Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Nije te mrzelo da ih gajiš samo zbog printova? Koji si ti Pol Stamets ahhahaha, hvala za link!
Sećaš li se možda koliko si obrao suvih grama?
Još nešto, kontam ta krastača se odnosi na 5-MeO-DMT?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

To je bilo u vrijeme kada sam se oporavljao od psihoze, tako da mi nije bilo do konzumiranja bilo kakvih droga. :D Ali uzgajanje gljiva me opuštalo.
Ne sjećam se stvarno koliko je bilo grama, suhih ništa jer ih nisam sušio ahahaha, a nisam ih ni vagao svježe. Ako se dobro sjećam, bile su dosta velike ali ih nije bilo puno. Nisam ih čak ni slikao.
Koja krastača? Ova na mom avataru? Hahaha ne, to je Hypno toad iz Futurame, nisam uopće razmišljao o njihovim toksinima kada sam birao ime, jednostavno mi je došlo da to stavim, al eto dobro se uklopilo. ;) :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Da nisu gljive i ubrzale malo psihozu? Ne verujem da bi se zainteresovao baš sa psilocibinske od svih ostalih tek tako :D
Za sve vreme kolko si admin ovde, je li iko ikad našao semilanceatu? Sve mi se čini ranijih godina da sam ih nalazio na tuce a da nisam znao šta su, možda neka slična vrsta al opet, imamo pogodnu klimu...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Ne kažem da nisu, ali psilocibinske gljive su bile samo mali dio onoga što sam uzgajao, možda 3-4 psilocibinske vrste, a skoro 20 različitih jestivih i ljekovitih vrsta.
Jednom je netko stavio mutnu sliku s istoka Hrvatske na kojoj sam prilično siguran da je bila semilanceata, kasnije se više nije pojavio ni stavio bolju sliku. Inače u zadnjih 8 godina nitko. Ne kažem da nije moguće da si je našao, ali ima popriličan broj vrsta koje ljudima liče na semilanceatu, tako da bih rekao da su šanse 95% da si našao neku sličnu neaktivnu vrstu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

Opa, da nisi pokušavao smrčak i šitake? Jesi li mogao prodavati jestive?
Pokušaću na jesen da nađem i nju i serbicu, možda mi se posreći, a kontam nije nemoguće ni za dvadesetak dana da naletim na semilanceatu, ako bude kiše.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Hmmm, evo baš ću se pokušat sjetit što sam sve uzgajao. Smrčke jedino nisam jer oni nisu baš za unutarnji uzgoj. Shiitake (Lentinula edodes) na kile, bukovača (Pleurotus ostreatus) isto na kile. Onda Pleurotus eryngii, Pleurotus pulmonarius, Pleurotus columbinus, Hypsyzigus tesselatus, Hypsyzigus ulmarius, Lentinus tigrinus, reishi (Ganoderma lucidum), Cordyceps militaris, enoki (Flammulina velutipes), Hericium erinaceum, Phellinus linteus, Trametes versicolor, Agaricus blazeii, Agrocybe aegerita i još par vrsta kojih se sad ne mogu sjetiti. Nisam ništa prodavao, svu prirodno uzgojenu hranu zadržavam za sebe, nikakav novac mi to ne može nadomijestiti. Ako jednog dana budem proizvodio velike količine onda okej, ali sve što sam uzgajao sam uzgajao za svoj gušt. Svježi shiitake je stvarno fenomenalan, a tih 10 eura što bi možda zaradio prodajom bi nestalo neprimjetno.
A vidi, što se tiče semilanceate u proljeće, traži je, nadam se da ćeš je naći, ali po nekom mojem sadašnjem poimanju stvarnosti mislim da su šanse jednake da ti na vrata pozvoni gola prekrasna žena, u jednoj ruci drži milijun eura, u drugoj kilu najbolje trave, i kaže tvoje je svo troje. :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Duka »

To može biti fantasična kamuflaža za psilocibinske, ništa nije sumnjivo
Što imam osećaj da si za taj cordyceps skupljao džakove crva i buba? ahhahaha
Samo ti je još ostalo da izdresiraš Romagnolo-a i u tartufe :D Znam uglavnom da ih u Srbiji ima tipa 13 vrsta, a naravno narod nema pojma, isto verovatno i za Hrvatsku
Hahahahaha videćemo, možda nađem i neki način za uzgajanje u zatvorenom, čujem da do sad niko nije uspeo.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la ljacve55 »

Kod nas nije nikom uspjelo al vani ima ljudi koji uzgajaju Semilanceatu indoor i outdoor kao i ostale vrste.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Šta je nekome uspjelo u zadnjih par godina uspješno uzgajati semilanceatu indoor? Zadnji put kada sam ja bio u tome, i najbolji uzgajivači bi uspjeli dobiti tek 2-3 deformirane gljivice.
Uglavnom, po meni potpuno neisplativo, osim ako samo želiš reći "uspio sam". Ima toliko drugih vrsta koje su pogodne za indoor uzgoj a po svojstvima su tu negdje sa semilanceatom, npr. P. mexicana, P. semperviva, Panaeolus i td...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la huana.meri »

danas mi frend kaže da u nizozemskoj 60 eura print kosta u smartu....kud ide ovaj svijet?
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori