safran

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

safran

Post Postao/la drencan »

Jel zna tko stogod o safranu i njegovom magijskom djelovanu.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Ronin

Re: safran

Post Postao/la Ronin »

Mislim da se u Budizmu koristi kao sveti napitak pročiščenja .Jednom sam to pio na ceremoniji u budističkom centru Kailash .
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: safran

Post Postao/la sinnerman »

Jučer sam naletio na više članaka o magičnosti šafrana...

Kažu; stimulans je, afrodizijačkog djelovanja, umirujući djeluje na seratoninske receptore, djeluje na povećanje raspoloženja i antidepresivno..

Doziranje 1,5 do 2 grama u čaju...

Užasno puno šafrana je patvoreno upravo zbog njegove skupoće tako da ako u tim dozama nema aktivnosti odnosno utjecaja na raspoloženje vjerojatno je patvoren.

Nadalje doza može varirati pa treba testirati postepenim povećanjem doza... a zbog cijene ipak je jeftinija marica.... ;)
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: safran

Post Postao/la Devil'sChase »

lud ko šafran... :psy
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: safran

Post Postao/la drencan »

kako se koristi, koji djelovi. zna li netko način obrade. pripreme.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: safran

Post Postao/la sinnerman »

Koristi se onaj dio koji se koristi kao začin, znači tučak. Cijena grama začina je od 4-14 EUR.
Malo detaljnije o šafranu, korištenju i ljekovitom djelovanju na http://www.val-znanje.com/index.php/lje ... -sativus-l
@};-
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Odgovori