Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la vlkoff12 »

mr.lirika je napisao/la:imam print na papiru otto Grumf, samo neznam kako izvaditi spore sa njega jer su gljive kao poštambiljane po običnom papiru iz bilježnice školske.Imam to zapakirano u zip vrečici . Neznam kako jer spore ne mogu sastrugati sa papira,samo se vide obrisi gljiva.. opisao sve u mojem postu.. Help ekipo
Ne znam kako ćeš skinuti sporu sa papira a da ne odereš i sam papir. Zašto nisi printao na alufoliji?

Probaj na jedan deo printa nakapati malo demineralizovane vode, spremi čašicu ili sud sa još malo vode i svuci to sa papira u čašicu. Dovoljno je da pređe nekoliko spora, njih ima bilion na kvadratnom centimetru. I onda probaj MSS -> LC (micro spore syringe to liquid culture) ili na agar. Tako ćeš u jako kratkom roku imati uvid šta se dešava, a ne da inokuliraš pf ili grain. Pogčedaj malo na jutjubu tehnike ili idi na r/shrooms subredit
:mushh:
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la mr.lirika »

nisam ja pravio Print,To mi je kolega poklonio pred koju godinu,poštambiljao je papir i stavio mi u zipo vrečicu, više vrsta jer je zabrijao u to,,tako da su neki primjerci njegovo križanje,To m ora da je bomba
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la milorad1612 »

VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la VapeQ1 »

milorad1612 je napisao/la: 25.04.2020, 15:56 https://gluckspilze.com/Cubensis-Golden ... pore-Print jel ko narucivao sa ove stranice?
Imas na Redditu grupu sporetraders I tu imas pouzdane ljude koji prodaju.
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la BelegBeli »

Iscitao sam forum uzduz i popreko i nije mi jasno zasto medjusobno ne pomazemo jedni drugima sa sporama ako smo iz iste zemlje. Koja je poenta cimati se i placati nekim strancima ako vec ovde ima uzgajivaca i sto ne bi slali spore jedni drugima? A postoje i drugi nacini da se "podele" spore bez ikakave bojazni od policije. (a to je tek druga tema jer da pecurke budu ilegalne...)
Avatar
Mistaken2
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 31.05.2020, 04:08

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Mistaken2 »

Uh ovo sa bitkoinom je bukvalno cimanje, da li mogu prebaciti novac ovima iz FSE preko skrilla?
P.S. Iz Srbije sam...
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Spunk »

Ljudi u čemu je problem?
Treba biti zahvalan što postoje. Ne naplaćuju ništa osim poštarine. Za par eura dobiješ par printova i miran si za cijeli život. Onda ti dijeli kako hoćeš. Ja ne dam nikome ime i adresu, nit me zanimaju tuđe.
Uostalom, ne može biti jednostavnije i sigurnije nego što je. Dobiješ printove u običnoj kuverti, nitko ne može znati što je unutra , niti smije otvarati. A to što bi ljudi htjeli i misle da je u kurcu što ne mogu dobiti sve na pladnju, i to odmah, je za popizdit.
Jebivjetar
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

BelegBeli je napisao/la: 31.05.2020, 23:05 Iscitao sam forum uzduz i popreko i nije mi jasno zasto medjusobno ne pomazemo jedni drugima sa sporama ako smo iz iste zemlje. Koja je poenta cimati se i placati nekim strancima
Zato što su i spore u našim državama ilegalne. Bilo bi super kada bi mogli razmjenjivati spore kao na Shroomeryju i drugim forumima, ali to ne bi dugo prolazilo ispod radara. Zato najstrože kontroliramo takve ponude i potražnje, da ne ostanemo bez foruma pa da ne možemo razmjenjivati ni informacije. Nažalost je tako zbog zakona, nije do nas.
Na stranim forumima je to dozvoljeno, ljudi jako često potpuno besplatno dijele spore, tako da se raspitajte kako pristupiti njihovim "tržnicama".
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la BelegBeli »

Ja bih narucio sa FSE ali ne zivim u Beogradu i samo do Beograda mi treba 2000 za gorivo... Nisam ja nikome rekao da treba da da adresu druze, to ni ja ne bih uradio. Ali postoje nacini, mada necu o tome ovde jer sam nov u potpunosti i postujem pravila foruma :)
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Spunk »

Načini plaćanja su im takvi kakvi jesu. Keš, bitcoin, preko banke... Sasvim pristojno.
A ono što oni šalju je najobičnije pismo, koje ti poštar stavi u sandučić. Nikakva carina, otvaranja, potpisivanja... Pisma su zaštićena i vode se kao izrazito osobna stvar i nitko nema pravo zavirit unutra. Sigurnije ne može biti
Jebivjetar
Odgovori