☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

OVO je moćna stvar! Oni koji to nisu probali i usput nemaju dovoljnu pratnju---bežžiii! Iskreno vam velim! Za daturu moraš imat brata ili frenda kojem vjeruješ do groba! Ili plati baby sittera---triping sittera. Strašna true hallucinogen stvar!
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Aquanux »

Sve sto sam procitao uhh, nikako ne bih probao. Bas mi zvuci kao horor.
Razumem da neko moze da izvuce neku pouku ili iskustvo ali rizik je preveliki.
Po samom izgledu caure vam govori ne prilazite :p
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Ja sam u sredjoj malo igro s Daturom i ni dobro zavrsilo.... predpostavljam da je glavna spoznaja bila da to sto s nekim pricas ne znaci da je tu...isto vrijedi i za kukce XD.....
A ono sa deliricima svakako oprezno...jedna od rijetkih psihoaktivnih sustanci za koje nisam 100% siguran da se isplati bar probati zbog prevelike mogucnosti smrtnog ishoda.... Opaka je Datura, naravno i svi ostali delirici. Ako se vec zelite igrati s deliricima najbolje je da ih pusite a ako zelite HC, HC, HC igru i ako ste sigurni da to mozete podnjeti pusite ih na psihodelicima ;) :D .

drzite se psihodelika :thumbsup: ...
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Aquanux »

Nasao sam podatak da je najveci broj train wreckova upravo na Daturi :cheesy:
Ima jedan clanak (probacu naci) o swamiju koji je svakodnevno koristi jos od malih nogu.
Kopiracu kad prevedem :)

Evo jedne iz bakine baste :D

slika
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Nemogu vjerovati koliko ljudi se ponaša koda im je datura najgori smrtni neprijatelj :ohnoo: , znam ljudi da ova biljka može biti vrlo opasna, ali nemozete sve loše o njoj govoriti, pa ipak razmislite malo, cijela povijest vještičarstva i magije na balkanu, tj i cijeloj europi se temelji na biljkama porodice Solanaceae, citam sad, o daturi pogotovo i svaka druga je : ova biljka je jako otrovna, ovo je jako mocno, ovo je smrtonosno... pa dobro culi smo prvi put!, Vjerujem da je vecina vas procitala učenje don huana, pa sjećate se kolko ova biljka moze biti magicna i puna iskustva, pa gusterice i daturina mast- to je jedna od najfascinantnijih prica o daturi koju sam čuo, zamislite takva moguća iskustva. Neporičem da je datura otrovna, ali ljudi dajte si malo mira s napadanjem nje, tlak mi je skočio kad sam vidio da je neko napisao da je treba u prirodi sasječ i zapalit :eevil: , pročitao sam loša iskustva s daturom , al pa naravno kad ljudi nisu naučeni kako snjom, upravo sam gledao neki dokumentarac o bunici, pa ljudi kaj je uzimaju po cijeli život ništa im nije, samo zato jer znaju kako snjima, biljke jesu :ymdevil: , ali neki samo imaju previše predrasuda prema njima :)
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la wizard.hannah »

Što se toliko držiš Castanede i njegovih priča. To su zanimljive bajkovite riječi za dvadesetogodišnjake.Niti jedan indijanac se neče složiti sa Castanedinom bajkom. Makar dosta toga golica maštu.....ostatak svega što si napisao potvrđujem. Datura može biti strašna ali i vrlo blaga! Ja sam je skoro godinu dana svaki dan uzimao. Nije to horror...makar prvi puta-peti puta završi sa delirijskom pričom kod svakoga...jer se nezna kontrolirat pa se otruje.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Drago mi je da se slažeš samnom :), I kaj se tiče Castanede i njegovih "bajkovitih priča" . Prijateljev susjed je baš pričao, sve kaj piše o guštericama......... Ugl čovjek je imao trip s guštericama i daturinom masti :), i nemam razloga vidjeti gdje je tu neš neistinito, ali oke ;), vidiš, on je ko mlad bio u meksiku, neznam jel živio il bio samo neko vrijeme i na neku svoju sreću, uspio je upoznati Carlosa :) Zabrij

Edit: Susjed je ozbiljno, tak veli upoznal davno castanedu, no ne u meksiku nego u los angelesu mislim, moja greška.
Zadnja izmjena: Devil'sChase, dana/u 02.10.2012, 10:30, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Psychonaut »

Datura može biti strašna ali i vrlo blaga! Ja sam je skoro godinu dana svaki dan uzimao. Nije to horror...makar prvi puta-peti puta završi sa delirijskom pričom kod svakoga...jer se nezna kontrolirat pa se otruje.
Mozes li nam opisati zasto si je konzumirao tako cesto, i kakvi su bili efekti?

Hvala unaprijed :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Morpheus »

Ljudi, pitanje za identifikaciju... I konzumaciju :cheesy:
Nasao sam danas, sasvim slucajno biljku koja nenormalno lici na ovo sto sam video. Ono sto me buni jeste velicina biljke. Na slikama mi se cini sitna, dok ova ima OGROMAN cvet i jednako veliko lisce. Samo telo biljke je zelenkasto-smedje i debelo. Ako predjete prstom preko latica, skida se beli prasak. Da li je to datura?
Ako jeste, kako i koliko se uzima? :psy
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Red »

odi na prvu stranicu ove teme i procitaj si Info fajl koji je okacen i procitaj si malo trip reportova koji su takoder navedeni....

po tvom opisu, hm... ovaj bijeli prah me zbunjuje. datura jest poveca biljka, sa velikim listovima i cvijetovima, no to opet ovisi o samoj biljci i gdje raste. ali da, poveca je.

o biljci, konzumaciji, doziranju i svemu ostalome, pise u tom fajlu na prvoj strani pa si sve fino procitaj. a sto se tice identifikacije, usporedi sa slikama koje ces naci isto tamo :thumbsup:

Mudro i oprezno...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori