Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la violeta »

Osobno ne vidim valjani razlog za zakonske zabrane upotreba lakih ili teskih droga. Sto se vise zabranjuje to ce vise biti zloupotreba. Vise sam za educiranje i transparentnost. Samo one "slobode" kojima ugrozavamo druge treba zabraniti, recimo navodenje maloljetnika na to. Mislim da je sve u pravilnoj edukaciji.
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la oscar.b »

Kakva je situacija,dali netko zna di bi se mogla nabavit sadnica u HR?
Ili bar kakav ekstrakt..?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Devil'sChase »

Zakonski, situacija je jako glupa... I zbog toga nema takvog "normalnog" načina da se nabavi. Ekstrakt pogotovo, niti jedan smartshop ili tako nesto ne prodaje ga jer je ilegalna. Isto s naručivanjem izvana, u srbiji gdje je kao legalna, ljudima zagorčavaju život carinici zbog te biljke, a pitanje je kako je tek onda u hr di je ilegalna.
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la oscar.b »

Neznam na koje tocno smartshopove mislis al bas san dns nasa jedan u Amsterdamu koji ima ekstrakte na prodaju i salju ih po cjeloj europi.. Treba otic zivit u Amsterdam :)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Devil'sChase »

Mislim na smarthsopove u hrvatskoj. U Nizozemskoj naravno imaju.
Pexotic
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 14.01.2014, 14:29

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Pexotic »

Moze neki link, gde to moze da se naruci, iz Novog Sada sam ;)
Izadji napolje, pogledaj nebo, odaberi zvezdu and chill..
ecobiljke
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 09.02.2014, 17:01

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la ecobiljke »

Pozdrav svima! Zanimljive su sve te poznate i nepoznate, pa i svete biljke! Postoje razne korisne, ali i štetne psiho tropne biljke! Kanabis ako je ekološki i dobro osušen može u najvećem broju upotrebe biti koristan i ljekovit kroz ulje ili sokove dobivene hladnom prešom. Naša Salvia - kadulja je ljekovita ali nije i psihotropna, ali Salvia divinorum je vrlo, vrlo zanimljiva biljka... Prije svega je to ljekovita biljka, zatim i psihotropna biljka. Iskustva ljudi koje poznajem i moja osobna su samo pozitivna. Potencijal psiho djelovanja je ovisan o staništu, tlu, gnojenju, temperaturi branja, simbiozi i okružju s drugim biljkama... Salvanorini nemaju nikakvog toksičnog djelovanja na ljudski organizam, tako da psihotropni efekti bez oštećenja zdravlja plus ljekovitost same biljke kroz čaj ili jelo je divna kombinacija, Priroda ima mnoga korisna rješenja. Ako nekome trebaju vrlo mirisne velebitske i otočne kadulje za čaj ili sadnju slobodno neka mi se jave. (ecobiljke@net.hr) Poznajem mnoge vrste i sorte ljekovitih biljaka, pa ako nekome treba savjet ili informacija o nabavci slobodno mi se javite bilo kad. Ne podržavam ne ekološka i komercijalna bavljenja s biljkama.
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la oscar.b »

ima li itko ovde iskustva sa Salviom? moja se susi lagano od gore i polako to suho ide dolje.. trebam pomoc da je spasim!!
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Devil'sChase »

Dal si zakorjenjenu reznicu drzao u vlaznom okruzenju, kao na pocetnoj strani na slici s plasticnom foliom? Pa je mozda prenaglo odmaknuo od vlage i stavio na prozor?
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la oscar.b »

ovo je stara biljka vise od 2god.
Odgovori