(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dawsongeek »

pa lovila bi se jednako brzo i na talog u teglama ... a čvrsto formirani micelij se neće tako lako kontaminirat kao raž u teglama, a i uglavnom razumio sam da se talog od kave dodaje kao hranjivi dodatak supstratu i nikako drugačije :eeek: ... i da zaboravih kad namačem raž 24 ili 48 sati namačem ju u mlakoj vodi u koju sam ubacio žličicu, dvje, tri kave. ako ju namačem 48 sati nakon 24 sata promjenim vodu.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la cj80 »

kava se dodaje u kokos i ostali supstrat zato sto je puna dusika a i odrzava jako dugo vlagu ovo sa zlicicom dvije kave nisam radio niti ne planiram posto prokuhavam rizu a i raz samo sto mi se konolizira tegla na rizi jedno tjedan dana prije nego razi
aj radima to sa kavam ovak 50%kokosa 25%kavbe 25% pasteriziranog konjskog glisnjaka i na tu ukupnu masu dam 25% gipsa dobro promjesam i ucinak je ovakav 1.4litre twice sladoled 25grama suhog pf koji je jako mala gljivica :) meni odlicnio radi:) havla geeku na kava tipu samo ja berem gljive ranije nego vi tak da je ucinak jos i bolji ako cekam da oukne klobuk ja ih sve berem dan prije pucanja tako da imam 30% manji urod ali puno potentniju gljivu da nisu zajebani za brat uzgajal bi samo abortuse xyD
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dawsongeek »

ma dobiješ jednako potentnu gljivu ali koncentriraniju ... udio psilocibina i psilocina u 0.66 suhog materijala je 30% koncentriraniji od 0.99 ali njihov maseni udio je jednak ... al baš zbog toga su mi abortusići zakon ... šmmmdrmdmdrrm :psy :cheesy:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Zgubidan »

Ja sam stavio kavu u tegle i fino se razvio micelij, sutra ću sve to miksat s kokosom pa ćemo vidjet. 1 od 10 tegli mi se kontaminirala, pa mislim da je ok prošao prvi dio.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la cj80 »

thai na stereoidima
Privitak/ci
DSC_0016.jpg
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Gorda »

Say hello to my little friends... I'm back :smokee:

slika

slika

slika

:mushh:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Shanti »

mmm mašala ! :D :thumbsup:
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Zgubidan »

U jeate! Gorda na kak veliko stavljaš ti to? Kak dunjkaš to? Koliko je tegli tu? Ja rađe stavljam u manje posude, pa ako se nešto zarazi, da ne bacam sve.
Ali ovo tvoje genijalno izgleda :D
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Gorda »

U jedan boks stresem 4 velike kolonizirane tegle raži, pa miješam s kokosom... Kejsam direktno u boks, jer mi nema smisla u neke posude pa to u boks...radije iskoristim sve iz boksa sto mogu... A dunkanje...pa fino, natočim vode, ostavim dan, izlijem vodu i to je to...eventualno rukom pridrzim casing da ne pukne ili ispadne kad izljevam. Btw imam 4 boxa...a ovo je samo jedan akvarij... One najbolje primjerke cete tek vidit uskoro... ovo na slici je thai, a njime nisam ocaran nikako...male su i duplo slabije od npr argentine...a na istom supstratu i istim uvjetima.

Moje argentine 1.5g i letiš u svemir... :thumbsup:

A što se kontaminacija tiče, u toolbox obavezno nabavi hidrogen peroksid 3%...ako se pojavi povrsinska plijesanj, našpricaš i nema je...a miceliju ne smeta ni najmanje... :)
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dawsongeek »

slika

McKenaii prvi fluš. Mali plod s dosta tvrdim i mesnatim stručcima. Navodno ovo gljive dobijete kad naručite jedan od onih magic mushroom kitova. Vidi se da je strain stvarno već fino "udomaćen" micelij juri oko tegle velikom brzinom i za već 13-15 dana je na 100% i još sam i puno reko.
slika

Cambodian prvi fluš (dunkano prije prvog fluša). Veliki, zdravi, debeli plodovi. Kolonizacija tegle malo duža, 21-28 dana. Pošto rađa velike i debele gljive koje crpe supstrat preporučio bih malo dužu kolonizaciju kejka i onda dunk prije prvog fluša. :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Odgovori