Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nije generalno zabranjeno ako je unutar legalnih okvira. nesmijes pitati nekoga na forumu za spore niti smijes nuditi. ima drzava gdje su spore legalne pa se o tome smije pricati i od tamo naruciti. tvoja namjera s njima ne bi smjela krsiti propise tvoje drzave, no s tim forum nema nista, svatko je odgovoran za sebe.

viewtopic.php?f=2&t=85

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Zabranjena je rasprava i izmjena informacija o nabavci ilegalnih droga. Većina stvari, biljaka i gljiva koje ovdje spominjemo su u ex-YU zemljama još uvijek ilegalni dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmjenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od sjemenki, spora, biljaka i gljiva i ostalih srodnih pripravaka.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la AFX »

Jel tko zna adresu od Free Spore Ring Espana..treba im slat email da posalju adresu, pa ako tko tu prije vidi neka zakaci adresu
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la 123 »

AFX je napisao/la:Jel tko zna adresu od Free Spore Ring Espana..treba im slat email da posalju adresu, pa ako tko tu prije vidi neka zakaci adresu
imam ja samo da nadem na mailu :)

EDIT:evo mail
Hello,
The adress is:
FSE
C/ Sevilla 23, 3'C
28941 Fuenlabrada, Madrid
Spain


Peace&Love
- FSE Team -
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Minja »

16. 1 . do 16 februar ... Danas sam našla koverat u sandučetu koje mi stoji na ogradi do Već neko vreme obilazim to sadnuče i ništa ... ali u stvari nije bilo ništa nego ja nisam videla to pismo koje je skliznulo pa ga nisam primetila kad sam pokušavala da proverim kroz otvor za ubacivanje pisama ... To sanduče je svo klimavo i poluraspadnuto - te je pismo bilo mokro - i ko zna kad ga je poštar ubacio .. Ovo je bitno zbog toga što su mi spore u pismu stajale u tom sandućetu X dana ...

Nekad su poštari donosili pismo u kuću - a sad moraš da imaš to sanduče do ulice da gospodu ne bi pojeli kerovi ili da se ne umore za deset koraka više ... grrrrrrrrrrrr Stvarno nemam ideju kolko mi je pismo stajalo u tom sandučetu po ledenom vremenu ..

Kakav je uticaj na spore niskih temperatura ? oko minusa i malo ispod - nije baš bio debeli minus ovih dana .. ali sneg je i verujem da je išlo i do minus pet šest ..sedam ..

Inače su mi stigla tri printa - i to ona koje sam poručila ......... :) sad kuvam kukuruz i žito ... see you
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Spore P. cubensis ne podnose baš dobro niske temperature, ali ukoliko su bile dovoljno suhe prije zatvaranja folije, veći dio njih bi trebao preživjeti. Stavi ih malo više u špricu za svaki slučaj. Sretno!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la danko fafanko »

Minja je napisao/la:16. 1 . do 16 februar ... Danas sam našla koverat u sandučetu koje mi stoji na ogradi do Već neko vreme obilazim to sadnuče i ništa ... ali u stvari nije bilo ništa nego ja nisam videla to pismo koje je skliznulo pa ga nisam primetila kad sam pokušavala da proverim kroz otvor za ubacivanje pisama ... To sanduče je svo klimavo i poluraspadnuto - te je pismo bilo mokro - i ko zna kad ga je poštar ubacio .. Ovo je bitno zbog toga što su mi spore u pismu stajale u tom sandućetu X dana ...

Nekad su poštari donosili pismo u kuću - a sad moraš da imaš to sanduče do ulice da gospodu ne bi pojeli kerovi ili da se ne umore za deset koraka više ... grrrrrrrrrrrr Stvarno nemam ideju kolko mi je pismo stajalo u tom sandučetu po ledenom vremenu ..

Kakav je uticaj na spore niskih temperatura ? oko minusa i malo ispod - nije baš bio debeli minus ovih dana .. ali sneg je i verujem da je išlo i do minus pet šest ..sedam ..

Inače su mi stigla tri printa - i to ona koje sam poručila ......... :) sad kuvam kukuruz i žito ... see you
promeni sanduče :)
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Minja »

[quote="HypnoToad"]Spore P. cubensis ne podnose baš dobro niske temperature, ali ukoliko su bile dovoljno suhe prije zatvaranja folije, veći dio njih bi trebao preživjeti. Stavi ih malo više u špricu za svaki slučaj. Sretno![/quotew


Bile su suve ..baš praškaste ... u plastičnoj foliji - aluminijumska s printovima .

Sad šta je tu je ... javljam šta je bilo svakako ..

Hvala na odg :) Stigle su mi Thai , Ekvator i Mc Kenna ...
paddie
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 22.02.2018, 14:01

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la paddie »

kastanjer11 je napisao/la:Eto, narucio sam preko bivse magimushroom.org stranice , sadasnje gluckspielze iz Austrije, 3 do 5 radnih dana treba da dode, valjda ce sve biti uredu.
Jel paket stigao, jesu li diskretno pakirali, preporucas li ih?
erak
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 17.03.2018, 16:33

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la erak »

nigdje na stranici gluckspielze nevidim te carobne gljive vidim samo obicne gljive evo popis sa stranice
Tree Oyster - pleurotus ostreatus
King oyster - Pleurotus eryngii
Phoenix Oyster - Pleurotus pulmonarius
Pink Oyster Mushroom - Pleurotus salmoneostramineus
Golden Oyster - Pleurotus citrinopileatus
Beech mushroom - Hypsizygus tessellatus
Elm oyster- Hypsizygus ulmarius
Almond mushroom - Agaricus blazei murril
Button mushroom - Agaricus bisporus
Shiitake - Lentinula Edodes
Lion´s Mane - Hericium erinaceus
Hen-of-the-Woods - Grifola Frondosa
Pioppino - Agrocybe aegerita
Winter mushroom (Enokitake) - Flammulina velutipes
Caterpillar fungus - Cordyceps sinensis
Reishi - Ganoderma lucidum
Umbrella Polypore - Polyporus Umbellatus
Turkey Tail - Coriolus versicolor
Jew´s Ear - Auricularia Auricula-judae
Shaggy Mane - Coprinus comatus
Brown-Gilled woodlover - Hypholoma capnoides
Mycorrhiza soil fungi
Glowing Mushrooms


e sad ili ja neznam traziti ili nepoznam te gljive ili sta poz
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Traži pod "Spores for microscopy".
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori