Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Heh, ja sam svoju reznicu naručio preko bouncing bear botanicalsa prije neke 2 godine. Nisam imao pojma da je ilegalna u RH tako da sam i dosta sreće imao što su neuki na carini :))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

pa prije 2 god nije bila ilegalna, tako da nisi imao sto brinuti. mislim da su je tek prije god dana stavili na listu zabranjenih.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
barbul321

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la barbul321 »

Mene zanima, koliko je vremena potrebno da biljka poraste, kako bi se koristili njeni listovi... ?:D
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Pa neznam sad, recimo sad za dobit neku solidnu količinu listova koju se isplati ekstraktirati reko bi 7-8 mjeseci.
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Aquanux »

Stize prolece a sa njim i reznica uskoro.
Nadam se da ce preziveti put :-ss
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

sretno ti bilo, nadam se da ce ti stici ziva i zdrava, moze doci k sebi nakon puta, ako ne usahne totalka. nadam se da ce ti stici, od kada je pod ilegalom malo bolje paze :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la wonaabi »

sjećam se da je na vutri bilo priče kako je sigurnije naručit sadnice nego rezanice, zbog nekakvih certifikata...iako mi to nikad nije bilo skroz jasno, ovaj tip je navodno top čojs za sadnice
http://www.salvia-divinorum-scotland.co ... atest.html
lik uz biljku uvijek priloži po par listova za degustaciju,dvd s uputama za uzgoj i konzumaciju, a ako negdje zapne tvrdi da će rado odgovorit na meilove :lovee:
na sajtu se mogu nać i dobre informacija o uzgoju kao i dosta literature vezane za sally
http://www.salvia-divinorum-scotland.co ... /index.htm
da budem iskren, neznam iz osobnog iskustva dal je siguran i bajan.taman kad sam skupio pare i našo adresu za naručit, zabranili su je...i sad sa sjajem čelavih pasjih muda u svojim očima razmišljam o švercanju iz slovenije, pošto u hrv nemam od kog nabavit.(što mi je opet čudno jer možeš na rezanici zaradit bar 200-300kn).eh, samo rijetki posjeti u lucidima prije nego je budem bezbrižno preživo...
i neznam jel ovo reklama sad kad čitam čini mi se tako, al nije pisano s tom namjerom :p
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la mr. gljiva »

nije reklama, jadaš se na retardiranu situaciju gdje je još jedna biljka bespotrebno zabranjena :D
puno uspjeha u nabavi :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la wonaabi »

herzlichen dank :)
baš to,iako konačnost ove zabrane je ono što mene najviše boli.jer s ostalim zabranjenim biljem i gljivama uz malo pismenosti i truda ugl si možeš uzgojit i proć nekažnjeno, dok salviju zbog načina razmnožavanja, ne.još je kao sol na rani, činjenica da je legalna u svim državama koje nas okružuju.takozvani čmarni model ili popularnije,u odvjetničkim krugovima, anus est omen .
čak i da izuzmem njene psihoaktivne efekte, opet mi je jedna od najzanimljivijih biljaka.od čitavog svijeta raste na jednom ograničenom području u meksiku(oaxaca),koristi se najviše 200g i to samo u jednom plemenu s tog područja koje na svom jeziku još uvijek nema naziv za nju,a na španjolskom je zovu ohos dela pastora(što prilično čudan naziv,pastirkinja).biljka je totalni misterij i novost...mislim može bit jer parafraziram mckennjota, on svemu da taj štih(valjda se ne ponavljam).

svaki dom bi trebo imat bar jednu :ymparty:
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Aquanux »

Red je napisao/la:sretno ti bilo, nadam se da ce ti stici ziva i zdrava, moze doci k sebi nakon puta, ako ne usahne totalka. nadam se da ce ti stici, od kada je pod ilegalom malo bolje paze :thumbsup:
Uh, nadam se da ce stici ziva i zdrava, nece dugo biti u putu (nameravam licno da odem po nju).
Zajedno sa drugom cemo uzeti vise pelcera - za svaki slucaj :p
Nije ilegalna u Srbiji - jos uvek :ymdevil:
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Odgovori