Održavanje potencije gljiva: pohranjivanje u med

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Održavanje potencije gljiva: pohranjivanje u med

Post Postao/la Chegi »

Jel mogu ja jednostavno da sameljem moje osusene gljive i stavim u teglu sa medom i promesam?
Bez ovih metoda sa zagrevanjem itditd,takodje me zanima da li je ok drzati tu mesavinu(med+mlevene gljive)na sobnoj temperaturi? U sustini svakako kada ih konzumiram,konzumiram ih sa medom pa ne vidim razlog zasto ih ne bi pomesao odmah sve sa medom ako ce tako pritom zadrzati potenciju duze vreme?:)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Održavanje potencije gljiva: pohranjivanje u med

Post Postao/la huana.meri »

med se NE kristalizira jer ima šećera nego jer nema vode pa se med kristalizira isto kao i svi drugi šećeri usljed isparavanja vlage, ili kako mi pčelari kažemo ventiliranja...
kad je med tekuć on će sve izbaciti na vrh i nemože se pomješati sa nićim pa ni sa gljivama.....mislim da jedino kamen nepliva, ostalo sve pliva, med se čisti od nečistoće špahtlom nakon 2 dana vrcanja jer se pobere po vrhu sve smeće i pčele, vosak, prljavština....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Održavanje potencije gljiva: pohranjivanje u med

Post Postao/la Chegi »

huana.meri je napisao/la:med se NE kristalizira jer ima šećera nego jer nema vode pa se med kristalizira isto kao i svi drugi šećeri usljed isparavanja vlage, ili kako mi pčelari kažemo ventiliranja...
kad je med tekuć on će sve izbaciti na vrh i nemože se pomješati sa nićim pa ni sa gljivama.....mislim da jedino kamen nepliva, ostalo sve pliva, med se čisti od nečistoće špahtlom nakon 2 dana vrcanja jer se pobere po vrhu sve smeće i pčele, vosak, prljavština....
Surfujem po forumu i tek sada vidim ovo,nisam siguran da li je meni bio namenjen komentar,ali ako jeste najmanji mi je problem da napunim teglu sa medom i gljivama do samog vrha, tako da gljive moraju da ostanu potopljene u med,makar na povrsini :D
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Održavanje potencije gljiva: pohranjivanje u med

Post Postao/la huana.meri »

pa sad jel tebi, majci ili nama....svejedno....
inače sam uvjeren da bi gljive utopljene u med, bez kisika jel,bile sačuvane vrhunski...
to ču svojim potomcima zakopat na grunt 4 tegle u med pa kad nađu za 200 godina da znaju šta je čiča radio, s bogom se družio....:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori