Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

ne znam koliko to ima smisla, temu o problemima u uzgoju otvarat, jer bi to bio onda kaos koji nitko kasnije ne bi mogao pohvatat jer bi se pisalo o svemu zivome...

mislim da je puno bolje pisati o uzgoju i mogucim problemima pod temu koja se bavi upravo tom biljkom, tako bilo tko tko navrati moze odmah sve procitati pod jednom temom za biljku koja ga zanima. po meni ovo nije spam, vec rasprava vezana uz temu na koju i glasi ;)

no, ako i ostali misle da je tako nesto potrebno, mozemo napraviti neku temu slicnog karaktera, nemam nista protiv :thumbsup: samo onda je Vi trebate pokrenuti a ne ja :P

da se vratim na temu, naravno da je bila malo klonula, biljka dozivi sok kod presadivanja i putovanja i slicnih stresnih situacija, ali brzo dode k sebi, nista za zabrinut se. sretno sa salviom i nabaci koju sliku malo malo da vidimo kako napreduje..
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Stigla moja danas od kolege s foruma, pa sam je odmah stavio u staklenu teglu u koju sam ulio 5cm-a ciste vode i ot je to, stoji mi na stolu u sobi, otvorena tegla, malo je polegla u teglu nadam se da to nije problem?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Nije to problem, salvija treba da se oporavi od soka koji je dozivela tokom odvajanja od maticne biljke i verovatno prenosa reznice, samo je prskaj i malo luftiraj i popravice se sigurno, nemoj da je dugo ostavljas bez vazduha jer ce uvenuti, moras da luftiras!!
Jer kao sto covek ne moze bez vode tako i salvija. :)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Btw. ako neko otkrije razlog sušenja listova po rubovima neka javi. Te probleme imam oduvjek, i glavna biljka i svi njezini klonovi.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

jel ju gnojis mozda sa necim? gnojivo bi trebalo biti 5-1-1, zaljevati samo odstajalom vodom...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Wolfshade je napisao/la:Btw. ako neko otkrije razlog sušenja listova po rubovima neka javi. Te probleme imam oduvjek, i glavna biljka i svi njezini klonovi.
Jel drzis biljku u box-u?
Jer ja sam pokusao da skinem teglu jedan dan a vec je biljka u vodi, i nakon 5/6 sati sva je klonula, necu valjda morati da je drzim ceo zivot u tegli/box-u?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Nećeš, ja sam je držao neka 2 miseca, posli se aklimatizira i netriba joj nikakav box kao ni njenim klonovima.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Koliko dugo imas salviju, jel moze neka slika da vidim, koliko je porasla?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Ova je malo manje od godinu dana:
slika


Ova je odprilike mjesec dana stara:
slika

Ova je prije 3 dana stavljena u pitar:
slika

Ovo je originalna biljka, 3 godine stara, međutim režem je redovito za listove i reznice pa je održavam na ovoj veličini:
slika

Ta je originalna, ove ostale su sve njezini klonovi.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Kako je cuvas preko zime?
Jel samo u gajbi na prozoru?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori