Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
betbg
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 26.04.2011, 21:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la betbg »

caos ljudi :ymhug: ja sam nova na forumu i iskreno jako vam zavidim na ovim lepim biljkama,inace vec duze vremena pokusavam da je nadjem ali bezuspesno,sto se tice statusa biljke nisam bas sigurna da je legalna u srbiji stoga se i neusudjujem da je narucim izvan granica,inace citala sam malo i pronasla da su je koristili aztecsi i mazatopecsi i smatrali su da zivi u simbiozi sa nama poznatom ukrasnom koprivom coleus blumei i da salvia predstavlja zenku a coleus muzjaka,e sad coleus sam nasla vise vrsta jos samo salviu... :(( ps susenje krajeva listova moze izazvati mnogo faktora,npr prvo klima najcesce jer ona voli dosta vlaznu sredinu,onda ph zemlje treba da proveris kolika ti je ph i onda u zavisnosti od njenih potreba da je regulises za to imas male testere ili digitalni merac za proveru a ph potom dizes ili spustas sa ph+ ili ph-,odnos npk,prozracnost zemlje,preduga izlozenost direktnom suncu(najbolje joj odgovara polusenka sa dosta vlage kolko sam razumela da prevedem jer izvorno dolazi iz juznoamerickih prasuma)nadam se da sam malo pomogla ps/ps a mozda si uz pelcer dobio i bonus infekciju koja se prenosi sa majke na klonove mada neverujem,a ako i jeste slucaj mozda se moze resiti sa previcur energy-jem njega ja koristim kod mladih sadnica i kad posumnjam na infekciju kod neke mlade biljke i tako,nadam se da nisam mnogo dosadna :rolleyes:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Salvia je legalna 100% u srbiji i to znam provereno, jedino ako nisu menjali zakon u proteklih par dana. :-?
Velko M tu d themajka komjuniti
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

Dobro nam došla i nadam se da ces naci svoju Salviu uskoro :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
betbg
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 26.04.2011, 21:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la betbg »

hvala na dobrodoslici :) ,nadam se da cu uskoro doci do svoje biljke provericu jos malo o statusu pa mozda i narucim,a ako neko ima neki pelcer viska neka pise rado bi se menjala za neko od semena koje imam ili bih ga kupila ;)
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Evo od cetvrtak mi stoji biljka u zemlji, i prskame je oko 3-4 puta dnevno. pa me zanima kada da maknem prozirnu vrecicu sa nje? Jer ja je ne planiram uopce saditi vani, iduci put kad je budem presadjivao presadit cu je u najvecu loncanicu koju nadjem pa da je nemoram stalno seliti svakih par mjeseci.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

Pricekaj da pocinje izbacivati nove listove, da vidis da napreduje pomalo. kada primjetis da baca nove listove znaci da se dobro udomila i mozes pomalo dizat vrecicu, sve vise i vise dok je potpuno ne maknes...da je pomalo naviknes na novu klimu "izvan" vrecice ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Aquanux »

Moje drage saputnice su konacno posle mesec dana krenule.
Prija ima topla voda i kisnica :D
Jel ima neko iskustva sa zvakanjem mozda?
Jedan takav trip report bi bio super...

slika
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la CAM »

objeseili su ti se listovi na tvojoj salviji , turgor joj opao , zaljevaj manje, dodaj malo stiropora ili perlita u zemlju , biljka će biti zahvalna ;)
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Aquanux »

Hvala CAM :thumbsup:
Dodao sam danas stiropor i video da korenje bas brzo raste.
Pri sledecem presadjivanju cu dodati perlit. Poceli su novi listici da izbijaju ponovo. YAY!
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
mladenjacket
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 14.05.2011, 11:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la mladenjacket »

Posaljite na PM poruku ako neko ima semenke ili pelcer na prodaju. Hvala
Odgovori