Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Mislim da bi trebalo da se zna gde moze da se kupi ovde salvija jer se ljudi javljaju na forumu koji gaje u boxevima petunije koje im je neko prodao kao salviju po 20e. A s obzirom da je legalna nije nikakav problem. Sta vise biljka je - nije heroin/kokain itd.


Vidis ne bi bilo lose otvoriti neki shop online ovde u srbiji sa salvijom ako je vec legalna i sam sam cuo iz hiljadu usta kako su ljudi pokusavali da je kupe ali kad su shvatili da mogu samo od preko da uzmu odustajali su.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la HypnoToad »

Vidiš, i to je još jedan velik problem.
Sigurno bi se netko pojavio sa spikom 'prodajem velike i zdrave reznice salvije' i ustvari prodavao petunije, pa bi kasnije naravno bilo 'kupio sam salviju na stranici Themajka i podvalili su mi lažnu'. Misliš da samo zato što je biljka, i što nema apsolutno nikakve logike da bude ilegalna, da se neće naći neko beskrupulozno smeće koje će pokušati bilo šta da izvuče pare od ljudi?
Nadam se da vidiš iz koliko razloga nećemo dozvoliti da se objavljuju telefonski brojevi i mejlovi navodnih prodavača salvije. To definitivno nije isto kao stavljanje linka na stranicu s dobrom reputacijom koja može ili ne mora prodavati neke artikle koji su u određenim državama ilegalni.
I ja sam čuo da iako je legalna u Srbiji, opet je praktički nemoguća za nabavit i kad se i uspije, po ludim cijenama. Baš zbog takvih muljaža ponuda i potražnja specifično ove biljke su zabranjeni na forumu, bez obzira što je kod vas legalna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Sacerdos Dionysus
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 24.03.2014, 14:33
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Sacerdos Dionysus »

Molim vas ljudi, treba mi pomoć. Uzeo sam pelcer Salvie koju sam dobio preko pošte, dobio sam je zajedno sa zemljištem. Ja sam je odmah ugurao u saksiju i počeo je zalivati i prskati (zalivao sam do sada jednom pola litra i drugi put oko 1/10 litra + prskanje svih listova po 3-4 puta dnevno). Ne znam da li sam prvo trebao da je turim u vodu da razvije korenje? Bilo kako bilo, evo imam je već 4 dana i primećujem da su listovi klonuli i da su počeli da crne na obodima, ne znam da li je ovo loše ili ne, ali mi treba hitno neki savet od ljudi koji su gajili Salviu, bojim se da mi ne ugine a platio sam je preko 30 eura !

:ohnoo:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Pa kako si mislio pelcer direktno u zemlju da guras, valjda treba prvo korenje da izadje!
Znaci i dok pusta korenje i dok je u saksiji njoj treba vlaznost, moras je poklopiti nekom isecenom flasom kako bi odrzavao vlaznost.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Sacerdos Dionysus
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 24.03.2014, 14:33
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Sacerdos Dionysus »

dr.manijak je napisao/la:Pa kako si mislio pelcer direktno u zemlju da guras, valjda treba prvo korenje da izadje!
Znaci i dok pusta korenje i dok je u saksiji njoj treba vlaznost, moras je poklopiti nekom isecenom flasom kako bi odrzavao vlaznost.
Ma šta ja znam, dobio sam je već vlažnu u kutiji zajedno sa zemljištem koje je bilo zakačeno za koren i ja to odma gurnuo u saksiju. Meni je neki lik koji je uzgajao Salviu rekao da treba samo dnevno po 3 puta da je prskam po listovima i da je jednom nedeljno zalijem po saksiji i to je to. Ja sam ga naravno poslušao, a sad su počeli da se raspadaju listovi, već su svi pocrneli po obodima, ne znam šta da radim bojim se da mi ne ugine a toliko sam želeo da mi izraste u ogromnu biljku! Kada tako truli da li to znači da preterujem ili ima premalo vode molim vas pomoć!
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Daj neku sliku, da vidimo o cemu se tu radi.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Sacerdos Dionysus
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 24.03.2014, 14:33
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Sacerdos Dionysus »

dr.manijak je napisao/la:Daj neku sliku, da vidimo o cemu se tu radi.
Poslaću ti sliku ali da te pitam da li si nekada gajio Salviu? Inače listovi su joj potpuno klonuli, a po obodima se vidi crno-braon boja, kao da truli... :( :(
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Sacerdos Dionysus
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 24.03.2014, 14:33
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Sacerdos Dionysus »

dr.manijak je napisao/la:Jesam, evo ga link.
moja-silvija-t860.html?hilit=moja%20salvia
Ne znam kako da aploudujem na ovom forumu pa sam stavio na svoj Gugl +. Evo linka: https://plus.google.com/u/0/photos

Evo ako i dalje ne radi:
slika
slika
slika
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la dr.manijak »

Odlicno izgleda, ne fali joj nista!
Samo je pod malim stresom zbog presadjivanja itd, stavi neku flasu preko nje i nemoj na sunce jos da je stavljas, povremeno poprskaj i izluftiraj flasu.
Otvori gore cep naravno.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori