*Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Koje su ovo biljke ?

Post Postao/la Jos »

Its a bit hard to follow this conversation for me :D
So no idea what is answered and what not :D
But your plant...
slika
slika
name: hibiscus syriacus
Its not activa as far as I know...keeping your eyes open for the plants around you is always good though!
This way you will learn what not to look for and create a more active eye for the things you do look for! :D

So HWB? this is HWBR? hawain baby woodrose?
Anyway indeed flowers look a litle bid like this but look at the leaves and you know enough ;)
slika

Keep on looking! enjoy! learn! :ymparty:
Avatar
Kwatee
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 23.07.2010, 18:22

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la Kwatee »

posto je naziv teme psihodelicne biljke, a nije to ono sto sam htio, bih postovao odje, pa da me neko preusmjeri...

dakle, postoji li tema gdje se nalazi spisak pomenutog bilja, ili slicno...nije da me mrzi da trazim vec je ovako lakse :D
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la mr. gljiva »

http://themajka.com/viewtopic.php?f=25&t=90

mogao si barem reći da si pregledao sve,ovako ispadaš lijen za čitat :p
skuliran do jajc :thumbsup:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dr.manijak »

A pa gde drugde da postavim, kada sam trazio temu o mimosi hostil i enma je.

Zanima me jel je moguce da se mimosa gaji na nasem podrucju, ili mora da se ima neki box tj u kucnim uslovima?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Red »

nema je, istina, napisat cu ponesto o njoj i uzgoju :thumbsup:

no kada vec pitas ukratko. Moze se uzgojiti u kuci, ako zivis negdje gdje su zime blage moze se presaditi vani nakon 3-5 godina, zavisi koliko ojaca i razvije se. Uglavnom shema je da je zasadis unutra, drzis unutra dok se stablo ne formira kroz neku godinu i onda vani sa njom. jer u kuci bi ti trebao zbilja ogroman lonac da je drzis, ili naravno plastenik/staklenik neki. Njoj odgovara toplo/ osuncano i vlazno mada kao starija, zasticena, moze i vani da napreduje i pod blagim zimama.

napisem ovih dana malo opsirnije, ali to je u biti to. moze se, ali ako nemas gdje to presaditi nakon nekooliko godina, ne znam kud ces s njom :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dr.manijak »

Za, 3-4 godine mogu u kuci da drzim, ali koliko ona poraste za to vreme, nemogu neku ogromnu biljozu da mi zauzima pola sobe, koliko moze da poraste za tih par godina?
Jel kad ocvrsti za tih par godina moze da izdrzi ove nase zime?
A takodje me zanima da li moze i kako se gaji ayahuasca na nasim prostorima?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Red »

Porast ce koliki joj lonac dades, biljka se razvija koliko ima prostora. No kada odradi par godina u kuci i ojaca moze vani. e sada Zime. mi ovdje nemam snijega niti je -10, sto je idealno ako zasadis vani biljku i zamotas je zimi da ne crkne od mraza i hladnoce. Normalno ako imas snijega i uzasne zime, ne vjerujem da bi izdrzala.

slika
evo jedne mlade, ne vidim koliko pise da je stara ali rekla bi oko 1.5- 2 god...

A Ayahuasca nije samo jedna biljka, tako da trebas uzet u obzir da bi trebao vise biljaka uzgojiti da si napravis svoju Ayahuascu. Opet moguce, uz prave uvijete i par godina cekanja da to izraste :ymsmug:

zato ja zelim staklenik. ne upustam se u neke velike sadnje sada kada znam da uvijeta nemam da uzgojim kako spada. No doci ce vrijeme i imat cu nesto ovako :ymdevil:

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dr.manijak »

Da i ja takodje nemam uslove ako tako nesto treba za ayahuasc-u, ali za mimosu hostil bih imao, ali ne mogu da verujem da posle 2 godine tako malo poraste, toliko mesta imam u sobi. :)
Cim skupim dva evra narucicu seme mimose a ti za to vreme napisi ako te ne mrzi nesto o gajenju.
pa da se taman upustim u novu pustolovinu. :ymparty:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Red »

Moze, naravno, racunaj kroz par dana da ce tema osvanuti :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Morpheus »

Cini mi se, ali nisam siguran. Da li se radi o nekoj vrsti phalarisa? :)

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
Odgovori