Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la AFX »

Pare, pare i samo pare. Fuj. Na sve kače znak $.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

To to, samo da mogu da se kurčim da sam uspeo ahahahaha, makar i jedan abortus iskočio :D
Kako si uzgajao bukovaču? Koliko ti je prostora bilo potrebno, i kako si temperaturu održavao, ako te ne mrzi da tipkaš?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Bukovača je stvarno najmanji problem. Uzgajao sam na piljevini iz briketa za ogrijev, probušio par rupa na vreći i bacio na balkon, najlakše i najbolje rastu vani na zraku, treba im stvarno puno kisika da se pravilno razviju, u nakakvim growboxovima nikad ne bi uspjele kako treba. A temperature im pašu sve osim ljetnih.
Jednom sam dopola napunio veliku vreću za smeće s piljevinom i micelijem, nešto su je bile napale plijesni pa sam je stavio poluotvorenu na balkon. Za par tjedana je micelij potpuno prekrio plijesni, a još par tjedana nakon toga sam ubrao busen od 3 kile. Poslije je još nekoliko flusheva išlo, ali pomanje. I mislim da je to baš bio klon bukovače iz trgovine, iako sam imao i druge kulture.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la ljacve55 »

HypnoToad je napisao/la:Šta je nekome uspjelo u zadnjih par godina uspješno uzgajati semilanceatu indoor? Zadnji put kada sam ja bio u tome, i najbolji uzgajivači bi uspjeli dobiti tek 2-3 deformirane gljivice.
Uglavnom, po meni potpuno neisplativo, osim ako samo želiš reći "uspio sam". Ima toliko drugih vrsta koje su pogodne za indoor uzgoj a po svojstvima su tu negdje sa semilanceatom, npr. P. mexicana, P. semperviva, Panaeolus i td...
Ima ima Hipno!
Pogledaj na Mycotopii "Captain Future" -frajer je uzgojio indoor sve po listi,a nije jedini no sigurno je najjači po mom sudu.
Dakle moguće je no potrebno je iskustvo,znanje,oprema i dobar prostor sa klimom,filterima i koje čim.
Moguče je vjerojatno i pješke kako ja to nazivam(uzgajanje sa minimum opreme,koristiš ono što imaš po kuči) no rizik je veći da ne uspije.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Znam za CaptainFuture-a, na njega sam i mislio kad sam napisao "i najbolji uzgajivači bi uspjeli dobiti tek 2-3 deformirane gljivice". Vidim sada da je kasnije imao još jedan grow gdje ih je dobio malo više, ali su opet bile deformirane i nisu uopće izgledale kao P. semilanceata u prirodi, što ukazuje na to da baš nisu pogodne za indoor uzgoj. CF je po meni definitivno najbolji i najuspješniji uzgajivač "egzotičnih" Psilocybe vrsta, uzgojio je sve i svašta, čak i one koje rastu na drvu, a semilanceata mu je kudikamo najlošije uspjela. Tako da je to po meni zaista vrsta koju bi netko uzgajao samo da može reći "uspio sam!".
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Onda nešto krupno ljudi propuštaju, nemoguće mi je da u prirodi rastu savršeno nasumično i u grupicama, a ovako se ne mogu uzgajiti, mora da ima neki krupan detalj, neki uslov neophodan za rast koji se zanemaruje...da ne rastu možda zajedno sa nekim travama, gljivama, bakterijama, šta znam?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Da to je glavna teorija, da semilanceata raste ili u mikoriznoj vezi s nekom travom, ili da je samo potrebna gusta trava za održavanje vlažnosti i formaciju pinova. A velika je vjerojatnost da je u igri i neka mikrobna aktivnost, a oboje je vrlo teško oponašati u kućnim uvjetima. Isti razlog je i što je praktički nemoguće uzgajati razlagače drva unutra, njima je gotovo sigurno potrebna bakterijska aktivnost u supstratu za pinanje.
A opet kažem, nema toliko pokušaja i truda s tim vrstama unutra kad možeš dobiti ogroman gusti flush P. mexicane bez ikakvih problema, a ona je praktički po svemu ekvivalent semilanceate.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Jesi probao sklerotiju meksikane? Nešto je to baš popularno kako vidim.
E, izvini, mrzi me da tražim odeljak za ovo, pa da te pitam na brzaka, ono što se svuda po forumima provlači raž kao idealan spawn za kubensis, je li to čisto jer je Mekena imao džak toga u podrumu pa ga mrzelo da traži šta bolje pa se proširilo po forumima ili je stvarno najbolji izbor?
Kod glove box-a, je l' mi dovoljno 30L ili da ne cepidlačim pa da uzmem kutiju od 50?
Šta da koristim za dezinfekciju vazduha u box-u?
Imam gomilu pitanja al sad ne mogu da se setim većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Nisam probao. Sklerocij je popularan jer je u Nizozemskoj legalan za kupiti u smart shopowima, a i naručuju ga ljudi iz cijele Europe.
Nije McKenna, nego Paul Stamets. ;) Ali upravo to, da. Raž je dobra, svakako, top 3 zrna sigurno, ali i proso i pšenica su odlični, a ima još par njih koji su dovoljno dobri.
Ne znam ti litražu za glovebox, to procijeni koliko prostora ima i koliko ti treba. Pošpricaš stranice i dno s varekinom, zatvoriš i pustiš pola sata da se zrak slegne. Ne treba ti ništa drugo, poanta gloweboxa je da se zrak ne miče, da nema strujanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Slusam obojicu pa sam poceo da ih mesam ahahah
Ja ti dodjem nesto kao perfekcionista, pa i ako je raz bolja i za 1% ja cu je kupiti jer jebiga, moram, a psenice imam kubik, mislim i jecma.
Posto mi je prvi put da ih gajim, a ne znam kakav ce mi print stici, sta mislis da napravim 2 likvidne kulture od po 100ml?
I dok cekam da stigne print (evo 12 dana proslo), mogu li da napravim print od neke nasumicno gljive, drvnog/organskog razlagaca pa u spric i inokuliram teglicu, cisto da vezbam, vredi li zajebancije? Grow box(SGFC) 48L 58cm-39cm-31cm, dovoljno?

Je l' ok da nastavim da postavljam pitanja ovde ili da nadjem poseban odeljak?
Odgovori