*Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dawsongeek »

yo :D vidim da ova tema nije baš nešto popularna, slabo se tu nešto identificira ali nema predaje :) ... uglavnom evo upravo se vratio iz šume, komarci me živog pojeli dok sam glumio fotografa ... mamu im zujavu

uglavnom prije nekih par postova sam se raspitivao o phalarusu pa sam opet malo usliko da vidite o čem se radi

slika

slika

slika

i još sam nešto usliko, a nemam pojma o čem se radi ... dekorira šumsko tlo :)

slika

slika
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la pecurko »

Druga biljka je neka mlečika (Epilobium sp.)
U trave (Poaceae) se ne razumem, pa ti ne mogu reći da li se radi o Phalarisu...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Devil'sChase »

dawson, ono na prvim slikama, i sad ovo na novim, to nisu iste biljke jel? Mislio sam al ipak nisam htio odgovarat prvi put jer stvarno nisam siguran. Prek slika nije lako tak trave raspoznat ak se dobro ne poznaju, al nije ni do slika tolko neg jednostavno dvoumim se evo.. ubiti mislim da je ili Phalaris arundinacea ili Holcus lanatus, al stvarno nikak nisam siguran jer ovo s novijih slika mi se baš čini bolje i prije da je nego ono s prošlih slika (osim ak nisu iste lol). Ekstrakcija nije neka kvantna kemija, a ti se baviš njome jel? tak da nećeš puno izgubit ako probaš zar ne... :bigsmilee:
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dawsongeek »

ej :) ... ja isto mislim da nisu iste biljke na slikama ... na onim prvim slikama su biljke bez listova, a ove od jučer ih imaju ... a i pročito sam negdje tu na forumu da za ekstrakciju koriste listovi. e sad nemam pojma dal je to ista trava u različitom stadiju razvoja ili skroz nekaj drugo :) a ekstrakcije su mi u zadnje vrijeme okupirale um skroz na skroz :cheesy: baš sam pričao sa kolegom kak nikad nismo imali priliku radit ektrakciju nečeg ovak nama zanimljivog pa definitivno valja probat :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Devil'sChase »

da, i meni se čini da su u pitanju dvije vrste na slikama. Na ovim novijim slikama poprilično bih bio siguran da po veličini, nisu Holcusi vec prije da su ako jesu, Phalarisi, ja bih se na tvom mjestu definitivno iskušao s tim biljkama, listovi stvarno lijepo izgledaju, oštri, masni, ravni, seksi... Ako i ne dobiješ magični ekstrakt, lijepo je raditi s biljkama, pa ćeš se iskušat već barem :bigsmilee:
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Perun »

Pod ekstrakciju jel mislite ono da stavim rakiju u ekspres lonac, cijev na ventil, pa to što iskapa je to, ili je ipak nešto složenije?
Vita jela zelen bor... svi kose oko mene!
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Devil'sChase »

#-o :bigsmilee: nije tako jednostavno, al nije ni komplicirano
phalaris-aquatica-t748-20.html?hilit=phalaris#p19045
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Devil'sChase »

Dawson, jel bilo šta?
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la dawsongeek »

ej chase :bigsmilee: sorry jbg tek sam sad skužio post ... uglavnom kakvi god phalarisi rasli uz obližnji potok nisu p.brachystachys iz kojeg se mogu izvući čisti kristali dmt-a već su ili Arundacea ili aquatica iz kojih se može izvući neka psihoaktivna žuta ljepljiva masa pa me je to malo obeshrabrilo što se ekstrakcije tiče, ali :ymsmug: ... svejedno što god da bilo će se ekstrahirat u kolovozu nadam se jer sam pročitao na više mjesta da je koncentracija alkaloida u phalarisima najveća nakon sunčanih i sušnih razdoblja, a zasad nažalost ništa od takvih razdoblja :-s ... nadam se da će biti :sunn: kolovoz .... e da pošto sam potrošio dosta vremena na informiranje o gore navedenim biljkama naletio sam i na sajt na kojem možete nabaviti poveći grm phalaris arundaceae ... ne to nije azarius, niti bilo kakvi drugi riskantni kontinentalni ili prekooceanski internet dobavljač već ... www.njuskalo.hr =))
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: *Identifikacija nepoznatih Biljaka*

Post Postao/la Devil'sChase »

Hah, nemoj da te to obeshrabruje, ona ekstrakcija sta sam aploudo je i iz jedne i iz druge vrste kolko se sjecam, a brachystachys neces sigurno naci u kontinentu jer je mediteranska biljka, eventualno na otocima :bigsmilee: Nema veze, javi svejedno, di puklo da puklo :bigsmilee: nemoras ni pusit ak ti se smjesa ne cini ok, vec bi snaso nekak kako provjeriti sastav dobivene smjese vjerujem :)
Odgovori