Pokus: Shroom pils

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Psyborg
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 01.12.2010, 14:31

Pokus: Shroom pils

Post Postao/la Psyborg »

Malo mi je gadan okus shroomsa pa sam htjeo isprobati nesto.

Imao sam neke tablete koje aktivnu supstancu imaju u plastici koja se raspadne u zelucu. Otvorio sam ih 5 komada i ¨lijek¨ sam istresao. Samlio sam 2g i napunio sam tih 5 plastikica. Svaka ¨tableta¨ imala je oko 0.4-0.5g
Pojeo sam ih ali nazalost nisam ih niti osjetio. :ohnoo:
Nije mi jasno zasto al eto samo da znate ako netko zeli isprobati steta shroomsa.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la dr.manijak »

Potrebno je odredjeno vreme da se kapsula rastvori u zeluci, jer zeludacna kiselina nije ista kao voda.
Kada bi tu istu kapsulu ubacio u vodu video bi da bi se odmah rastvorila, a u zelucu ne.
To je razlog ako kasnije krene dejstvo.

Najbolji nacin za jedenje gljiva je da ih iseckas sto sitnije i ubacis u istopljenu cokoladu i tako pojedes.
Veruj mi da ne osetis nista sem cokolade. :oregonian_winesmiley:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la Beyond Le Fov »

probao tu foru i mene je normalno radilo, samo šta ja imam problem s gutanjem tableta, jako teško progutam iz nekog razloga. zato isto kao što manijak kaže, i ja preferiram čokoladu s malo cimeta... brzo, ukusno i efikasno uklonjen okus (rastopiš malo čokolade za kuhanje, ubaciš smljeveni prah glj plus malo cimeta i to je to)
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la CAM »

dr.manijak je napisao/la:Potrebno je odredjeno vreme da se kapsula rastvori u zeluci, jer zeludacna kiselina nije ista kao voda
[-X te tablete su namjenjene da se ne rastvaraju u želudcu napravljene su od polisahrida povezane betaglukozidnom vezom (šećer) , tripsin i kemotrpsin u ljudskom želudcu pri pH vrijednosti od 2 služi saamo za hidrolizu bijelančevina tako da se te tablete tek počinju rastvarati u tankom crijevu, djeluje prašak jer mi je frend punio meskalin u tablete i naravno da djeluje, vjerovatno niste stavili dovoljnu količinu
=;
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la Red »

cudno mi je ako kaze da je 2 gr natrpao a da nije bilo niceg. onda sumnjam ili na gljive ili na nacin susenja/ skladistenja. jel si ih prije ovog pokusaja probao, ako jesi kakve su bile. ako nisi, onda ti samo ostaje da probas popit sa necim kao sto ti decki predlazu i vidjet kako ce radit. ali da je zbog tableta, nije... ne moze to biti razlog ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la dr.manijak »

Udri samo po cokoladi i bice sve ok.
Lepo red kaze mozda su bile bajate pecurke.

Najjaci recept ti je, da istopis cokoladu na pari, ubacis pecurke u cokoladu, a onda to sve zajedno ubacis u one sablone za led, ubacis u frizider i sacekas da se sve stvrdne, bude kao bajadere, i po zelji dodas kaka-a kao sto beyonde kaze.
:hexer:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Psyborg
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 01.12.2010, 14:31

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la Psyborg »

Pecurke su bile aktivne-isprobane. Neznam..nisam nista jeo prije. Nakon sta sam ih progutao zapalio sam pljugu..Al nista,lagano razocarenje. Al sad znam da ne šljaka.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la wid_420 »

e ljudi nedavno mi je frend prico nes sa tom cokoladom i gljivama ...nes na foru ko kad se kuha cokolada za vutru da se kao od 5g gljiva moze napraviti bombasticna cokolada za tipa onak 10tak ljudi e sad dali neko nes zna o ovome dali to fakat istina ili jos jedna krafna mog kompadrea sto me nebi cudilo hahahahha nekak mi to sumljivo zvuci pogotovo jer ih zagrijavas pa sta se ne gubi tako psilocibin ili psilocin ne kuzim se jos bas u potpunosti u te detalje ????
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la Echoes »

5 grama za 10 ljudi? nema šanse :))
možda okus bude bolji, ali potencija se ne mijenja
a kuhanje u čokoladi po meni nema smisla ali nisam siguran da li bi išta uništilo, ovisi o tome kolika je temperatura vrelišta čokolade :-?
tišina je najbolji jezik
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Pokus: Shroom pils

Post Postao/la oseloth »

Psilocybin se ne otapanje u mastima tako da nema efekta od kuha ja čokolade. To je samo okusa radi. Najbolje ih je fino prožvakati trpite bljak okus i to je to.
Odgovori