Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la shroomko »

Slažem se sa sometimes, bolje od printa krenuti.
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cluster »

...cao opet ja sa pitanjem...da li neko zna kakva je vrsta ili strain PSILOCYBE SEMILANCEATA..što se tiče uzgoja...na čemu i na koji način je najbolje da se uzgaja...ima li kakvih posebnih specifičnosti na šta bi trebao obratiti pažnju prilikom uzgoja...ili da se strogo držim uputstva sa ovog sajta...i koja je jačina ove vrste...hvala
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

U vrijeme kada sam ja zadnje pratio zbivanja oko uzgoja vrsta iz roda Psilocybe, dakle prije 3-4 godine, niti jedna osoba nije uspjela proizvesti plodno tijelo P. semilanceata u umjetnim uvjetima, znači ni najekspertniji uzgajivači koji su uzgojili sve ostale Psilocybe vrste do tada poznate. Nevjerojatno je teška za uzgoj, a divlje se može naći u hladnijim krajevima, po starim zaraslim pašnjacima gdje je zemlja plodna a trava visoka. Najvjerojatnije stvara mikoriznu vezu s nekom vrstom trave, što bi objasnilo zašto je nitko nije uspio uzgojiti u kućnim uvjetima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cluster »

...pih kakve sam ja sreće...taman kad sam mislio da mi ništa neće stići sa FSRE...pošalju mi print sa p.semilanceata...još pride nikad ranije nisam uzgajao mushrooms...što implicira da će slabo biti šta od ovog printa...ali dobro pokušat držeći se uputstva pa ću vidim šta će biti...ajd valjda će sledeći print biti s nekim lakšim strainom za uzgoj...ako mi se do tada glava totalno ne raspadne...hvala
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la sometimes »

kao što je teško uzgojiti p. semilaceata tako je isto teško da je netko poslao njen print u FSRE, nadam se (za tebe) da je došlo do greške i da je netko krivo napisao ime na foliju, neznam šta drugi misle....? nisam dugo posjećivao njihovu stranicu i neznam da li uopće ima njih za naručiti....
....it didn't make any sense.....
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cluster »

znam brate i ja sam to pomislio...odakle im print ako ih je nemoguće uzgojiti...nadam se da su ufulali da će nešto od printa biti...evo baš jutros od 6h pa do 9h me glava raskidala i kontam šta i kako ako mi ne uspije...dok dočekam drugi print i uzgojim bar prvi flush raspast ću se...ali nema kukanja samo naprijed :D ... čim prvi put uzgojim msm da sam svoj problem,sa ovim čudovištima zvanim cluster glavobolje, donekle rešio...izlečiti se ne mogu za sada ali su ove gljive najbolji i najmanje štetan način da ih držim pod kontorlom ...vama svima hvala na podršci
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Nažalost bojim se da je sasvim moguće da si dobio P. semilanceata. Ako su imali malu zalihu P. cubensis printova, a netko im je poslao 50ak printova od divlje semilanceate da dobije majicu, moguće je da su to poslali, pogotovo ako nisi napravio listu svega što želiš ako nema prvog izbora. Probaj uzgojiti, ali ne nadaj se previše. Barem ćeš malo ispraksati proces dok ne stigne pravi print. I drž se, izdržao si s glavoboljama do sada, a kad napokon uzmeš psilocibin biti će to pravo blaženstvo!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cluster »

...ma vjerovatno jeste...teško da su pogrešili...a nabacio sam listu strainova koje bi mi odg...još naznačio da mi je potrebno radi liječenja cluster glavobolja...ali poslali su ovaj...ali nema veze bitno je da su poslali bilo šta...poslao sam prošle sedmice i naznačio od slobodnih strainova šta da mi pošalju tj one koje msm da bi mi pomogle...tako da će sl, put valjda biti neki lakiš strain za uzgoj...a probao sam već ove gljive prošle godine od nekog lika koji mi je dao 2 stasha...i nevjerovatno iskustvo i efekat su imale...nakon konzumacije druge doze nisam imao problema sa glavoboljama od 6 do 9 mjeseci...ali se naravno ponovo počelo vraćati i zezati me...probao sam na sve načine naći negdje gljive da presječem ovaj cluster period al nisam uspio...pa pokušavam na ovaj način s uzgojem...uglavnom sjajna ste ekipa i hvala na info
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la cluster »

pzzzz...opet ja narode...dobio sam dr print sa fsre i kako sam uspio pročitati i skontati radi se o golden mammoth strainu...ima li ko kakva iskustva sa uzgojem ovog straina i trebam li na nesto posebno obratiti pažnju...hvala
Maki
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.09.2016, 08:48

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Maki »

Pozz... Heheeh mozda je glupo pitanje al jeste li svoju adresu pisali na engleskom il materinjem jeziku :)
Odgovori