☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Hvala puno! :)
Radi se o Inoxia vrsti, sada sam 99,9% siguran! :cheesy:
I, da, jedno pitanje koje nisam nasao u fajlu- da li je moguce sacuvati delove biljke susenjem? :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

mozes. ne vidim zasto da ne. lisce, cvijetove, korijen i sjemenke mozes sacuvati ako zelis. najcesce se sjemenke sakupe i konzumiraju ali ne vidim razloga zasto ne bi pokupio i ostale dijelove biljke, sasusio, spremio i eventulano naknadno koristio, kao npr za mix sa duhanom+ datura.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Hvala puno! :psy
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la dr.manijak »

Mozes da sacuvas delove biljke, ali mozes i extrakt da napravis (Jako lako se dobija).
Semenje znam da moze godinama da stoji jer su moji u basti sadili nekim ustajalim semenom i uspelo je.

Ali ti u svakom slucaju ne preporucujem da je konzumiras, meni barem u njoj nema nista lepo. :meditationf:
Extrakt ti u svakom slucaju manje prostora zauzima.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Uzimao sam je svaki dan ujutro zbog stimulativnog djela. Istina da te i hipnotizira ali također stimulira. Morao sam se dizati u pol 5 ujutro da bih došao do škole i onda natrag...tak da sam u standbenu zajednicu došao oko 5-7. Koristio sam i fizičke učinke. Inače se znojim strašno...ne smrdi znoj ali sam sav mokar. Alkaloidi iz dature blokiraju u mozgu, u simpatikusu rad-kontrolu znojenja. A psihički mi je svijet tu godinu bio nešto novo..jedan drugi svijet. Pitam se kako sam uopče uzimao godinu dana...što me vodilo toliko dugo da uzimam?? Zabavljao sam se da imam vraga i anđela na svakom ramenu. Jedan šapuće jedno drugi šapuće drugo. Več sam se naviknuo tako da sam prepoznavao govore "koji nisu izgovoreni od materijalnih bića" te normalan razgovor. Zabavljali su me...i iskreno od problema izvlačili. Dali sam zaslužan za probleme ili sreća..neznam..ali dobro sam u to vrijeme prolazio. Zanimljiva su mi bila lica od ljudi. Točno sam vidio osjećaje ljudi izražene kao vrsne grimase...specifični tikovi i govor tijela koji mi je govorio kako se ljudi trenutno osjećaju...neka vrsta emocionalnog ESP-a. Ali zato nisam na 40-50 metara mogao prepoznati osobu. Vidio sam koga sam želio vidjeti. Kako je to zanimljivo kad držiš pod kontrolom. Jedan dan sam svoju dozu usipao u grah kojeg su jeli još njih petorica. U biti samo pola svoje doze....to je bio lumperaj...svi žedni i crveni..svi slijepi ko miševi i prepuni cimalica od duhova koji te 2čoškaju sastrane i šapuću"....hehehehe. Ima tu još priča o ludilu i zabavi...negdje sam drugdje to napisao ili kopirao stari text sa nekog EU foruma.


Postoje više vrsti Dature. Najljepša i najzebanija je stramonium. Zatim imaš inoxiu i još jednu kojoj sam zaboravio ime. Dvije rastu kao "drvo-agrum-buš" dok treća plazi po podu kao krastavac. Ili se penje po živici.


Nemoj extrakt raditi...imaj sjemenke i točno znaš koliko uzimaš...previše nebu dobro a extrakt...zajebano je kasnije odmjeriti... :thumbsup: :cheesy:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Mary Jane. »

Dali mi može netko dati recept kako spraviti čaj od lista dature? hvala
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la In The Clouds »

Znam samo za sjemenke, neznam kakav je proces sa listovima...

http://www.ehow.com/how_5674247_make-te ... seeds.html
Life is good...
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Nije potrebno raditi čaj od lišća. Samo ih potrgaj-nasjeckaj i napravi kuglice te progutaj.
Ali ako baš želiš čaj prvo moraš posušiti lišće. Suši se u hladu, nikako na suncu da ne posvijetli kao trava. Zatim zmrviš u mužaru ili mixeru te zamotaš u coffe filter papir ili skuhaš lišće zajedno sa vodom pa nakon 15min ocjediš.. OLA! :thumbsup:

P.S. Čuvaj se...scopolamine i atropine te hiosciamine nije za igru! Grdi su to tropani. :mushroom:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Mary Jane. »

Ok, a koliko lišća je dovoljno za napravit ćaj?, jučer sam nabrao par listova pa sad ne znam dali je to dovoljno, evo slika pa pogledaj:
http://imageshack.us/photo/my-images/6/p1010003cr.jpg/
Dali ima tu za dvije osobe?
Znači zakuham prvo vodu i onda u nju stavim lišće i tako sve zajedno kuham 15 min i na kraju ocijedim, dal sam dobro shvatio? :-?
Jučer kad sam to nabrao stavio sam sušiti, stoji na prozoru od moje sobe i nije ni u jednom trenutku bilo na suncu, hladovina je cijelo vrijeme i lagano propuh vuče...
Želio bi i probat pušit, mix duhan + lišće, koliko odprilike da smrvim listova?, odoka doza, 1 ili 10 ?
I još samo nešto, vidim da se to dosta sporo suši, dali mogu ja to umotati u alu foliju i staviti na jedno kolo od pečnice/šporeta i lagano na 1. stupnju grijat ?
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

moram opet upozoriti da sa daturom nema konkretne tj odrezene doze, zavisi uvijek i o samoj jacini biljke na sto uvelike utjecu vremenski uvjeti kao sunce, tlo itd. zato nikad ne znas, neke sujake neke slabe, od jedne biljke sa jednog mjesta ista kolicina mozda ne bi djelovala dok bi te druga odvalila. zato je rizk sa njom postici pravu dozu, a to mozes jedino oprezno povecavajuci dozu i testirajuci sam na sebi, nazalost.

mudro! svaki savjet o gramazi i kolicini, u ovoj temi, temelji se na subjektivnom misljenju, sto uopce ne mora biti dobro/ lose za tebe :301:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori