Coleus Blumei

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Zeleni Palac »

Zivi bili pa videli. Vise sam ljubitelj uzgoja od sjemena do groba. Ak kupim u cvjecarni gotov proizvod, kako cu ista naucit o uzgoju biljaka :p
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
DubstepMusic88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 03.05.2012, 12:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la DubstepMusic88 »

Da,upravu si...ali ti govorim iz iskustva tesko je iz sjemena odgojiti coleus...
shaman1
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 04.08.2012, 16:39

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la shaman1 »

ja ubrao danas oko 4 vecih listova,potentne vrste,kad se osusi pusim...prije sam probao pusiti,ima efekata,ko svemiracsam se osjecao :D
epka
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.02.2011, 11:28
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la epka »

shaman1 je napisao/la:ja ubrao danas oko 4 vecih listova,potentne vrste,kad se osusi pusim...prije sam probao pusiti,ima efekata,ko svemiracsam se osjecao :D


znači .,,onda ipak ju vrijedi pušit?
čitala sam da nema efekta ako se puši,
uvijek ju žvačem, oko10-15 listova efekte osjetim ali vrlo blage,.
ne mogu da se nateram 50 komada požvakat

ako se može pušit.,. :ymparty:
Naš je cilj otkriti da smo oduvijek bili tamo gdje trebamo biti.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la HypnoToad »

Vidio neki dan hrpetinu ogromnih grmova Coleusa u Plodinama. Nikad prije nisam vidio da se tako prodaje u trgovačkim centrima...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la N.I.C.E. »

Ja sam imao vrlo prijatno iskustvo ali mi se ne uzima vise jer sam posle osetio neku kriza-jezu.Negde sam video da je verovatno forskolin aktivni princip ali nista pouzdano.
shaman1
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 04.08.2012, 16:39

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la shaman1 »

epka je napisao/la:
shaman1 je napisao/la:ja ubrao danas oko 4 vecih listova,potentne vrste,kad se osusi pusim...prije sam probao pusiti,ima efekata,ko svemiracsam se osjecao :D


znači .,,onda ipak ju vrijedi pušit?
čitala sam da nema efekta ako se puši,
uvijek ju žvačem, oko10-15 listova efekte osjetim ali vrlo blage,.
ne mogu da se nateram 50 komada požvakat

ako se može pušit.,. :ymparty:
moze se pusiti ali treba puno :D bolje zvakanjem ili caj,mada caj nisam probao :)
boje su nesto svijetlije i malo malo mozda promjenjene,neki feeling ima ali nije to nesto jako ;)
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Svilaja »

Još jednom potvrđujem aktivnost ove biljke, sa 100% sigurnošću.
Svjestan sam da je neki ljudi ne osjećaju, ali oni koji osjećaju energije i bez te biljke će ih osjećati još jače na njoj. Samo jedna vrsta je aktivna, i to samo u određenim uvjetima. Mogu reći da je biljka aktivna kad želi biti aktivna. Ova dole desno je aktivna, sve ostale nisu.
slika
Efekti su razni, od osjećanja zvukova i muzike tjelesno do pojačanog sjećanja na snove.. Sva osjetila su pojačana. oko 30 min nakon uzimanja uletava omamljenost, onda legnite spat na leđima. U roku od par min (brže nego normalno) će te biti u stanju paralize spavanja.. Iz tog stanja možete u lucidni san ako ostanete svjesni.
Ova biljka ne uzrokuje lucidni san, nego ubrzava neke procese, rekao bih da djeluje na pinealnu žlijezdu.
Efekti su jako jako blagi i neki ljudi koji nisu osjetljivi ih neće niti osjetiti (što ne govori ništa o tome da je to placebo efekt, jer neki ljudi ne osjećaju niti LSD).
Spomenit ću i tu neku crvenkasto ljubičastu boju-energiju koju sam počeo viđati prvi puta kad sam pojeo Coleus.. Od onda me prati u snovima i meditaciji. :psy
Sve u svemu, ko neka mala doza acida, ništa jako ali baš kako shaman kaže, ima taj svoj neki feeling.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la Ka3p »

ponovno je doslo doba kada mi je coleus ogroman i stoga sam odlucio ponovno jesti listove, uzeo sam 30tak listova i savio ih u neku kuglu i poceo zvakati nakon sto sam prozvakao ostavio sam zvakane listove ispod jezika nakon 15 minuta , osjecaj tupila osjecao sam se tup, zvukovi su bili pojacani i neki su mi se pricinjavali kada sam hodao neko vrijeme i sjeo svi misici kao da su mi gorili jak osjecaj topline, i danas cu opet probati ali prije spavanja :)
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Avatar
luca.brasi
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 27.12.2012, 15:47

Re: Coleus Blumei

Post Postao/la luca.brasi »

jako me interesuje ova biljka. veoma je dostupna i zastupljena u podrucju u kojem ja zivim (sarajevo) i bilo bi izvanredno kada bi imala psihoaktivna svojstva jer je vecina psihoaktivnih biljaka nedostupna za mene. citao sam mnoge tripove i dozivljaje i kolko mogu shvatiti potencija psihoaktivne tvari varira i nije bas svaka jedinka potentna, zanima me kako prepoznati onu potentnu jer imam jako veliku zelju da isprobam ovu biljku, unaprijed hvala :)
Odgovori