Petunia Violacea

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Avatar
disibio
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 29.04.2012, 21:16
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Petunia Violacea

Post Postao/la disibio »

moze mi neko dat vise informacija o ovoj biljci, jako je popularna i ima je u vecini vrtova, a nedavno sam procito da je mozda psihoaktivna.. jel neko radio ekstrakt i kako? ili mozda pusio?

hvala unaprjed. :)
True happiness does not lie in the external world, it is not dependent on the acquisition of material comforts or other people. Your happiness lies within you.

C12H16N2
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Petunia Violacea

Post Postao/la Red »

sad sam malo više istražila i nažalost nema nekih konkretnih dokaza da je psihoaktivna.

naime, neki indijanci su je koristili kao halucinogene sredstvo, pod imenom Shanin i navodno dobijali efekt letenja. međutim, nikakav aktivni alkaloid nije pronađen u biljci, čak su provedena istraživanja u svim fazama rasta biljke, koje nije dokazalo nikakvu substancu koja bi potkrijepila ovu tvrdnju.

mada, citajuci po netu vidim da su ljudi eksperimentirali sa čajem ili pušenjem. svi spominju laganu sadaciju i čudan osijećaj, ništa drugo. mnogi tvrde da je to placebo efekt jer biljka realno ne sadrži nikakve alkaloide.

pa si sada ti misli :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Petunia Violacea

Post Postao/la Svilaja »

http://www.erowid.org/psychoactives/che ... ngs1.shtml
Pogleaj tablicu, ima raznih diterpena, koliko su psihoaktivni i štetni se nezna. Nevjerojatno kako su diterpeni općenito manje istraženi od alkaloida. :-?
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Odgovori