*Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Trubadur

*Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Trubadur »

Evo ovako neznam di bi stavija ove slike sa nekim biljkama pa da mi kazet dali je nesto od njih psihodelicno,jer vec stvarno dugo vremena trazim po svome zavicaju neke ali nemogu nac sve full slicno ..pa onda mozda neki iskusni prepoznaju biljku pa da kazu kako se zove ..nadam se da ste me skuzili sta ocu rec:)

Slika 1 : slika evo ova mi full slici na neku vrst bunike??

Slika 2 : slika staje ovo?

Slika 3 : slika ova mi isto lici na nesto psihodelicno??

Slika 4 : slika a ovo??
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la Red »

ne nista nije od ovog psihodelicno, eventualno ljekovito ;)

imas spisak svih najpoznatijih psihodelicnih biljaka, a ovo nije niti jedno od navedenog, korov :P ma nije samo korov, ali nije ni ono sto te zanima ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la mandelbrot »

Da li netko ima iskustva sa uzgojem biljaka koje sadrze DMT?
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la Red »

kao mimosa? Psychotria Viridis? sto te zanima...planiram neke topike o njima pa da vidim sto prije :)

u biti reci sto te zanima :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la mandelbrot »

Ne znam nista o tome, skroz mi je novo, interesira me DMT ali nisam nikad biu u kontaktu s doticnom supstancom :D . Citao sam o malo o Reed canary grass(Phalaris arundinacea) pa mi se cini dosta lako za uzgojit..
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la Red »

extrakcija DMT iz tih biljaka je zbilja pomalo apstraktna kod nas, jer ti uvijek treba dosta te biljne mase, ali sjecam se jednom extrakta, mogla bi vidjet jel moze da ga objavimo ovdje ;)

pa ce ti biti jasnije...

ali definitivno uzgoj, treba dosta tih biljaka da bi dobio malo DMta. dosta zbilja.

uskoro neka tema o tome, obecajem, jer sam i ja dosta fascinirana time od kada DMT knjigu procitala @-)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Visiani

Re: Psihodelicne biljke??

Post Postao/la Visiani »

Slika 1 : slika evo ova mi full slici na neku vrst bunike?? Ista porodica je u pitanju, čini mi se da je riječ o Symphytum tuberosum

Slika 2 : slika staje ovo? Vinca minor

Slika 3 : slika ova mi isto lici na nesto psihodelicno?? nisam siguran za ovo

Slika 4 : slika a ovo??[/quote] Stachys byzantina
Teezee
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 03.06.2010, 03:42
 pohvaljen: 2 puta

Koje su ovo biljke ?

Post Postao/la Teezee »

Taman sam se ponadao da je HBW ili nesto psihodelicno kad ono cvrc! A prepun ih je kraj, vec sam imao u glavi pricu "al ce da se ruchka" =))

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: Teezee, dana/u 01.07.2010, 02:46, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Koje su ovo biljke ?

Post Postao/la Red »

HBW ne moze biti, posto ipak ne raste kod nas niti blizu a i nije puzavica, sto HBW jeste. sto je ne znam... mozda Yookai, naš Botanicar zna :-?
uglavnom, ne izgleda mi poznato onda sigurno nije nista interesantno po pitanju psihodelija :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Teezee
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 03.06.2010, 03:42
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koje su ovo biljke ?

Post Postao/la Teezee »

Da, da, ukapirao sam čim sam dosao kući jer ovo čudo ima stablo drvenasto a i listovi su kod HBW-a u obliku srca :)
Odgovori