☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

Dragi moji,

slika

Datura Info je dokument koji sam sastavila da bi ponudila tocne informacije o Daturi i njenom djelovanju. Konstantno cujemo price ili citamo u novinama kakve se strahote desavaju neinformiranim ljudi kada pozele experimentirat sa ovom vrlo opasnom i halucinogenom biljkom. Mislim da javnost nije previse upucena koliko stete ona moze napraviti vasem tijelu, i to toliko drasticno da je ponekad stanje nepovratno.

Zamolila bi sve koje intrigira ova biljka da se prvo informiraju a onda odluce dal uopce zele uroniti u divlji svijet koji ona pruza. Odgovornost je na Vama!

*** Simptomi trovanja: Uznemirenost, babinski refleks (http://hr.wikipedia.org/wiki/Babinski_refleks), konfuzija, vrtoglavica, konvulzije, pospanost, klonulost, hodanje prelazi u geganje- posrtanje, halucinacije, ubrzani srčani puls, opijenost, gubitak pamčenja, suhoća usta, mučnina, širenje zjenice oka, podražljivost, suhoća kože, nerazumljiv- nejasan govor, povišena tjelesna temperatura, žeđ, nesvjestica, nekontrolirano mokrenje, slabljenje vida, gubitak sa stvarnošću, delirij, itd. ***


Opširnije i detaljnije:
DivShare File - DATURA.doc

bacite oko na ovaj filmić takoder...

http://www.vbs.tv/watch/vbs-news/colomb ... ath-1-of-2
http://www.vbs.tv/watch/vbs-news/colomb ... ath-2-of-2

Nekoliko trip reportova da vidite da ovo nije sala:

Bajre: ...ovo je jedna od najgorih biljaka..pusio sam jeprije nekih mjesec i po dana, od onda do sada svaki jebeni dan sam il kod mog doktora il u bolnici, a sto je najgore oni neznaju zbog cega mi je stanje tako lose., ja osobno mislim da je zbog toga, jer mi je dan poslje pusenja dature dosla teska glavobolja,. temp. mi se digla na oko 40,..i takko sam bio doma tri dana s temp 40,. onda sam otisao kod doktora, on mi dao inekciju i poslao u bolnicu na hospitalizaciju,. lezao sam u bolnici 7 dana, nakon 5 dana mi se temp. pocela snizavat, dosao sam doma i isti dan poceo kasljat i pocelo mi curit iz nosa ko ludo.. dan posle kod doktora- on mi dao neke tablete za prehladu,.. tjedan dana bio sam u prehladi,.. konacno se izljecio i onda su mi se zacepile eustahijeve tube.., hodao sam u bolnicu 2 tjedna svaki jebeni dan na propuhivanje tuba.,. nakon 2 tjedna su mi rekli da nema nikakvog ucinka, pa su mi uzeli su mi uzorak nekog tkiva iz nosa,..cekao sam nalaze do danas da bi postom dobio pismo da moram donjeti uputnicu u bolnicu za operaciju u zagrebu,..i jos neznam sta mi je...ako nevjerujete, nemorate...

kLick:Citaj sto vise mozes i ne zaboravi da je to jedna mocna i opasna biljka. Pa vidi sto i kako dalje...
Iz vremena dok sam bio mladji i ludji. =)

edit - nemojte ni slucajno pokusavat toliku dozu odjednom. Meni i inace treba veca kolicina za efekt koji bi netko drugi imao sa puno puno manje. I cini mi se da sam imao srece sto biljka nije sazrila. Jednako lako sam mogao zavrsiti pod zemljom. I nesto sto sam zaboravio napisati, u neko doba izmedju pola 10 i pola 11 sam rigao i skoro se ugusio za vrijeme/nakon riganja. I tako...

Datura inoxia trip report
1 plod - sjemenke
0,3l vode
sitter _*obavezno*_

Biljka je jos mlada, sjemenke su zuckasto-smedje boje. Cahura se jos nije sama otvorila. Po mojoj procijeni postotak alkaloida u biljci je manji nego kod potpuno zrele biljke. Nemojte ni slucajno koristiti toliku kolicinu sjemenaka od potpuno zrele biljke.

Pomjesao sjemenke sa 0.3l vode, i pustio da se smjesa kuha na osrednje jakoj vatri 15-20 min. Miris za vrijeme kuhanja podsjeca na kukuruz.(?) Veca kolicina vode je isparila, te je ostalo jos nekih 0.1-0.15 L rijetke, zuckaste smjese. Pretocio sam tekucinu u drugu casu. Pustio da se ohladi.

14.00 - popio 1/4 otopine
14.10 - efekti - nista
14.20 - popio 1/4 otopine
14.30 - efetki se jedva osjecaju, pomalo suho grlo, lagana smijavica
15.00 - popio ostatak otopine
15.20 - grlo malo sushe, ali sve u svemu zanemariv efekt, mirim se sa cinjenicom da je pokus propao.
15.45 - prvi jaci efekt, grlo dosta suho, pun sam energije i potrebe da se krecem.
15.50 - osjecam je sve jace i jace, grlo suho, na silu pijem malo vode koja je odvratnog okusa, pucam od energije.
16.00 - grlo koma, energija 0 - jedva stojim, bacam se na krevet i odmaram malo postajem svjestan jacine biljke i hvata me paranoja da sam pretjerao s kolicinom.
16.20 - vise puta ustajem iz kreveta da bi se potpuno malaksao vratio u isti nakon 0.5-1 min. grlo potpuno suho muzika/zvukovi imaju jak utjecaj na mene stavljam nesto za smirenje (RHCP - Californication) Pokusavam drzati oci otvorene - CEV-ovi na sve strane. Popio vode.

16.30 - odlucujem se bacit u kadu u nadi da ce mi se organizam malo smirit. Vidim paucinu po slavini i pokusavam je uzeti u ruke. Percepcija udaljenosti koma - stvari su nekih 5 cm dalje nego sto ih vidim. Uzimam paucinu u ruku i shvacam da je to pjena. Svejedno, jako lijepo izgleda i zabavlja me. Sitterica svakih par minuta gleda kako sam. Jedva joj uspjevam promumljati par rijeci poput u redu sam... usta jedva otvaram Silim se popiti malo vode. Cini mi se da tus ima 30 kg, jedva ga drzim u ruci. Pricam s nepostojecim ljudima i sittericom. _tesko_ raspoznajem stvarnost i iluziju - lagani delirium. Gorim. Sitterica mi donosi hladne obloge za celo - jako pomazu.
17.30cca - jedva ustajem iz kade. potpuno gol teturam po stanu. Penjem se na prozor, gledam van. Idem do ulaznih vrata, otvaram ih i zacudo shvacam da sam gol. Odlazim se obuci da mogu izaci van. U tih par skundi kolko mi je trebalo da dodjem do odjece zaboravljam za sto mi odjeca uopce treba. Sitterica mi svejedno pomaze da se obucem. Nesposoban sam reci jednu smislenu recenicu. Svako malo idem do sitterice pitat je sto me trebala maloprije na sto me ona blijedo gleda. Pa onda opet pocnem pricat s njom na drugom mjestu u stanu da bi shvatio da govorim u prazno. (komunikacija nije toliko verbalna koliko misaona - sto ja naravno uopce ne vidim; jedino sto shvacam je da mi je sa stvarnom sittericom puno teze pricat nego s imaginarnom - moram se koristiti ustima). Pocinjem dodirivat sugovornike i predmete nebi li se osigurao jesu li stvarni ili ne.Palim cigaretu i uvlacim dim.Par sekundi kasnije ostaje mi samo uzareni opusak. Osjecam bol u prstima i bacam ga. Uzaludno ga trazim. Gledam po odjeci - nigdje nije skurena. Dobro, palim novu cigaretu i opet isto. Cigareta naravno nikad nije ni bila u mojoj ruci. Ponavljam posupak jos nekoliko puta i svaki put se stresem i gledam po odjeci trazeci rupu. Koncentracija na pojedinu stvar/misao traje negdje sekundu, dvije. Primjecujem da me neki lik gleda i kopira moje pokrete. Shvacam da je to ogledalo, ali svejedno umirem od smijeha dok ga gledam.

??????? - Vise ne znam ni koliko je sati - bojim se da ovo stanje ne potraje zauvijek. (Ovog perioda se slabo-nikako sjecam pa sam nagovorio sittericu da mi ga opise.) Ona me pokusava nagovorit da operem zube(?). Pokazuje mi kako(!). Ja svejedno nisam dovoljno sposoban za tako kompleksne zadace - pranje zavrsavam sa slojem kaladonta po ustima i licu. Cigarete pusim kao i dosad. Stalno upadam sitterici sa nekim ogovorom na pitanje koje nije postavila. Ona se vec plasi za mene. Pricam sam sa sobom odnosno s ljudima koje samo ja vidim. Osjetilo dodira mi je jako pojacano i diram sve sto mi padne pod ruke - drvo, kozhu, zid, tepih.... Dok to radim, po njezinom opisu, izgledam i ponasam se kao "retardirani zombie". Razgovor nemoguc. Koncentracija na pojedinu stvar traje par sekundi, nakon toga zaboravljam o cemu se uopce radilo i nastavljam s nekom drugom . Koordinacija pokreta - 0. Stalno se zabijam u neki dio namjestaja ili zida. To me jako zivcira ali ne mogu si pomoc. Jedva stojim na nogama. Zeludac mi izgara, grlo - pustinja.

21.00cca - izlazim iz transa i vracam se u normalu (ako se rasirene zjenice, nemogucnost fokusa i sveopce malaksalost mogu smatrati normalnim stanjem.). Pojima nemam za vecinu stvari koje sam radio zadnja 3 sata. Jos uvijek imam problema s govorom ali uz veci napor slazem smislene recenice. Pijem malo vode, ne pomaze previse. Grlo suho, zeludac bolan.

21.30cca - Izlazimo van, hladni zrak pomaze. Imam strasnih problema sa stepenicama i s hodom opcenito. Jedva prezivljavam stubiste.

22.30cca - Skoro svi simptomi su se povukli osim suhog grla, prosirenih zjenica i rupe u pamcenju za vrijeme od 18-21h tog dana. Uspjevam voditi koliko toliko normalne razgovore.

00.00cca - Svi simptomi su se povukli osim prosirenih zjenica. One se vracaju u normalu tek iduce vece/jutro nakon.


DISCLAMER
Ako se tko odluci na experimentiranje s doticnom biljkom Odgovornost je na NJEMU! Svaka osoba drugacije reagira na pojedini spoj - jednoj osobi ne mora biti nista dok neka druga osoba moze umrijeti od iste kolicine.
Datura je na zlom glasu vec 350 godina, ne zovu je bez razloga "devil¨s weed". Imajte to u vidu ako se odlucite poigrati s njom.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
odanikdrugogsveta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

bicu pussy sto se nje tice...bar za sada :D
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la HypnoToad »

Datura je vrlo moćna biljka... Bolje samo uživat u njenom izgledu i životu. Samo oni koji su jako iskusni s drugim supstancama, posebno s disocijativima i točno znaju u što se upuštaju bi je trebali uzet, i to u strogo kontroliranim uvjetima. Meni ne pada napamet da je iskušam, pogotovo ne u bliskoj budućnost, mada taj delirij zvuči privlačno. Jednostavno je pre opasna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
odanikdrugogsveta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

bash ohrabrujuce reci =)) ,sa 50 ljudi sam pricao o njoj i 49 mi je reklo da bezim od toga...
karlos kastaneda je pusio to koliko sam ja skontao u knjizi prica o moci ???
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

jeste, u kombinaciji sa drugim biljkama, i gljivama ako se ne varam, ne sjecam se...

eventualno cvijet, on je najslabiji, popusiti. imam neke recepte za homeopatske pripravke i ostale bučkuriše koji se mogu davat u cak ljekovite svrhe, tako da nije potpuno zlo, samo treba znati kako sa njom :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
odanikdrugogsveta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

molim za recepte :D ....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

Izvor: Ivan Lesinger: Lječenje otrovnim biljem

slika

Branje i prerada: Sabiru se listovi i sjeme kužnjaka. Listove beremo za vrijeme cvatnje i sušimo na toplom zračnom mjestu, a sjeme kada dozrije.

Ljekoviti sadržaj:
Eterična ulja, astropin, skopolamin, hiosciamin 0,3-0,5%, hioscin, daturin, stramonin, tanin, sluz, guma, gorke tvari, nikotin.

o toksicnosti i ostalim negativnim stranama pise vise u textovima gore, pa sada necu to pisat.

Ljekovito djelovanje

U pučkoj medicini kužnjak se koristio u liječenju:
- bolesti živaca
- astme
- grčeva, mjehura, kašlja, te jakog iritirajućeg kašlja
- reume
- prhuti
- ukočenosti
- upaljenih očiju
- za izazivanje seksualne požude
- te za dimljenje porostorija u kojoj je ležala osoba oboljela od astme.

Uz listove kužnjaka palili su se i listovi beladone, bunike, kadulje i Dr. Dim je opuštao grč bronha i ublažavao napad gušenja.

- astma se liječila pušenjem lule punjene smjesom duhana i kužnjaka u omjeru 100:1 (sto dijelova lista duhana i jedan dio lista kužnjaka) i to u krizama napadaja astme- gušenja. Uporaba cigareta i praška za pušenje bila je potpuno legalna, pršak se mogao nabaviti u ljekarnama. takva praksa se pokazala opasnom jer je prejaka doza ili prevelika upotreba lista za pušenje imala težih posljedica, pa i smrtnih. Danas se ta krizna stanja liječe raspiratornim antiastmatičnim inhalatorima.

za vanjsku uporabu preporučuju se tinktura, masti i flasteri kod mišićnih bolova, reumatskih bolova, hemoroida, fistula, te raznih površinskih infekcija kože

Zapadna pučka medicina rabi kužnjak za liječenje akni, astme, bolesti vožnje, epilepsije, grčeva, halucinacija, kašlja, upalnih stanja, nervnih bolesti, Parkinsonove bolesti, povećene zjenice, prhuta, za izazivanje narkotičnog efekta, opuštanja CNS-a, za relaksiranje nervnog sustava itd.
Rabi se u homeopatiji kod astme, konvulzija, neuralgija itd.
Sjeme kužnjaka ima jako narkotično, analgetičko i halucinogeno svojstvo te se u medicini rabi kod mnogih oboljenja.
U Indiji se kužnjak rabi za liječenje: Bolova glavobolje, rana, epilepsije, grčeva, stme, zaraznih bolesti, reume, histerije, ludila.

Kućna biljna ljekarna

Prašak- za dimljenje prostorija u kojoj leži astmatičar.

Suhi listovi- narezani i osušeni za pripremu cigareta za astmu.

Tinktura (za navedena oboljenja)

200 g sjemenki kužnjaka
litra 70- postotnog alkohola

Priprema: sjemenke namočiti u alkoholu 30 dana i procijediti.
Upotreba: Koristiti za masaže, obloge ili flastere protiv bolova ili grčeva. Za Unutarnju primjenu uzimati prema liječničkom receptu.

Homeopatija

Homeopatski lijek Straminum radi se od kužnjaka te se rabi za liječenje osoba koje imaju jaku želju za svijetlom a veliki strah od mraka, noćnih mora kod djece, djeca koja ne mogu spavati bez upaljenog svijetla, djeca koja vide razna crna čudovišta i životinje, djeca koja od straha bježe iz kreveta ili sličnih situacija.

Stramonium je veliki lijeka za sve vrste grčeva, trzaja, drhtanja, drhtanje alkoholičara, tikova, raznih vrsta konvulzivnih poremećaja, vrućice, kod djece dolazi do izražaja njihova hiperaktivnost, govori onda kada želi, ne obraća pažnju na okolinu, mucanje, želja da tuče, grize itd.

Seksulani nagon je jak, pojačana seksualna želja, može silovati ili se radi o osobi koja je bila silovana, anamneza zastrašujuće seksualne zloupotrebe.

Stramonium se daje osobama koje imaju jaki strah od vode i to duboke i tamne, klaustrofobija i to naročito od tunela, podruma, mračnih prostora; strah dovodi do mucanja, i to vrlo brzo, jaki strah od pasa, površine koje sjaje i zrcale se potiču strah, strah od smrti, strah od nasilja vrlo jak, strah od samoće noću, gura se u rsedinu između roditelja, strah od močenja glave, agrofobija, ima osjećaj izoliranosti, napuštenosti, izolacije i usamljenosti.

Glavni lijek uz Stramonium Anacardium, Antalonium- američki Indijanci se time drogiraju.- spiritualni učitelj, učitelji joge, duhovna veza sa prirodom, mogu postati drvo, sokol (pod tim utjecajem), često mijenjaju boju glasa (visoki tonovi, bez glasa, kreketanje, mumljanje, nerazgovjetno govorenje), žele se sakriti itd.
Stramonium je veliki lijek za ratne traume; za jak strah kao i strah od nasilja ali će i sami manifestirati nasilje, napadi (divljački bijes s pojačanom snagom tijela); za traume kod porođaja itd.

Djeca- za djecu je tipično da se bude u noćnoj mori, a u očima se vidi strava, u školi su sojetljivi na zadrikivanje, od toga im dude zlo, dobiju vrućicu ili neki neurotski simptom, pa mogu početi mucati ili dobiti epileptički napad, često osjećaju vrlo jake strahove, i sve je vrlo intenzivno, strah od pasa i po danu će prijeći na drugu stranu ulice, sanjaju tunele, sanjaju da su na mokrim čupavim mjestima, sanjaju svjetlost na kraju tunela, sanjaju prod ispod valova, podmornice, odjela za ronjenje, pod vodom su i nemaju kisika, osjećaju da ne mogu preživjeti, postoji kapetan broda koji zna kako će ih izvući iz opasnosti itd.

Ključni simptom je strah da ne ostane sam po noći- ne zna čega se boji, djete nije u stanju proraditi strah te ga potiskuje u podsvijesti, te prvo počinje sanjati, a tek kada osjeti sigurnost počinje pokazivati simptome. Stramonim djeca imaju vrlo nasilne roditelje, nasilan odgoj, nisu direktni- zaobilaze probleme, lijek za seksualnu zloporabu djece, to su djeca koja su prisustvovala nekom nasilnom događaju (otac tuče majku) itd.

Primjer: u Americi ima puno Stramoniuma i Tarantula na cesti, policajci nose sredstva za umirenje jer ih se ne može uhitit. Aconitum je lijek za čisti šok, a Stramonium za stravu, za pomisao da su u velikoj realnoj opasnosti: stanje Stramoniuma izazivaju traumatiziranjuće prilike u zatvoru, gledanje streljanja, ideja čovjeka kojemu je puška bez metaka u cijevi prislonjena na glavu (neće biti ubijeni ali će dozivjeti veliku traumu straha od smrti)

(izvod iz skripta sa studija Homeopatije- HUH Zagreb 2000. god.)

toliko iz knjige :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
odanikdrugogsveta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

zahvaljujem na dosadasnjem trudu i pomoci...
jos jedno pitanje...kad je od prilike vreme za branje??
posto sam sam nasao neke biljke ali jos nema ni cvetova :-s
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la HypnoToad »

Po ljeti, negdje 7-8 mjesec cvjetaju, u ranu jesen budu suhe kapsule i sjemenke.
Moj savjet, pusti daturu da živi, nije nešto s čim želiš eksperimentirat. Bolje kreni s muharom da te uvede u svijet disocijativa i delirijanata.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

priroda je poludila pa se vec sada mogu vidjeti cvjetovi, sjemenke naravno nakon cvijeta, plod se bere kada se osusi.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori