☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Perun
rank8
Zahvalio/a: 108 puta
Prim. zahvala: 46 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

PostPostao/la Perun » 24.10.2018, 10:14

Ima sjemenke. MOžda je na to čovik mislio.
S druge strane buni me ono da treba šest sati za početak djelovanja, eee to znam da nije tako. Znači ili je riječ o nekoj drugoj ili daturi ili biljci.
Ko prije umre duže je vječan
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 330 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 29.10.2018, 22:46

huana.meri je napisao/la:ljudi, psihonauti, juče sam bio na pčelinjaku s frendom, prošetali malo u šumu i putem moram preć potok svoj...
kad smo se vračali ja gledam u kanal, sve smrznuto, inje svuda, kad na nekim djelovima trava ima komade koji su živi, a većina je pod mrazom..
također bliže vodi, koja je tekla, vidim 3 grma odvojena, sva 4 zelena ko najzelenije na svijetu, kažem frendu kako je to turbo organizam kad na ivakvim temp raste i zeleni....
sad me hebe da nije datura, probam danas natrag otić da poslikam...

i nije datura..ona nije zimzelena..Već početkom jeseni se osuši i nestane..Imam ih par u dvorištu pa znam
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
czeczecze
rank2
Zahvalio/a: 3 puta

PostPostao/la czeczecze » 22.01.2019, 14:05

PicASSo je napisao/la:mast sam napravio kao najobicniju vjesticiju mast samo bez 2 miliona drugih biljaka,stavio sam oko stavio sam 10 cjelih cahura od inoxie i 3 od stramonium ali od inoxie 5-6 nije bilo skroz zrelo..
znači- prvo sreba samljeti sjemenke ,ja sam ih rezao nožem na što sitnije jer nisam mogao u blenderu
- drugo stavite te sjemenke u mast
- treće stavite masti u alu foliju (ne ovu sa sjenkama) i grijte u rerni dok mast ne pocrni
- četvrto to dvoje dobro promješajte (ja sam u blenderu)
- peto kuhajte to na laganoj vatri malo duze vremena (moje se kuhalo 8 sati ,ali bilo je dosta toga)
-ostavi te da odstoji nekoliko tjedana
-ksanije samo stavite u teglice i najbolje je cuvati na mracnom mjestu ,moja je u frizideru
-neki prije nego sto stave u teglice opet zagriju pa procjede ja to nisam radio samo sam opet malo zavrtio u blenderu
-i preporučio bi nakon sto odsoji par tjedana da se snjom radi samo s rukavicama
Ima na internetu jos jako puno recepata negdje sam trocitao da postoje neki i iz srednjeg vjeka ali te nisam mogao naci... I jos nesto na jako puno mjesta pise da se ni slucajno nemaze kod 3. oka ( na sredinu cela) ,ali ja sam uvjek bio malo tvrdoglav pa sam stavio malo :ymdevil: :x

na kojoj temparaturi si kuvao mast
deraxor
rank1
Zahvalio/a: 1 put

PostPostao/la deraxor » 17.08.2019, 10:08

Išao sam tražiti malo biljke u svojoj okolini
Ma samo što sam krenuo pred mene se stvorila Datura.
Prepoznao sam je od prve, stoji tako u kršu, uspravna i kao da kaže "alo momak, tu sam dićeš"
Jedna čahura je bila suha i otvorena dok su druge zelene.
Zamolim je da mi da, da uberem tu čahuru. (pročitao sam u temi da sa njom treba fino, obazrivo)
Zatim, pored nje nađem malenu jednu.
Njoj objasnim da će se teren na kojem je, ubrzo raščišćavati. te da ću je pokušati presaditi kod sebe.
Izvadio sam je sa korijenom i presadio pored kuće.
Pročitao sam da voli tlo bogato dušikom, pa sam joj odmah dao malo i dušičnog gnjojiva.
Za sad ne pokazuje da joj je smetalo.
Pogledajte kako me je dočekala, dok je sve okolo krš i gusto raslinje oko nje čistina. i točno meni na putu :ymhug:

slika

Natrag na “Biljke: Magičan svijet biljaka i Uzgoj”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.