☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

----ČINI MI SE DA NEMAŠ PRAVO LIŠĆE!!! ODNOSNO IMAŠ ALI TO NIJE STRAMONIUM DATURA NEGO INOXIA ILI ČAK MOŽDA METEL VRSTA(BY THE WAY IMA IH I SVAKA DRUGAČIJI OMJER SCOPOLAMINA IMA KOJI JE NAJVAŽNIJI ALKALOID)!-----

Ono na fotki je za jednu do jednu i pol osobu. Ali svaki slučaj podjeli ti na dvoje. Jer nikad neznaš SAH omjer(scopo-atropo-hiosci-amino). Bolje lakše krenut.

Ono što sam vidio je lagano posušeno. Stavi na balkon ili negdje u hlad ali beton(bez UV zraka) još sutrašnje podne i dobro bude. Kako su rekli 40°C nikakve pečnice nisu potrebne jer se pečemo ovak i onak!! :sunn:

Kuhaš kao da kuhaš čaj od trava..ljekovith.
Znači zakuha voda, makneš sa vatre, usitnjeno (koliko već bude usitnjeno) lišće staviš u vruću vodu i čekaš najbolje 20min. Nema žurbe, ne? I promješaj par puta, svakih 3-4min. Procjedi kroz cjediljku, malo šećera za krv i mišiće ili meda i popij. Budući da nema puno alkaloida a i tropani nisu gorki sami po sebi čaj bu kao od metvice ili barem neke travuljage.

ZAPAMTI DA PRAVI EFFEKT POČNE TEK NAKON ŠTO 2 PA ČAK I 4 SATA PROĐU TAK DA NEMOJ NOVO KUHAT ILI ZOBAT.
---OBORUŽAJ SE VODOM JER PARA-SIMPATOMIMETICI GRDO SUŠE USTA, BLOKIRAJU ZNOJENJE (OPASNO OVAJ TJEDAN), ŠIRE ZJENICE I "PRIZIVAJU DUHOVE"---LOL---NA OVOJ DOZI POKOJI DUH BI SE MOGEL POJAVIT.

PEACE
LOVE
LIGHT
BLESS
BEWARE :thumbsup: :cheesy:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la recycler »

Sta mislite o uzimanju male kolicine (konkretno procitao na erowid-u trip report, samo 5 semenki) pred spavanje, kazu da izaziva super-lucidnost u snovima, i to pri dozi koja je daleko od aktivne u budnom stanju, pa bi samim tim trebalo biti i bezbednije :questionn:

Ako nemate nista protiv, zakachio bih i ovo: :p

http://www.youtube.com/watch?v=jpmT0_Vossg
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Mary Jane. »

@: wizard.hannah
da znam da je to inoxia al nema veze, samo sam htio vidjet dali ima kakav utjecaj nakon konzumacije, popušio sam jučer jednu pljugu tog i nije me baš nešto lupilo, neke promjene je bilo ali mislim da to može daleko više...možda sam i malo premalo stavio, neznam...sve u svemu nije loše jer sa sjemenkama se ne želim zajebavat...posušio sam na silu to da mogu zapalit, a još imam par listova koje ću pustit da se na prirodan način osuše, jer mislim da visokom toplinom ubijama sve te kemijske spojeve...
Sad sam te shvatio kako ide princip za čaj :ymhug: hvala ti puno za sve savjete :thumbsup:

@: recycler
možda to i je istina što govoriš ali svejedno nebih se zezao s sjemenkama, biježim od vraga :ballnchain:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la recycler »

Mary Jane,
slazem se 100% da je sve u vezi ove Gospodje vrlo zaebano :eeek:
Moja ideja i jeste da se uzme tako neka kolicina, kao sto ti kazes, koja
se inace jedva moze osetiti, samo pre spavanja, ali sam jedino za semenke imao neki
info, da se ne pomisli da preporucujem nesto i sl.

wizard.hannah, jesi ti imao kakvih iskustava, sto se tice sanjanja ?
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Što se tiče sanjanja? Gle, ja sam daturu uzimao masovno i u biti jedino tada a to je bilo prije nekih 10-11 godina.(čak do 13godine od 2011) Tak da ti nemrem reći baš o snovima jer nisam bacao pažnju na to dok sam bio u popravnome domu(stambena zajednica---krv mi popila).

Ali vrlo su intezivni znovi na velikim dozama D.Stramonium. 3 velike nedozrele čahure i san se mješa sa stvarnošču. 2-3 dan to počne jer si iscrpljen pa u buš padaš i spavaš a opet hodaš i pričaš.
Mogao bih ja onako jednu pravu priču napisati...več jesam jednu, čini mi se da je to paste-irano sa drugog foruma na kojem sam dugo bio(psychonaut.com). Kuži se po lošem engleskome. Bar brijem da sam na eng...?? Ak je netko čital more link? Ma na eng je..jer Amanita muscaria je friško napisana..da..da.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Fig »

recycler je napisao/la:Sta mislite o uzimanju male kolicine (konkretno procitao na erowid-u trip report, samo 5 semenki) pred spavanje, kazu da izaziva super-lucidnost u snovima, i to pri dozi koja je daleko od aktivne u budnom stanju, pa bi samim tim trebalo biti i bezbednije :questionn:
gospon skizzm je pomalo eksperimentirao sa sjemenkama i lucidom, vjerujem da će ti bit zanimljivo pročitat i njegova zapažanja -> datura-kao-biljka-za-bolje-sanjanje-t420.html
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la 314 »

meni datura raste na vrtu, moji ju posadili, prije je čak bilo više grmova, ali je sad bijem ostao samo jedan. ugl. ja je ne želim konzummirati, ali ako neko želi plodove nek se javi na pvt. :D

al' mislim da ću ipak probat malo lišća popušit....kolko da stavim sa duhanom? normalna pljuga ili malo veća pljuga sa recimo 60-70% lišća?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Dature inoxie imaš u Vinogradskoj. Taman prije one male kapelice čim uđeš u bolnicu. To je ona vrsta visoka, biz puno bodljikavih čahura. Možda pokoja izađe na kraju ljeta. Ali zato listovi! Inače se zove vrsta Angels trumpet.

Stramonium sam vidio često po Španskome i Malešnici. Odi na dio di se nešto gradi..di je zemlja raskopana. Nači češ hrpetine Stramonium. Također sam ih viđao ispred krematorija. Na stanici od busa.

Datura puzavica sa čahurama raste na čošku Tratinske i Puljske. Te zatim kada bi krenuo Puljskom prema jugu, prešao Končarevu-Tratinsku i dalje na jug prema Zagrebačkoj aveniji. Hodaš desnom stranom...prođeš žutu kuča/zgradu, hodaš još 20-30metara i nešto prije zida od Trešnjevačkog nogometnog kluba se nalazi 3 kuće. Jedna od njih ima hrpetinu toga na ogradi i u dvorištu. Frizeraj je tamo..ili je nekad bio...


Tražite žutu zemlju, ilovaču, gradilišta, te nači čete ono što je najžešće...Stramonium.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Aquanux »

Danas sam pokupio tri caure kod bake, sutra idem po jos.
Mentalna beleska: ponesi makaze! :D

slika
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Ja se nebih zezao sa suhim sjemenjem...to uvijek zaboravim napomenut! Zelene čahure!-zelene! Jer suhe kao i sjeme su tamdaradam...brisači trenutne realnosti. Bolje sa nedozrelim probat...slušajte me da ne morate proči što sam ja prolazio! čak veči horror negoli su mi priredile 4-6 srednje SVIJEŽE Amanite Muscarie! :thumbsup: :mushroom: :ymdevil:

To dvoje doista može dodirnuti kilometre u srce i najstrašniji od svih strahova, podsvjesni iskonski strah od nestajanja kao u Armagedonu iz Biblijskog Otkrivenja.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Odgovori