Cobweb mold prevencija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la sometimes »

znaci ovako......, kad sam stavio kejkove u terarij - napao me je cobweb mold, špricao sam sa 3% peroksidom u kojeg sam dodao jos malo vode i paucina se je povukla - od 8 kejkova sam dobio 250 grama friskih/ 27 grama suhih

kejkove sam namocio 24 sata i stavio ih ponovno u terarij - jedan dan kasnije svi kejkovi su bolesni, neki imaju po sebi paucinu, neki imaju cak i nesto zelenog, neki su potpuno pobjelili..., uglavnom nista od njih

eto jedan flush sam uspio izvuci usprkos cobweb moldu, mislim da su kejkovi oslabili od peroksida i cim su rodili postali su jos vise podlezni kontaminacijama, zna li netko jeli tako? :-s

=p~ uglavnom friske su zakon.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la sometimes »

sta vi mislite...., napao me cobweb mold i u prvom flushu sam ga se uspio rjesiti tako da sam spricao kejkove sa 3% peroksidom pomjesanim sa cistom vodom i gljivice su fino izrasle, e sad...

da li bi bilo moguce, prije drugug flusha, kad idem kejkove opet namocit - da ih namocim u vodu u koju pomjesam 3% peroksid - da li bi tako previser nastetio miceliju????

:-?
....it didn't make any sense.....
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la Veseljko »

Ja sam to u par navrata radio ali čisto iz preventive i xda probam i nisam primjetio neku štetu... :thumbsup:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la sometimes »

jaoooooo, ja cu poludit sa tom paucinom, sad sam shvatio da mi je paucina u kuci i da cu ju uvijek imati, ovo je trece tura koju me prati, barem ima tog peroksida pa mi je do sad uvijek nesto uspjelo, ali sad je bilo malo drugacije....

otvorio sam teglice sa razi jer su bile skroz bijele i kad ono pomirisem a miris grozan, nema gljiva, na vrhu se napravila paucina, ljepo sam ju ostrugao sa vrha taj sloj i tada sam tek osjetio miris gljiva, isao sam dalje, sve sam stavio u plosnate posude i ovako,u dvije posude sam naspricao 3% peroksid direktno po razi i prekrio sa slojem vermikulita,a na dvije sam prekrio raz sa vermom pa tek onda naspricao sa peroksidom, sad cu vidjeti sta se desava....

uglavnom kod kejkova mi je to pomagalo, a sad cemo vidjeti kako se ponasa raz pri tretiranju sa peroksidom...

mozda ima netko nekakva iskustva...

danas je drugi dan da su u posudama i cini mi se kao da je pocelo nesto se bjelit

napravit cu diplomski sa tom paucinom
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la sometimes »

nesto je malo pocelo bacati po vrhu, neznam jos da li je paucina ili micelij.....

malo mi izgleda vise paucinasto :(
....it didn't make any sense.....
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la mr. gljiva »

slika
Pišao sam od smijeha kad mi je frend ovo poslao jer sam se odmah sjetio proklete paučine :ymdevil:
skuliran do jajc :thumbsup:
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la Shanti »

h2o2 :D
horusdrive
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 11.12.2011, 10:00
Ima zahvala: 6 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la horusdrive »

H2O2 ? Koliko ja znam peroksid je jedan od metoda da se ubije cobweb. Jasno H2O2 radi somo ako nije suviše kontaminiran.
There is no grace, there is no guilt!
This is the Law, Do What Thou Wilt!
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la muscaria »

Sa koliko vode se treba razrijediti 3%tni peroksid!!???
Peace, Love, Sharing & Understanding
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Cobweb mold prevencija

Post Postao/la shroomko »

Gdje se uopće kupuje taj peroksid?
Odgovori