☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la PicASSo »

Ček jel to ozbiljno za ametist? jer ja sasobom uvijek nosim oko ljeve ruke ljubičasti ametist a oko desne gorski kristal..

A ovo sa gljivama vjerovatno bi bilo zanimljivo ma da je bas nisam siguran u to mislim tek sam je probao mozda u malo daljoj buducnosti nakon sto je malo bolje upoznam :psy

i evo bas sam sad procitao da su mi sjemenke bile zrele jer je u pitalju inoxia a njoj sjemenke kada sazriju nisu skroz crne nego žućkasto smeđe
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

nije ništa kod nje slučajno..eto vidiš , izabrala te možda baš zbog ametista , za ametist sam siguran jer mi je tako bilo "objašnjeno " u jednom snu , viziji . Neznam za druge kristale ..kvarc je pozitivan ..ali ona voli ametist...
Sa gljivama bi probao u omjeru više gljiva manje dature recimo 2:1 ( ne mislim u gramima )u korist gljiva..ali prvo nađi svoju mjeru za daturu...
Treba eksperimentirati..oprezno ..bez žurbe i sa malim količinama ako se baš želi .. eventualno dodati nešto čaja od harmale u konbinaciju.... Sve zavisi šta želiš..a ako misliš na zabavu nebi ti ništa preporučio jer su to preozbiljne supstance i mogu te strahovito kazniti . Ako želiš spoznaju i da ti one pomognu u tome...to je druga stvar i tema.
Da..i nemoj zaboraviti da je prvi neprijatelj čovjeku od znanja ..lovcu na moć , po rječima šamana Don Huana upravo STRAH.
Zaboravio sam napisati da sam radio sa daturom stramonium , ne inoxiom..koja je razlika neznam baš i dal je uopće ima...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la PicASSo »

naravno da ne zelim iz zabave .. zapravo zelim ju probati vec duze vrijeme ali nisam se usudio iako sam imao priliku ovaj put sam vjerovatno "dobio muda" zbog alkohola..

a razlika izmeđe te dvije ako sad dobro skuzio su samo u obliku lisca velicini cvijeta i postotku alkaloida (inoxia ima manje skapolamina nego stramonium)
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

neznam dali je pametno konzumirati je sa alkoholom..a i nije mi jasno do kakvih si to "spoznaja" mislio doći pod utjecajem cuge?..
Ona je možda preizvikana kao opasna ...ne velim da nije..otrovna je..ali zato postoje opiti..Probaš pet sjemenki , naprimjer , pa vidiš da se ništa ne dešava ..i tako korak po korak . Nađeš svoju mjeru..Eksperimentiraj i budi oprezan , pa nema razloga za strah..Kao i alkohol , popiješ 0.02 i vidiš šta se dešava i onda polako ako ti se dopadne povećaš...ako ne odustaneš..Samo budala bi popila litru rakije odjednom ili čaj od petsto sjemenki..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la PicASSo »

danas sam pokupio jos jednu cahuru inoxie pa idem za koji tjeda sa frendicom u sumu pa javim kako je bilo :)
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

obavezno javi .... ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
ZelenaGroznica
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 21.06.2015, 19:41
Ima zahvala: 6 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la ZelenaGroznica »

Ja sam probao onaj put kada sam pitao ovde.. To mi je bio treci put. Pre toga sam skoro probao jos jednom. Semenke nisu sve iz zrelih caura, tacnije ni jedna nije bila raspuknuta, bile su zatvorene dok su bile ubrane i bile su raznih velicina, od onih krupnijih skoro kao raspuknutih do nekih bas sitnih.. Vidi se i u semenkama da je po koja bledja od ostalih, neke su i manje.. Nije bitno.. Pojeo sam oko 75 semenki, usta su bila bas suva, nisam uspeo da ih navlazim ni posle vode, i voda mi je sa tako suvim ustima bas bila teska i neprijatna za pice.. Osecao sam neki pritisak u ocima, kao i blagu jedva primetnu neravnotezu. Mislim da sam iz necije perspektive delovao malo zbunjeno, izgubljeno, mozda prosirene zenice, nisam obracao bas paznju na to.. Uglavnom, semenke sam dobro izmixovao, da bi uspeo da nadjem svoju tacnu dozu, jer su svi ostali pokusaji nisu bili uspesni. Sa skroz zrelim caurama nisam postigao nikakvo dejstvo, samo sam oslepeo. Sa ovim ne zrelim i ponekom sitnom je bilo znaci nekog efekta, a slepila skoro da nije ni bilo.. Na semenke sam zaboravio, evo su mi sad u tegli, tegla je otvorena jer su mi se jednom ubudjale, sad su se verovatno osusile, jel preporucujete da ih zatvorim? Dali su izgubile nesto dejstva sto su stajale otvorene? Javljam vam kakvo ce biti sledece konzumiranje, povecao bi dozu za 20-30 semenki, to bi trebala da bude prava, mozda jos malo ali necu povecati sigurno vise od ovog za sledece konzumiranje.. Pozdrav :)
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

....mislim da nebi trebalo uzimati poluzrela sjemena ..neznam,,ja sam uzimao suha u čaju...i ne pišeš od koje si dature uzimao ...stramoni ili one inoxie ? Mislim da sjemenje ne gubi na potenciji sušenjem ..možda baš naprotiv..usled gubitka vlage poveća se koncentracija ostalih supstanci ..ali ne mogu to sa sigurnošću tvrditi..Potencija sjemena zavisi i od terena na kojem biljka raste..U svakom slučaju ako si već odlućio , nađi svoju mjeru ..makar po meni najbolje je ne dirati u nju ... ima drugih biljaka bezopasnih a daleko kvalitetnijih za viziju...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la klada »

Ljudi pošto se neko vrijeme razmišljam o konzumaciji ove biljke, prije toga se želim totalno informirati o svemu pa me zanima dali link na DivShare na prvom postu daje neke dobre informacije o biljci...a i ne radi, pa ako ima netko.

Isto tako čitanjem cijele teme vidim da se najbolji efekt dobije jedenjem zrelih sjemenki; dali je to točno??
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Devil'sChase »

Link nažalost više ne rad :/ Za efekte i konzumaciju ne znam :-?? Samo kolko sam čitao je da u zrelim sjemenkama ima više alkaloida i daje teže dozirati i možda zato i malo "opasnije.
Odgovori