Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Zgubidan »

A onda ništa od toga printa. Mislio sam prvo naručit print, pa tek onda detaljnije proučavat metode uzgoja. Pa hvala za info, za sad preskačem tu predivnu gljivicu..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Minja »

eee, baš imam sreće ... :( pa ništa , stavila sam u tegle pa šta bude ... piše tamo da treba manja temperatura za stvaranje micelijuma .

hvala vam za odgovore :) javljam šta je bilo :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Da, manja temperatura. I usitnjeno bjelogorično drvo. I godina dana probavljanja supstrata. I aktivni bioorganizmi za plodonošenje. I temperature ispod 10 stupnjeva za iniciranje plodonošenja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ja ne kužim šta oni rade s tim sporama, frend im je par puta poslao brdo printeva jedne pc sorte i nije se pojavila da je available na listi
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Zgubidan »

Tako sam ja poslao golden teachera pa se nije pojavio. Tu i tamo sam bacao oko baš da vidim kad će doći. Pa brijem da je problem u jednoj od tri opcija;
1. Piše negdje na stranici da uzimaju uredne i fino zapakirane printeve. Ja im slao u rabljenim, neprozirnima zip vrečicama jer tad nisam imao nove. Iako sam ih oprao u alkoholu i nikad nisam imao problema sa čistićom svojih printeva, to bi mogao biti razlog.
2. Pošiljka nikad nije stigla do njih.
3. Malo vjerovatno, ali možda prvo probaju sami uzgojit, tek tolko da vide da nisu šampinjoni, pa im u tom slučaju treba kojih mjesec i pol do dva od slanja printeva do puštanja u promet. To ima smisla ako dobiju veću količinu printeva. Ja im slao 20 komada... Iako sam napisao da su od Zgubidana (i tamo sam pod istim nickom registriran), nikakve povratne informacije nije bilo. Ni hvala, ni nevalja pakiranje.
Imaju themajka.com forum na listi prijateljskih linkova pa sam mislio da su možda u kontaktu s vama adminima!? Ali ako ti ne znaš, očito nisu...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Beyond Ra je napisao/la:ja ne kužim šta oni rade s tim sporama, frend im je par puta poslao brdo printeva jedne pc sorte i nije se pojavila da je available na listi
Moram reći da sam i ja primijetio nešto slično pred neko vrijeme. Poznanik im je poslao novu sortu, koja nije bila na listi. Oni su printove dobili, majica je njemu stigla, ali te sorte i dalje nije bilo na listi. Pojavila se tek nekih 10 mjeseci kasnije, odmah kao 'out of stock'. Nikad nisam previše razmišljao o tome, ali kad vidim da se tako nešto događa prilično često, moje objašnjenje je puno pesimističnije nego Zgubidanovo, ja vjerujem da je sasvim moguće da prodaju kvalitetne printeve dilerima spore, velike su pare u tome, po nekim 'smart shopovima' se bočica s 10 ml otopine spora prodaje i po 20 eura...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Beyond Le Fov »

možda im se samo neda ažurirati listu al ja isto mislim da je takav neki scenarij upitanju kao što hypno kaže. ovo su bili veoma uredni printevi dobro označeni, nije riječ o nekoj novoj sorti koje već nema na listi ali je vrlo kvalitetna i sigurno to znaju. bar jedno od tri pisma im je trebalo stići a da se ne zagubi.

Pitao sam ih mejlom prije dosta vremena koliko im printeva mjesečno ljudi naručuju da znam reči frendu jer ih može fino opskrbiti da ne manjka ali odgovor nikad nije stigao.
Bila je Red u kontaktu s glavnim likom fsra prije 3 - 4 godine, sjećam se da je rekla kako je to onda preuzeo netko drugi.

bilo bi odlično da je netko od nas iz nizozemske pa bi mogli gurat svoj ring, ovako nije moguće. ajd izgleda da bar još šalju ljudima printeve, al mi se čini da je prljava igra u pozadini. ili smatraju da si mogu naplatiti svoj rad tako šta prodaju dio printeva nekome, hm, a bolje i to nego da uopće ne rade taj fsre projekt.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Zgubidan »

Apsolutno! Ak se mene pita, nek zarade usput nešto od mojih printeva. Mene ništa ne košta. A kad poželim nešto novo mogu računati na njih. Ko zna dal bi se uopće odvažio uzgajat da nema fsrea (i naravno vas). Ali bilo bi ok da puste novu sortu ko u slučaju Hypnovog poznanika, bar zbog njega koji se potrudio da obogati ponudu, usreći nekoga i to samo svojom dobrom voljom... Mislim, meni bi svakako laskalo da na fsre pod nekom sortom piše da je provided by Zgubidan..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

U teoriji se slažem da bi tako nešto bilo u redu, barem da si pokriju troškove. Ali vidiš kako to izgleda u praksi, potpunim početnicima šalju P. azurescens ili slično, printeve za koje znaju da nisu čisti i da su uzeti od divljih gljiva, samo ih se rješavaju, a sve kvalitetne printeve P. cubensisa prodaju. Ljudi ne šalju njima printeve da bi se oni bogatili, već da bi se ti printevi podijelili onima kojima su potrebni. To je bila primarna ideja FSRE-a, ne mogu ti ni opisati koliko mi je žao što je umrla. Ali kao i uvijek, novac na kraju iskvari sve. Jer oni jednostavno beru novac od dobre volje ljudi, ti riskiraš, ti uzgajaš gljive, ti šalješ printeve da bi se podijelili drugima, i onda ih oni praktički samo ukradu od tebe i prodaju. Vjerujem da ako se ova naša sumnja pokaže točnom i glas se proširi, ljudi više neće njima htjet slat printeve, što je tužno jer će zbog njihove pohlepe ispaštati drugi. Šteta, bilo je lijepo dok je trajalo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Problem je jedino u omjeru u kojem to s prodajom rade, ako rade. Ako večina ljudi dobije print iz kojeg je moguće nešto uzgojiti onda je još ok, a čini mi se po pisanju na forumu da je još uvijek tako. al npr ovaj frend više nema volje da im šalje printeve zbog nedostupnosti na popisu, izgubio povjerenje, jer je slao isključivo zbog ideje da bude dostupno svima.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori