Najefikasniji nacin konzumiranja gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Najefikasniji nacin konzumiranja gljiva

Post Postao/la wonaabi »

incijacijska porcija bi trebala bit jača...oko 3grama...s 1,5 gram je puno veća šansa da dobiješ bad trip jer stalno čekaš nešto, a kad to nešto dode tolko je slabo da se isčekivanjem i psihičkim forsiranjem efekta iscrpiš i izdeprimiraš.
recite ne yogi, kao drogi!
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Najefikasniji nacin konzumiranja gljiva

Post Postao/la username7 »

chronosmar je napisao/la:bok ljudi! zna li tko koji je vijek caja?koliko dugo ga mogu cuvati u fridžu?hvala!
Nemam osobnog iskustva, ali čitao sam po netu da su ljudi čaj držali nekoliko dana u frižideru, odnosno nekoliko tjedana u zamrzivaču bez značajnijeg gubitka potencije.
comfortabily_numb je napisao/la:Koliko grama je neka normalna doza ?
Lani kad sam počeo povremeno konzumirati gljive u okvirnom shvaćanju doziranja dosta mi je pomogao ovaj kalkulator
https://www.shroomery.org/6257/Magic-Mu ... Calculator

Oni su tamo podijelili jačine tripova po skali od 1 do 5 te napravili jednostavan kalkulator koji po meni/za mene po defaulltu daje prilično točan orijentir za srednje jake gljive.

Indikativno je primjetiti da težina konzumenta ne igra nikakvu ulogu prilikom izračuna jačine tripa, pa je zato jako nezahvalno dati napamet potrebnu inicijalnu dozu.
Postoje ljudi koji imaju izraženiju toleranciju na gljive pa je teoretski moguće da npr mrcinu od 120kg razbuca 1gram, a da žensku od 50kg ne dotakne 3grama.

Obzirom da kod prvog susreta osobe i gljive najčešće ne znamo ni jačinu gljiva ni toleranciju konzumenta + ako osoba nije imala prethodna iskustva sa drugim psihodelicima, po meni je razumnije inicijalno ići sa manjim dozama (1-1.5gr) jer iskustvo traje satima - ukoliko krene naopako - bolje biti nervozan par sati nego to vrijeme moliti da te pusti.

Ukoliko osoba ima prethodna iskustva sa psihodelicima i zna "hendlat" takva stanja, onda može 3gr pa i više za prvi put zašto ne.

Zato se slažem i sa Chegijem i sa woonabijem...osobno mi je tek 3gr suhih gljiva dovoljno za konkretniji trip sa izraženim psihofizičkim senzacijama.
Probao sam i 1gr sa limunom i nije mi bilo dovoljno, ostao sam u tom nekom nervoznom međustanju koje je woonabi lijepo opisao.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Najefikasniji nacin konzumiranja gljiva

Post Postao/la shroomko »

Isan je napisao/la:Zato se slažem i sa Chegijem i sa woonabijem...osobno mi je tek 3gr suhih gljiva dovoljno za konkretniji trip sa izraženim psihofizičkim senzacijama.
Probao sam i 1gr sa limunom i nije mi bilo dovoljno, ostao sam u tom nekom nervoznom međustanju koje je woonabi lijepo opisao.
Mogao si nakon sat i pol uzeti još. Kad si nov, bolje uzeti premalo pa još malo nego previše jer onda je gotovo.

I početnici nemojte uzimati sa limunom, to je način da brže i jače lupi, i to stvarno dosta jače ali i kraće traje.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Najefikasniji nacin konzumiranja gljiva

Post Postao/la AFX »

Ja sam si nekako slozio sebi idealnu dozu za putovanje. cca70g svjezih narezem na sitno, zalijem limunovim sokom i ostavim da stoji 20ak min..skuham si zeleni joga čaj u međuvremenu i ostavim da se lagano ohladi. Kada je vec mlak, natocim ga u casu s gljivicama i limunovim sokom..ostavim par minuta i sve to popijem.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori