takoder i u samoj biljci. treba experimentirati sa njom...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Danas sam napravio eksperiment. Nabavio sam 10-15 (ne sušenih nego sviježih) listova Blumei i mislio sam ih prvo žvakat al je jednostavno toliko odvratno da će te odustati nakon 2 lista.. Ja sam nakon prvog. Zato sam odlučio napraviti ekstrakt. U posudu sam stavio vode i listove. Stavio sam na najjaču vatru i pustio neka se kuha. Nakon nekog vremena listovi su izgubili žarku boju - prva pomisao mi je bila da je zbog vrućine ta boja (za koju neki tvrde da je aktivna tvar, koju ću zvati blumein samo za ovu prigodu, žarki listovi su potentiji što bi moglo značiti da su ta boja i blumein jedna te ista tvar) vaporizirala u zrak, no kasnije sam shvatio da je moguće da se samo otopila u vodi pa sam procijedio listove i nastavio kuhati.

Nakon nekog vremena je voda isparila i na dnu posude je ostala smeđa praškasta tvar. To sam sastrugao i izbacio, a zabunom sam stavio u lonac spužvu sa sapunom i pustio vodu preko toga.. Ta voda je bila jako, jako crvena što znači nas vodi do tri zaključka - prvo to da sam praktički bacio jako puno ekstrakta kojeg nisam uspio sastrugati, drugo to potvrdjuje da blumein nije vaporizirao i da se otopio u vodi, treće to da se coleus ne može pušiti jer ne vaporizira na velikim temperaturama.

To što sam sastrugao sam probao šmrkati (jako malu količinu, samo da vidim jeli jako za nos) i imao sam osjećaj kao da žvačem neku ultra jaku žvaku no nije donijelo nikakvih efekata i nema smisla to raditi - tako da nemojte. Nakon toga sam iscijedio limun, ubacio sam ekstrakt u to i pocrvenilo je jako, i prelio to čajem od raznih biljaka da ubije kiselost, no neuspješno. Sada pijem taj čaj i muku mučim sa kiselosti, još pokušavam što više svaki gutljaj držati u ustima jer neki kažu da se blumein razgrađuje u ustima, a ne u probavnom traktu. Javim vam ako je bilo nekih efekata, još ću kasnije malo odspavati jer neki kažu da ima efekt i na dreamworld.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Devil'sChase »

Nevjerojatno kolko ljudi se zanima za ovu biljku, i ja sam se prije zanimao za nju strasno, jos davno, al sad vise uopce skoro pa ne, dva put sam je pio kod glavobolja i prestala me bolit, neznam jel placebo neki il nije, al nije mi ni bitno, a jednom sam žvakao puno listova prije spavanja, i imao sam nemogu rec nesto prelucidan san, ali sanjao sam.... "High def" neki... Inace ovu biljku svi zanemaruju jer nema efekta vecinom, a neki cak i odustanu skroz od nje, ali ipak, ta biljka je s nekim dobrim razlogom korištena davno, i s razlogom se govori o njoj, tako da, sve to ima ipak nekog značenja...

@Ka3p ovo sto ti imas nije potentno, probaj prije spavanja, ali mislim da neces nista imati od toga
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Da javim.. bilo je nekih efekata sigurno.. Sat vremena nakon mi se počelo jako spavati i legao sam u krevet. Zamislio sam scenu u snu i skoro odmah sam se izgubio u toj sceni, onda sam se osvijestio i scena je nestala. To mi se desilo nekoliko puta. Od dana uzimanja sam primjetio da mi se poboljšao dream recall općenito, takodjer primjećujem da su mi snovi sada puno duži i složeniji.

Jedva čekam da se dočepam još ovoga, stvar je više nego vrijedna istrage.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Davno sam pokusao dobiti neke efekte od Coleus blumei i zakljucio da najbolje vizualne efekte uzrokuje ako ju samo gledas, inace na razini placeba koji moze proizvesti svakakve efekte od izljecenja neke bolesti pa sve do primjetnog high-a.
Odgovori