Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
colito
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 19.07.2019, 16:45
Ima zahvala: 4 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la colito »

Firmus je napisao/la:
colito je napisao/la:Da li je neko skoro narucio spore sa spanskog sajta,i da li su mu stigle?
Da, naručivalo je dosta ljudi sa foruma već i koliko vidim svi imaju pozitivna iskustva. Samo im se javiš mailom oni ti daju bitcoin adresu, ti uplatiš i naznačiš šta želiš sa liste i za nekih 10 dana ti stigne u kuverti na kućnu adresu. Ne trebaš sa bitcoinom, možeš poslati kovanice u pismu ali onda će trajati malo duže.

Ja sam naručio B+ i Golden Teacher i prije neki dan sam ugledo prvu gljivicu.
Hvala ti,raspitao sam se malo kod njih ne mora da se posalje kovanica moze i papirni novac.Za 5 eura papirnog novca mozes da biras 3 sorte.Tako da cu to uraditi.
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cofita »

danko fafanko je napisao/la:Jel zna netko koje se crypto mjenjačnice mogu koristit u Srbiji?
ECD.RS ja licno koristim brzi i pouzdani su :) Pozz
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la danko fafanko »

A jel znaš dal se može koristit koja strana, treba mi neka tipa Binance, Kucoin a te dve znam da se ne mogu koristit iz Srbije?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Firmus »

colito je napisao/la: Hvala ti,raspitao sam se malo kod njih ne mora da se posalje kovanica moze i papirni novac.Za 5 eura papirnog novca mozes da biras 3 sorte.Tako da cu to uraditi.
A ja sam prošao duplo skuplje ali i ovako sam kasno počeo s pripremom, već godinu-dvije mi je bila ogromna želja da probam gljive. Ta 3 printa će ti biti dosta za cijeli život. S jednim printom možeš komotno napraviti 4 šprice od 10ml, a kad inokuliraš u jednu rupu je dovoljna samo kap iz šprice, tj bitno je samo da uštrcaš malo, nije bitno koliko jer i da padne jedna spora koja je živa opet će iz nje nastati micelij.

Samo pazi kad budeš rukavao iglom, jako je oštra. I kad napraviš špricu ostavi je jedan dan na sobnoj temperaturi da spore upiju vodu. Nakon jednog ili dva dana na sobnoj temperaturi stavi ih u neku vrećicu i u frižider i trajat će ti najmanje godinu te spore. I nemoj zaboraviti protresti špricu sa sporama prije nego inokuliraš supstrat.

I kad budeš kupovao iglu, zatraži što širu bit će ti puno lakše rukovati sa time.
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cofita »

danko fafanko je napisao/la:A jel znaš dal se može koristit koja strana, treba mi neka tipa Binance, Kucoin a te dve znam da se ne mogu koristit iz Srbije?
Pitaj ih na cetu imas cet od 10 do 5 popodne radi cet kolko se secam pa ih pitaj
poz
borgmater
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 02.10.2018, 09:50

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la borgmater »

Ekipa, kad sam poslao mail na Fsespana@hotmail da pitam za adresu kuda da saljem kuvertu, javili su mi doslovno ovo:
"Hello,
We can't use this.

Peace and love"

Sto bi to moglo bit ? Sto da ih pitam, jesam slucajno fulao u pitanju ? U sustini, kako da narucim spore ? :D
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la AFX »

Pošalji im opet pitanje o adresi.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Aniruddha »

Prošlo je 10 dana od kako sam naručila sa FSE (bitcoin metodom) i printovi još nisu stigli.. Da li treba da se brinem? #paranoidnewbie
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

U proseku treba oko 3 sedmice rekao bih, meni je stigao posle 3 i po.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la AFX »

Ne brini..doć će..čisto da znate FSRE ne radi očito više..al FSE da
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori