Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Raž = pšenica po svim svojstvima.
Nemoj raditi tekuću kulturu, gubiš vrijeme i ne znaš dal je kontaminirana dok s njom ne inokuliraš tegle. Ustvari pošeš napraviti pa testirati, za tekuću kulturu ti je dosta jedva vidljiva točkica spora.
Ne, nemoj to raditi, ako već želiš probati uzgoj prije, kupi bukovaču u trgovini i kloniraj je.
Možeš daljnja pitanja postaviti tamo u last minute pitanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
TeM@
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 02.09.2018, 20:59
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la TeM@ »

Pozdrav ekipa. Evo vec sam postavio slicno pitanje u drugoj temi ali konkretno: da li je procedura naruciva ja printa kako je opisano na pocetku teme i drugo pitanje: ja sam pocetnik,nemam nikakve opreme osim za growat vitez, pa sto bi mi preporučili za start da narucit,nesto jednostavno, nezz uooce da li mogu razmišljat o outdooru ili se moram koncentrirati na indoor,inace sam s juga Hrvatske..koji strain bi mi preporučili da nije prekompliciran za pocetnika? Hvala unaprijed
TeM@
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 02.09.2018, 20:59
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la TeM@ »

Pozdrav ekipa. Evo vec sam postavio slicno pitanje u drugoj temi ali konkretno: da li je procedura naruciva ja printa kako je opisano na pocetku teme i drugo pitanje: ja sam pocetnik,nemam nikakve opreme osim za growat vutru, pa sto bi mi preporučili za start da narucit,nesto jednostavno, nezz uooce da li mogu razmišljat o outdooru ili se moram koncentrirati na indoor,inace sam s juga Hrvatske..koji strain bi mi preporučili da nije prekompliciran za pocetnika? Hvala unaprijed
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Za outdoor ti je kasno, počeo septembar, dok ti stignu spore i dok se organizuješ pašće sneg, a treba minimum 3-4 sedmice da bude ubačen spawn napolju. Nemam iskustva ni sa jednom drugom vrstom sem cubensisa, on ti je najlakši, oprašta što verovatno nijedna druga vrsta ne bi, imaš na sajtu FSRE-a tzv "strainove" al sve ti je to isti đavo sve dok piše "PC", izaberi koji ti najlepši
TeM@
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 02.09.2018, 20:59
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la TeM@ »

Koliko sam uspio skužito do sada "cubenisisa",je mozda najpopularnija medu početnicima kako mi i preporucas, zanima me dali trebam tri straina navest prilikom narudžbe jer sam u guidu negdje tako našao,kao u slučaju da nema taj kojeg zelim, ili samo 1.? A ako trebam 3 dal' će oni znati da mi treba samo 1 print ili to trebam nekako naznačit?
Xone
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 17.06.2018, 00:42
Ima zahvala: 3 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Xone »

Dobro jutro narode. Narucio sam spore sa FSRE, sa Malte sam poslao pismo u Holandiju a na povratnu adresu stavio adresu iz Srbije. Stigle su mi posle mesec dana. Sad, posto ni braca ni ja vise nismo u Srbiji, planiramo to posaditi sledece godine. Koliko spore mogu da stoje a da zadrze sve svoje materije, da ne propadne? I da li moze tako u koverti da stoji?? Hvala puno!
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Mogu da stoje i godinama ukoliko ih ostaviš zatvorene u frižider, samo da temperature ne padnu ispod nule
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Jedan print će ti dati, navedi nekoliko pa šta bude imalo, i ne očekuj print od 10cm prečnika, najverovatnije ćeš dobiti neki malen
TeM@
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 02.09.2018, 20:59
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la TeM@ »

Napravio sve kako je opisao međutim izgleda da je pošta negdje putem za gubljenja, moja narudžba... Pokušati cu još jednom, moze li mi tko dati link od nekig drugog shopa od kojeg mogu narucit spore
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la klada »

http://www.freespore.com/home.html

Salju spore vec u šprici, preko banke na racun, stize za dva tjedna
Odgovori