Legalne halucinogene biljke u RH

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Sheriff
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 10.01.2014, 16:17
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 1 put

Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la Sheriff »

Pozdrav!

Zanima me koje su legalne, a halucinogene biljke u RH. Također, biljke i kaktuse nabrojite ako znate.
Znam za pelin, ali kakvi su tripovi od njega? Nije ga teško naći, a sumnjam da su dobri.
Zanimaju me biljke koje mogu naći preko neta, zasadit i popušit/popit, a da je to sve legalno, a da sam više 'high' nego od marihuane.
Postoji li kakav shop? Našao sam ali sve izvan države.
Rastu li te biljke slobodno u šumi ili ih je potrebno kultivirati?

Ukratko, zanima me:
-gdje ih nać?
-uzgoj?
-opasnost (npr. bunika je otrovna)?
-tripovi (divlja salata je lijek, ne psychedelic).

Hvala, ljudi :) .
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la HypnoToad »

Ne postoji ništa takvo. Da je psihoaktivno, a bezopasno, bilo bi ilegalno.
Pelin je u većim količinama otrovan. Biljke iz porodice Solanaceae (datura, belladona, bunika itd.) su izuzetno otrovne, imaju jako disocijativno i delirijantno djelovanje, koma i smrt su sasvim mogući. Naravno, baš zato su potpuno legalne, rastu u svakom drugom vrtu i prodaju se po vrtnim centrima. Živjela logika.
Ostale 'legalne' biljke imaju minimalne ili nikakve efekte, to uglavnom smart šopovi šire priče o nekim super efektima kako bi ih mogli prodati klincima koji se samo žele nadrogirat.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Sheriff
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 10.01.2014, 16:17
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la Sheriff »

Hvala iako sam mislio na nešto konkretnije.
Sve dobre biljke su ilegalne jer nisu profitabilne; farmaceuti, naftaši kao primjerice marihuana... al' tako je to dok se ljudi ne pobune.

Ako netko zna neke konkretnije biljke, bio bih zahvalan, a da nisu spice iz smartshopa ili neke sintetičke gluposti.

P.S: Hvala, nisam znao za pelin da je otrovan (pa niti u velikoj količini) :cheesy: .
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la HypnoToad »

Da, tujon, aktivni sastojak pelina je smrtonosan u dozama oko 50 mg po kilogramu težine, a toksičan za mozak, jetru i bubrege u manjima.
Nitko ti neće reći koje psihoaktivne biljke rastu kod nas, jer ih nema. Ako mi ne vjeruješ, ah, samo traži dalje, ali razočarat ćeš se na kraju.
Pogledaj si što ti smartshopovi u Nizozemskoj nude, ponavljam, većina tih njihovih biljaka nema značajne efekte, ostale su ili ilegalne, ili mješane sa sintetikom. Oni će ti poslat, a sad dal će ti na vrata stić paket ili policija, to ćeš sam otkrit.
Evo reći ću ti za jednu biljku koju možeš uzgojit u vrtu, Leonotis nepetifolia, sjemena ima po internetu, u čaju ili jointu ima efekte donekle slične kanabisu samo daleko blaže. Legalna je, nije opasna i ima neka ljekovita svojstva. Osobno sam pio čaj zbog gripe, za spuštanje temperature i vrućice i zbog protu upalnih svojstava, nisam primijetio značajne psihoaktivne efekte, ali neki ljudi tvrde da ih ima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la dr.manijak »

Imas tatule - Datura stramonium.

Imas da kupis kaktuse u vrtovima psihoaktivne - pogledaj na forumu imas imena.

Imas caure od maka za caj ili seme maka pa speres vodom sa njega sto je ostalo psihoaktivno. (mak nije haluciogen ali je psihoaktivan)
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la HypnoToad »

Sve je to u RH ilegalno, osim dature, makovi u cvjetarnama gotovo da i nemaju alkaloida, a kaktusa uglavnom nema kao kod vas.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la dr.manijak »

Kaktuse mozes da nadjes tako sto zoves neke vece uzgajivace i trazis odredjenu vrstu.
Samo je tu problem kad trazis odredjenu vrstu a oni znaju za sta ti treba pa ti onda podignu cenu.

Pa semenke maka su isprane ali u caurama ima dosta/srednje alkaloida, naravno nikome ne preporucujem da uzima caure od maka jer je to ravno otrovu na duze staze i samoubistvu. Ali kad vec pita, eto.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Sheriff
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 10.01.2014, 16:17
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Legalne halucinogene biljke u RH

Post Postao/la Sheriff »

Hvala svima na odgovorima :).
Odgovori